تحصیل رایگان در آلمان


همه ما راجع به تحصیل بدون شهریه در آلمان شنیده ایم. همان طور که می دانید، تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور آلمان برای تمامی دانشجویان داخلی و بین المللی رایگان است و شما هزینه ای بابت شهریه به دانشگاه پرداخت نمی کنید. بنابراین همواره یکی از اولین گزینه های تحصیلی برای دانشجویان ایرانی است.

 

هزینه تحصیل در آلمان

دانشجویان بین المللی و به خصوص ایرانی امکان تحصیل بدون شهریه در دانشگاه های دولتی آلمان را دارند. لازم به ذکر است که شانس تحصیل رایگان برای ایشان بسیار بالاست و کمتر کسی برای تحصیل با شهریه در آلمان اقدام می کند.

تنها هزینه های دانشجو در طول زمان تحصیل، یکی هزینه های جانبی و خدماتی دانشگاه (ترمی 200 تا 400 یورو) و دیگری هزینه های اقامت و زندگی (ماهیانه 860 یورو) است.

هزینه های خدمات دانشگاه بابت استفاده از امکانات ورزشی، کتابخانه، تیکت دانشجویی و ... است که دانشجویان پرداخت می کنند. هزینه های اقامت و زندگی نیز پوشش خوابگاه، خوراک، پوشاک و ... را می دهد.

باید بدانید که آلمان دانشگاه های خصوصی و با شهریه نیز دارد.

 

زبان تحصیل

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور آلمان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی است. برخلاف باور عموم، برای تحصیل در کشور آلمان، حتما نباید زبان آلمانی بلد باشید. تقریبا در تمامی رشته ها به جز زیرشاخه های پزشکی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

بنابراین برای تحصیل رایگان رشته های پزشکی و دندانپزشکی میبایست دانش مناسب و کافی از زبان آلمانی داشته باشید. لازم به ذکر است کسانی که دانش زبان خوبی ندارند نیز می توانند در دوره های زبان و کالج اروپا شرکت نمایند تا برای شرکت در کورس اصلی آماده شوند.

 

کار دانشجویی

یکی از مهم ترین نکات تحصیل در کشور آلمان، اجازه کار دانشجویی برای تمامی دانشجویان بین المللی است. به عبارت دیگر، شما می توانید تا سقف 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید و تا بخش عمده ای از هزینه های خود را تأمین نمایید.

 

به همه شما توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر مقالات تحصیل در آلمان و مزایای تحصیل در آلمان را مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه تحصیل رایگان در آلمان و همچنین دوره های زبان در اروپا می توانید با شماره تلفن های دفتر تماس حاصل نمایید و یا به شماره واتس اپ دفتر پیام دهید.

مشاوره مهاجرت: