اقدامات قبل از ورود به کانادا


یکی دیگر از مراحل مهم مهاجرت و اموری که در این راه میبایست برنامه ریزی و کاملا شفاف تعیین شود، اقدامات قبل از ورود و مواردی است که برای اقامت اولیه شخص متقاضی لازم است. یعنی شما باید مطلع باشید که قبل از مهاجرت و سفر به کانادا چه کارهایی باید انجام دهید؛ چه مدارکی آماده کنید و ...

ما در این مقاله سعی داریم برنامه و اقلام موردنیاز به همراه زمان بندی را لیست کنیم تا راه ورود مهاجران به کانادا تا حد زیادی هموار شود. این موارد به شما کمک می کند که در محیط جدید به مشکلات از پیش معلوم بر نخورید و برای امور روزمره آمادگی داشته باشید.

ما این امور را به سه مرحله تقسیم کرده ایم؛ 1) دو تا سه ماه قبل از سفر؛ 2) یک تا دو ماه قبل از سفر؛ 3) یک هفته قبل از سفر

 

 1. دو تا سه ماه قبل از ورود:

 

 • رزرو بلیط هواپیما

اگر تاریخ دقیق سفر شما مشخص شده، بهتر است که بلیط پرواز خود و همراهان را رزرو و دریافت نمایید. زیرا در تاریخ های نزدیک به سفر ممکن است یا هزینه بلیط افزایش یابد و یا ظرفیت پرواز ها تکمیل شود. ضمنا به دلیل پرواز طولانی و اینکه پرواز مستقیمی به کشور کانادا از مبدا ایران وجود ندارد، فرصت بررسی مقصد میانی خود را دارید که می توانید با توجه به کیفیت ایر

 

 • بررسی، تعیین و رزرو محل اقامت موقت

شاید مهم ترین موردی که قبل از ورود شما به کانادا باید اتفاق بیافتد. به خصوص مهاجرانی که به همراه همسر و فرزندان خود اقدام به مهاجرت می کنند، از 3 ماه قبل از ورود به کانادا لازم است که به فکر محل اقامت خود باشند. عموما محل اقامت اولیه برای افراد موقت و یا هتل بوده و پس از ورود به کانادا می توانند محل اقامت جدیدی را انتخاب نمایند.

 

 • ثبت نام در برنامه های دولتی مهاجرین جدید

برخی از برنامه های دولتی کانادا به مهاجرین جدید الورود اجازه می دهد که توانایی و استعدادهای خود را تقویت کرده و با سرعت بیشتری با محیط و بازار کار این کشور خو پیدا کنند. البته علاوه بر زمینه کاری، افراد متقاضی می توانند برای یافتن محل زندگی، تعیین مدرسه برای فرزندان و یا کلاس های زبان نیز از این سرویس ها استفاده نمایند.

 

 • تحقیق و بررسی بازار کار

همه مهاجران پس از ورود به خاک کانادا باید به فکر فعالیت شغلی خود در این کشور باشند. شاید بتوان گفت این موضوع تأثیر مستقیمی در انتخاب شهر مقصد و محل زندگی نیز داشته باشد. چه کسانی که به دنبال فعالیت در رشته تحصیلی خود هستند و چه کسانی که در پی ایجاد بیزنس جدیدی هستند، باید این موضوع را در نظر داشته باشند.

 

 • شناخت گواهینامه ها و لایسنس های موردنیاز برای کار

رانندگی در کشور کانادا نیاز به گواهینامه و لایسنس مورد تأیید دولت این کشور را دارد. شما در بدو ورود خود می توانید از طریق گواهینامه بین المللی رانندگی کنید اما با گذشت زمان مشخص مجبور به دریافت این گواهینامه کانادایی هستند. همچنین برخی از مشاغل مانند زمینه زیبایی و آرایشی نیاز به گذراندن دوره های زیبایی و دریافت لایسنس این شغل را خواهند داشت. اطلاع از این موضوع در تکمیل شناخت بازار کار کانادا ر=لازم است.

 

 • جستجوی اطلاعات مدارس و روند ثبت نام در آن ها برای فرزندان

مهاجرانی که به همراه فرزند خود وارد کانادا می شوند، بررسی مدارس آموزشی مربوطه از جمله نکات مهمی است که قبل از ورود به کانادا میبایست در نظر داشته باشند. نزدیکی مدرسه به محل زندگی، راه های حمل و نقل، کیفیت مدرسه و ... نیز مواردی است که در این راه باید مورد توجه واقع شود.

