دندانپزشکی بدون کنکور


همه ما می دانیم که تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور ایران بسیار سخته !!!

و شرکت کنندگان بسیاری هرساله در کنکور تجربی ایران شرکت کرده و به رشته و دانشگاه موردنظر خود دست پیدا نمی کنند. از این رو آمار مهاجرت تحصیلی و همچنین اخذ پذیرش این رشته ها در کشورهای خارجی در حال افزایش است.

ما در این مقاله کوتاه سعی داریم تا توضیحی اجمالی بر تحصیل رشته دندانپزشکی بدون کنکور و آزمون ورودی داشته باشیم.

 

تحصیل دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی از جمله حساس ترین و سخت ترین رشته های تحصیلی از منظر ورود و قبولی دانشگاه است. این شرایط نیز از درخواست و تقاضای بالای دانشجویان نشأت گرفته و روز به روز راه ورود به این رشته را سخت تر می کند. ما در این مقاله راجع به تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور صحبت می کنیم.

این تقاضای زیاد سبب می شود تا دانشگاه ها برای انتخاب محدود دانشجویان، شرایط خاصی از جمله مدرک زبان، رزومه مناسب و از همه مهم تر آزمون ورودی را تعریف نمایند. این موضوع در خارج از کشور نیز صادق است.

 

معیارهای تحصیل دندانپزشکی

شما برای مهاجرت تحصیلی به چه نکاتی توجه می کنید؟؟؟

همیشه در روش مهاجرت تحصیلی باید به مواردی مانند هزینه، آزمون، زبان، کشور و دانشگاه توجه کرد که به صورت جداگانه در ادامه توضیح خواهیم داد.

  1. شهریه دانشگاه: امکان تحصیل رایگان رشته دندانپزشکی برای شما وجود دارد؛ اما میبایست مدرک زبان داشته باشید و آزمون ورودی آن کشور را پاس نمایید. کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا و فرانسه.

 

  1. آزمون ورودی: اگر شما هم از کنکور فراری هستید و قصد ورود به رشته دندانپزشکی بدون آزمون را دارید، کشورهایی مانند روسیه، ترکیه و مجارستان این امکان را برای شما فراهم نموده اند.

لازم به ذکر است که شما می توانید با هزینه ای مقرون به صرفه و پایین، بدون مدرک زبان و آزمون ورودی در کشور روسیه تحصیل نمایید.

 

  1. زبان تحصیل: عموما شما می توانید در کشورهای مختلف به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. اما تنها کشوری که تحصیل رایگان به زبان انگلیسی دندانپزشکی را برای شما فراهم آورده، ایتالیاست.

اما امکان تحصیل با شهریه پایین به زبان انگلیسی در کشوری مانند روسیه نیز گزینه ای معقول است.

 

تحصیل دندانپزشکی با آزمون

کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان، ایتالیا و ... از جمله کشورهایی هستند که برای پذیرش دندانپزشکی دانشگاه های خود آزمونی را بین متقاضیان برگزار می کنند و با سنجش نمره این امتحان، دانشجویان خود را انتخاب می کنند.

به علاوه، این کشورها به مدرک زبان نیز لازم دارند؛ انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ...

 

 

تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون

اما در کنار این شرایط، کشورهایی هستند که ورود و پذیرش رشته دندانپزشکی را برای دانشجویان آسان نموده اند؛ به بیان دیگر متقاضیان رشته دندانپزشکی برای شروع تحصیل خود در رشته دندانپزشکی نیاز به هیچگونه آزمون و کنکوری ندارند. کشورهای روسیه، ترکیه و مجارستان از جمله اصلی ترین و بهترین گزینه های تحصیل در این روش هستند.

اما خب سوال اصلی دانشجویان این است که مدرک این کشورها معتبر و قابل تأیید هست یا خیر ؟

جواب این سوال مثبت است. برای تأیید مدرک اخذ شده از دانشگاه های کشورهای خارجی میبایست به لیست وزارت بهداشت توجه کنید. وزارت بهداشت ایران هرساله لیستی مبنی بر دانشگاه های موردتأیید خود منتشر می کند که دانشجویان می توانند با توجه به آن وارد کورس اصلی دانشگاه شوند. باید توجه داشته باشید که ملاک این وزارتخانه، سال ورود شما به آن دانشگاه می باشد.

بنابراین شما می توانید در دانشگاه های موردتأیید وزارت بهداشت، بدون آزمون و بدون مدرک زبان (فقط دانش زبان) رشته دندانپزشکی بخوانید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره های دفتر تهران تماس حاصل نمایید و یا از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

مشاوره مهاجرت: