کشور اسپانیا

آیا شما هم از علاقه‌مندان به کشور اسپانیا هستید و مایل هستید درباره کشور اسپانیا بیشتر بدانید؟ اسپانیا یکی از کشورهای مستقل در اروپای غربی است و در اتحادیه اروپا عضویت دارد.

مقدمه

آیا شما هم از علاقه‌مندان به کشور اسپانیا هستید و مایل هستید درباره کشور اسپانیا بیشتر بدانید؟ اسپانیا یکی از کشورهای مستقل در اروپای غربی است و در اتحادیه اروپا عضویت دارد. اسپانیا جزء کشورهایی قرار می‌گیرد که به‌خاطر غذا، موسیقی، رقص فلامینگو، اسب، هنر، ادبیات، سواحل زیبا و... معروف شده است. در فرهنگ کشور اسپانیا مردم به بهترین شکل زندگی کرده و غذاهای متنوع صرف می‌کنند. آن‌ها در دهکده‌های سرزنده و جذاب پرسه می‌زنند.

در این مقاله مقصود ما بررسی کشور اسپانیا، جایگاه اسپانیا در جهان، شهرها، اقتصاد، جغرافیا و... است. یکی از نکات مهم که درباره کشور اسپانیا همگان به آن باور دارند این است که اسپانیا کشوری سرشار از فرهنگ و تاریخ است. بسیاری از افراد، زندگی در این کشور را جزء رؤیاهای خود می‌دانند. اسپانیا کشوری در جنوب اروپا است.

کشور اسپانیا در حدود 85 درصد از شبه‌جزیره ایبری را اشغال کرده است. این کشور با همسایه کوچک خود، پرتغال، مرز مشترک دارد. جالب است بدانید بزرگ‌ترین شهر اسپانیا مادرید است که پایتخت این کشور محسوب می‌شود. اسپانیا به‌عنوان کشوری با تاریخ طولانی، فرهنگ عالی، اقتصاد غنی و استاندارد بالای زندگی موردتوجه همگان است.

جایگاه اسپانیا در جهان

کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که با حکومت سلطنتی اداره می‌شود. این کشور جزء کشورهای امن و زیبا در جهان است و یکی از کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. اسپانیا دارای ایالت‌های متفاوت است که هرکدام از ایالت‌ها حکومت مخصوص به خود را دارند. کشور موردنظر در طی تاریخ سپری شده قومیت‌های متفاوت را به خود دیده است. از لحاظ اقتصادی رتبه چهارم را دارا است. از لحاظ کیفیت عالی زندگی نیز نام آن جزء 10 کشور برتر در جهان قرار گرفته است.

حکومت اسپانیا

یکی از مسائل درباره کشور اسپانیا شیوه حکومت در این کشور است. شیوه حکومت در این کشور به‌صورت پادشاهی است. از سال 2014 پادشاه این کشور فلپیه ششم است. قبل از به حکومت رسیدن این فرد پدر او حکومت می‌کرد که نامش خوان کارلوس بود. پادشاهی که او به ارث برد از ژنرال فرانکو بود. تقسیم‌بندی اسپانیا از لحاظ سیاسی به 19 قسمت است. از این 19 منطقه، 15 منطقه مربوط به سرزمین‌های اصلی است و همچنین دارای دو جزیره بوده و دو شهر دیگر آن نیز در محاصره آفریقای شمالی است.

شهرهای اسپانیا

اسپانیا شهرهای بسیار زیادی دارد؛ لذا در این مقاله به بررسی 5 شهر بزرگ اسپانیا می‌پردازیم. نمی‌توان تنها به این نکته درباره کشور اسپانیا اشاره کرد که این شهرها تنها میزبان بنای تاریخی و معماری هستند. قطعاً این شهرها پر از فرهنگ و سنت اسپانیایی هستند.