 

 • تخمین بودجه و تمکن لازم برای ماه های ابتدایی ورود

از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا، ارائه تمکن مالی لازم برای ماه های ابتدایی ورود شخص و خانواده همراه وی می باشد. این مبلغ میبایست مواردی مانند هزینه محل اقامت، خوراک، پوشاک و حمل و نقل را پوشش دهد.

 

 1. یک تا دو ماه قبل از ورود:
 • اقدام و دریافت گواهینامه رانندگی

در مورد دریافت گواهینامه بین المللی در قسمت قبل صحبت شد که شما قبل از ورود به کانادا ابتدا گواهینامه رانندگی خود را بین المللی کرده تا مدتی پس از ورود اجازه رانندگی داشته باشید.

 

 • نگارش رزومه به سبک کارفرماهای کانادایی

برای افرادی که قصد یافتن شغل در کشور کانادا را دارند، داشتن یک رزومه حرفه ای می تواند بسیار مهم و تأثیرگذار باشد. دانستن این نکته مهم است که رزومه به سبک کشور و کارفرماهای کانادایی باید تنظیم شود.

 

 • اصلاح پروفایل لینکدین

علاوه بر داشتن رزومه قوی و حرفه ای، شبکه اجتماعی لینکدین نیز در نگاه کارفرمایان مهم می باشد. با رعایت و تنظیم درست این دو مورد می توانید در مدت زمان کم به شغل موردنظر خود برسید.

 

 • تحقیق و شناخت آب و هوای شهر مقصد

دانستن آب و هوای غالب در یک منطقه نیز برای مهاجران مهم است؛ همراه داشتن لباس های مناسب و یا حتی انتخاب فصل مناسب برای سفر نیز از جمله نکات مهمی است که دانستن آن ها ضروری است.

 

 • جستجوی موارد مجاز برای حمل به کانادا

برخی از محدودیت ها در کشور کانادا سبب می شود که در مقابل ورود بعضی از اقلام جلوگیری شود. با دانستن این موارد می توانید از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.

 

 

 1. یک هفته قبل از ورود:
 • تعیین وقت ملاقات برای افتتاح حساب بانکی

شما برای افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا نیاز دارد که شما از قبل بانک نزدیک محل سکونتتان را بررسی کرده و برای حضور در آن شعبه وقت ملاقات تعیین نمایید.

 

 • تهیه بیمه درمانی

از جمله مدارکی که در مرحله ویزا و فرودگاه به آن احتیاج خواهید داشت، بیمه مسافرتی است که تا زمان دریافت بیمه از شرکت های کانادایی تحت پوشش آن خواهند بود.

 

 • اعلام و تهیه نسخه های دارویی موردنیاز

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه مهاجرت، انجام امور پزشکی و دارویی قبل از سفر است. همانطور که مشخص است، هزینه های پزشکی، دندانپزشکی، جراحی و ... در کشورهای دیگر از جمله کانادا بسیار سنگین تر از ایران بوده و متقاضیان مهاجرت میبایست قبل از سفر آزمایشات لازم را انجام دهند.

 

 • خرید ارز کانادایی

میزان پولی که لازم است به صورت نقد همراه داشته باشید را نهایتا یک هفته قبل از سفر تهیه نمایید. لازم به ذکر است که امکان دریافت دلار در فرودگاه نیز برای شما وجود دارد.

 

 • دانلود نقشه آفلاین بر روی تلفن همراه

در بدو ورود ممکن است شما در تمامی اماکن حضور دسترسی لازم به اینترنت نداشته باشید و برای موارد گوناگون مانند مسیریابی به مشکل برخورد کنید؛ پس بهتر است نقشه شهر و یا منطقه مقصد را دانلود کرده تا امکان دسترسی به صورت آفلاین نیز برای شما وجود داشته باشد.

 

 • دسته بندی مدارک ضروری سفر

ویزا، پاسپورت، کپی رزرو محل اقامت، بیمه و ... مدارک مهمی است که همیشه در کیف شخصی خود و نه چمدان نگه داری کنید تا همواره دسترسی سریع به آن داشته باشید.

مشاوره مهاجرت رایگان :