 

بارسلونا

یکی از شهرهای بزرگ و مطرح اسپانیا که در شمال شرقی این کشور قرار دارد، بارسلونا است. این شهر چیزهای زیادی برای ارائه دارد. بارسلونا بهترین مقصد برای سفر به اروپا است. در این شهر می‌توانید معماری خوب و سواحل زیبا و دوست‌داشتنی، غذاهای کاتالانی و خریدهای شگفت‌انگیز داشته باشید. از خصوصیات این شهر بزرگ حمل‌ونقل عمومی آسان است.

مادرید

اگر مایل باشید درباره کشور اسپانیا بدانید، باید به پایتخت آن، مادرید، اشاره کنیم. مادرید یکی از شهرهای بزرگ با معماری کلاسیک و مدرن است. در این شهر پارک‌های بزرگ و زیبا، موزه‌های شگفت‌انگیز و... وجود دارد. درصورتی‌که به این شهر سفر کنید می‌توانید از موزه‌های کلاس جهانی، کلیسای جامع آلمودنا و کاخ سلطنتی دیدن کنید. این شهر پایتخت فرهنگی اروپا است.

والنسیا

والنسیا یکی از شهرهای بزرگ و زیبای اسپانیا با ترکیب فرهنگ و سواحل است. در این شهر خیابان‌های دنج زیادی وجود دارد. غذاهای معروف اسپانیا در این شهر موجود است. یکی از غذاهای منحصربه‌فرد پائلا است که می‌توانید آن را در این شهر بچشید. در این شهر می‌توانید از موزه علم، افلاک و آکواریوم دیدن کنید. ماه مارس زمان برگزاری جشنواره در اسپانیا است که در این شهر برگزار می‌شود.

مالاگا

از دیگر شهرهای بزرگ و زیبای اسپانیا، شهر مالاگا بوده که زادگاه پیکاسو معروف است. این شهر جزء مدرن‌ترین، جذاب‌ترین شهرهای اسپانیا است. مالاگا دارای میراث تاریخی منحصربه‌فرد، کلیسا، تئاتر رومی، قلعه جبیرالفار و موزه پیکاسو است که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند.

سویا

سویا یکی از شهرهای بزرگ در اسپانیا است. این شهر نیز جزء شهرهای بزرگ و تاریخی به‌حساب می‌آید. در این شهر این امکان فراهم است که از رستوران‌ها و بارهای این شهر لذت ببرید. از دیگر ویژگی‌های شهر سویا این است که می‌توان عصر عاشقانه‌ای را با قدم‌زدن در سواحل گودالکیویر سپری کرد.

 

اقتصاد اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی در سطح مطلوبی قرار دارد و اقتصادی قوی را دارا است. این کشور از لحاظ رتبه اقتصادی در سطح دوازدهم قرار دارد. از ویژگی‌های این کشور که با آن شناخته می‌شود استاندارد بالای زندگی و شرایط ایده‌آل برای زندگی است. صنایع شناخته شده و پیشرفته در این کشور منسوجات، پوشاک، مواد غذایی، نوشیدنی، فلزات و صنایع فلزی، مواد شیمیایی، کشتی‌سازی، خودروسازی و... هستند.

یکی از نکات درباره کشور اسپانیا این است که هنوز کشاورزی جزء مشاغل مهم و پردرآمد در آن محسوب می‌شود. محصولاتی که در صنعت کشاورزی اسپانیا تولید می‌شوند غلات، سبزیجات، زیتون، انگور شرابی، چغندر و... هستند. در صنعت دامداری نیز به پرورش گاو، خوک، مرغ و... مشغول هستند. بخش دیگری از اقتصاد کشور اسپانیا به گردشگری و بخش خدمات مرتبط است.

جغرافیای اسپانیا

یکی از موارد مطرح درباره کشور اسپانیا، بررسی این کشور از لحاظ جغرافیا است. این کشور در واقع در منتهی‌الیه جنوب غربی اروپا واقع شده است. 85 درصد از جزایر ایبری مربوط به این کشور است و با کشور پرتغال مرزی مشترک را دارا است. اسپانیا جزء کشورهای تاریخی محسوب می‌شود؛ چرا که دارای قلعه‌های سنگی، کوه‌های مملو از برف، بناهای تاریخی متنوع و زیبا و شهرهای پیشرفته است. باتوجه‌به ویژگی‌های منحصربه‌فرد اسپانیا، این کشور به محلی برای تفریح و زندگی بدل شده است.

بیشتر توپوگرافی اسپانیا مربوط به دشت‌های مسطح  بوده که با تپه‌های ناهموار و توسعه‌نیافته محصور شده است. اسپانیا در بخش شمال تحت سلطه کوه‌های پیرنه است. یکی از موارد چشمگیر بلندترین نقطه اسپانیا است که در جزایر قناری قرار دارد که ارتفاع آن 3718 متر است. حومه اسپانیا عجیب و دیدنی است؛ چرا که مملو از قنات‌ها، قلعه‌ها و خرابه‌های تاریخی است. اسپانیا دارای آب‌وهوای معتدل با تابستان‌های گرم است. قسمت شمال اسپانیا زمستان‌هایی سرد را دارا بوده اما در قسمت جنوب زمستان‌ها خنک و معتدل است.

فرهنگ کشور اسپانیا

یکی از مواردی که افراد مایل هستند درباره کشور اسپانیا بدانند، فرهنگ این کشور است. اسپانیا دومین کشور جهان بوده که دارای بیشترین شهر است. این کشور سومین کشور از لحاظ منابع طبیعی است. اسپانیا دارای سواحل شنی بی‌نظیر بوده که افراد مختلفی را از اقصی‌نقاط جهان به خود جذب کرده است.

چه روز باشد یا چه شب، در کشور اسپانیا فرهنگ خیابانی رواج دارد و مردم سعی می‌کنند از زندگی به بهترین نحو ممکن لذت ببرند. درصورتی‌که در این کشور زندگی کنید، مشاهده خواهید کرد که همسایه‌های شما در حال قدم‌زدن اطراف منزل هستند و از هوای تازه لذت می‌برند. افراد مسن‌تر نیز بازی قدیمی چکرز را بازی می‌کنند و نوجوان‌ها و جوان‌ها در میدان سرگرم هنر، ادبیات، آشپزی و... هستند.

مشاهیر اسپانیا

یکی از مواردی که بیشتر افراد مایل هستند درباره کشور اسپانیا بدانند، شناخت مشاهیر این کشور بی‌نظیر است. اسپانیا در طول تاریخ افرادی تأثیرگذار و برجسته زیادی را به خود دیده است. در جدول زیر به بررسی 8 فرد مشهور به همراه زمینه فعالیت آن‌ها می‌پردازیم.

نام فرد مشهور

حیطه فعالیت

فعالیت او

دیه‌گو ولاسکس

یکی از برجسته‌ترین نقاشان اسپانیایی عصر طلایی

این نقاش بسیاری از صحنه‌ها و پرتره‌های تاریخی و فرهنگی را به تصویر کشید.

فرانسیسکو گویا

 

یکی از برجسته‌ترین هنرمندان پرتره

کشیدن پرتره‌های زیادی از خانواده‌های سلطنتی و اشرافی

فرناندو آلونسو 

راننده مشهور مسابقات، مشهورترین راننده اسپانیایی

قهرمان جهان در سال 2005 و 2006، برنده مسابقات لمانز 24 ساعته و مسابقه 24 ساعته دیتونیا

فدریکو گارسیا لورکا

شاعر اسپانیایی

شعرهای زیادی از جمله تأثیرات و مناظر و مجموعه رمانسرو گیتانو منتشر کرده است.

خولیو ایگلسیاس

 

خواننده اسپانیایی

از موفق‌ترین خواننده‌های اسپانیایی، فروش بیش از 300 میلیون آلبوم او و برنده جایزه گرمی و یکی از مشاهیر اسپانیا

پاکو ربان

طراح مد

معروف به‌خاطر عطرها، طرح مد و ساخت انواع جواهرات

پپ گواردیولا

 

مربی فوتبال

مربی تیم بارسلونا و 47 بار برای تیم اسپانیا بازی کرد. در حال حاضر مربی تیم منچسترسیتی است.

رافائل نادال

 

قهرمان تنیس

کسب اسلم انفرادی و دومین قهرمانی در تاریخ است. مشهورترین تنیسور اسپانیا است

 

جاذبه‌های اسپانیا

جاذبه‌ها

یکی دیگر از موارد درباره کشور اسپانیا که خیره‌کننده و قابل‌بررسی بوده، جاذبه‌های گردشگری در این کشور است. در زیر به بیان چند جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد در اسپانیا می‌پردازیم:

  • باغ‌های الحمرا و جنرالیف شامل چند باغ، برج، دیوار و یک مسجد، نقاشی‌های طلایی منحصربه‌فرد از هنرهای برجسته دوره اسلامی اسپانیا بوده که دارای حکاکی سنگی پیچیده و وصف‌ناپذیر است. این باغ دارای سقف‌های کاشی‌کاری باشکوه، طاق زیبا و... است.
  • ساگرادا فامیلیا در اسپانیا، یک کلیسا زیبا و منحصربه‌فرد با سبک معماری چشمگیر، از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بارسلونا است.
  • موزه پرادو، از بزرگ‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان با معماری خارق‌العاده است. این موزه دارای 5000 اثر نقاشی، 2000 تصویر چاپی، 1000 عدد سکه و... است و در مادرید قرار دارد.
  • سن لورنزو در شمال غربی اسپانیا قرار دارد. این بنای زیبا و منحصربه‌فرد خانه تابستانی پادشاهان اسپانیا بوده است. این بنا شامل چندین مجموعه از جمله صومعه، کلیسا، قصر سلطنتی، مقبره و کتابخانه است.
  • موزه گوگنهایم، یکی از موزه‌های بسیار معروف در جهان با معماری فرانک گری است. برای ساخت آن از بلوک‌های سنگ آهک و ورقه‌های تیتانیوم استفاده شده است که معماری مدرن را به نمایش می‌گذارد.

ایرانیان در اسپانیا

یکی از مواردی که درباره کشور اسپانیا می‌توان بیان کرد تعداد افراد ایرانی است که در این کشور زندگی می‌کنند. تعداد ایرانیانی که در اسپانیا زندگی می‌کنند اندک است. در سال 2009 بر اساس سرشماری که انجام شد تعداد آن‌ها 2518 نفر بوده است. در سال 1992 باتوجه‌به زمینه فعالیت برای ایرانیان، افراد زیادی به اسپانیا مهاجرت کردند. این افراد در بخش‌های اداری، فنی و حرفه‌ای، امور تجاری و کشاورزی به فعالیت مشغول شدند.

جمع بندی

در این مقاله درباره کشور اسپانیا سخن گفتیم. کشور اسپانیا از لحاظ فرهنگ، تاریخ، اقتصاد و... بسیار غنی است و جزء کشورهای برتر محسوب می‌شود. حکومت در این کشور به‌صورت سلطنتی است. این کشور دارای شهرهای بسیاری است که از جمله شهرهای بزرگ آن می‌توان به بارسلونا، مالاگا، سویا و... اشاره کرد.

اسپانیا در طول تاریخ افراد مشهور بسیاری را به چشم دیده است که در این مقاله به چند تن از این افراد مشهور اشاره شد. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است. از این جاذبه‌ها می‌توان به موزه پرادو، سن لنورنزو و... اشاره کرد.

دیدگاه ها

مشاوره مهاجرت رایگان :