کشور سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که در بخش‌های شمالی این قاره واقع شده است و البته یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای این قاره نیز به شمار می‌آید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هرساله تعداد زیادی از افراد از سراسر دنیا این کشور را برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنند؛ چراکه شرایط زندگی و همین‌طور کار در...

مقدمه

کشور سوئد یک کشور اروپایی است که از نظر جمعیت در رتبه چهارم کشورهای اروپایی قرار گرفته و یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای این قاره به شمار می‌آید. این کشور در شمال قاره اروپا قرار دارد و از جمله همسایه‌های این کشور می‌توان به دانمارک، فنلاند و نروژ اشاره کرد. یکی از نکات مهمی که باید درباره کشور سوئد بدانید این است که پایتخت آن شهر استکهلم است. در این کشور شرایط خوبی برای دریافت اقامت و مهاجرت اکثر افراد از سراسر دنیا وجود دارد.

علاوه بر این جاذبه‌های گردشگری جذاب کشور سوئد نیز باعث شده تا این کشور جز محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای سفرهای گردشگری نیز به شمار بیاید. در خصوص این کشور باید بدانید که سوئد کشوری است که نرخ بیکاری پایینی دارد و همین عامل نیز باعث می‌شود تا مهاجران بتوانند به‌راحتی در موقعیت‌های شغلی مختلف در این کشور مشغول به کار شده و درآمد نسبتا خوبی را نیز داشته باشند.

جایگاه در جهان

کشور سوئد یکی از شمالی‌ترین کشورها در کل دنیا به شمار می‌آید که دمای آن در بیشتر مواقع بسیار پایین بوده و دارای آب‌وهوای سردی است. از نظر حفظ محیط‌زیست و مسائل مرتبط با این موضوع سوئد را می‌توان یکی از بهترین کشورها در کل دنیا دانست. یکی از نکات جذابی که باید درباره کشور سوئد بدانید این است که در بیشتر شهرهای این کشور مردم ارتباط بسیار خوبی با حیوانات دارند و تعامل خوبی را می‌توانید بین آنها مشاهده کنید.

همین عامل نیز سوئد را به یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی تبدیل کرده است. کشور سوئد از نظر اقتصادی و صنعتی نیز جایگاه بسیار ویژه‌ای را در دنیا دارد به‌طوری‌که صنعت هوافضای این کشور جز قدرتمندترین صنایع در این حوزه در کل دنیا به شمار می‌آید. سوئد دومین صادرکننده بزرگ صنایع چوبی در کل دنیا به شمار می‌آید و بخش عمده‌ای از تولیدات صنایع چوبی توسط این کشور صورت می‌گیرد. صنعت خودروسازی این کشور نیز در دنیا محبوبیت بالایی دارد.

حکومت

حکومت کشور سوئد یک حکومت پادشاهی است. پادشاهی در این کشور به‌صورت مشروط بوده و در حال حاضر پادشاه این کشور نیز کارل گوستاو شانزدهم است. نظام دموکراسی و پارلمانی در این کشور در سال‌های اخیر باعث شده تا اجرای قوانین در این کشور برعهده قوه مجریه باشد. نکته‌ای که باید درباره کشور سوئد و ساختار حکومتی این کشور به آن دقت داشته باشید این است که در این کشور پادشاه نقش اجرایی خاصی ندارد.

بیشتر نقش‌های اجرایی بر عهده دولت این کشور بوده و پادشاه در این کشور بیشتر نقش تشریفاتی را ایفا می‌کند.

شهرهای سوئد

اگر قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارید یا این‌که قصد دارید به این کشور سفر کرده و از جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنید بدون شک باید با شهرهای مختلف این کشور آشنا شده و اطلاعاتی را درباره این شهرها به دست بیاورید. گوتنبرگ یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور سوئد به شمار می‌آید که به ساختمان‌های نئوکلاسیک خود مشهور است. وجود کافه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و ... باعث شده تا این شهر یکی از جذاب‌ترین شهرهای کشور سوئد برای سفر و بازدید به شمار بیاید.

مالمو شهر دیگری است که در نزدیکی کشور دانمارک قرار گرفته است. بافت روستایی که در این شهر وجود دارد و معابری که سنگ‌فرش شده‌اند جذابیت‌های ظاهری بسیار زیبایی دارند که بسیار موردعلاقه توریست‌ها و گردشگران خارجی قرار می‌گیرد. اگر قصد بازدید از شهرهای بزرگ کشور سوئد را دارید بدون شک باید شهر آپسالا را نیز مدنظر قرار دهید. این شهر چهارمین شهر بزرگ در کشور سوئد به شمار می‌آید و به پارک‌ها و فضاهای سبزی که دارد مشهور است.

از دیگر شهرهای معروف و جذابی که در این کشور وجود دارند نیز می‌توان به شهرهای واستراس، اوبرو، هلسینگبورگ، لوند، کالمار، سیگتونا و کیرونا اشاره کرد.

اقتصاد

در بخش‌های قبلی بیان کردیم که کشور سوئد از نظر اقتصادی یکی از بهترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید و دارای شرایط اقتصادی بسیار خوبی است. حال در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره شرایط اقتصادی این کشور صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. تولید ناخالص ملی در این کشور سالانه 372800 کرون است که رقم قابل‌توجهی به شمار می‌آید. نرخ بیکاری پایین در این کشور نشان‌دهنده موقعیت‌های شغلی جذاب و صنعتی بودن این کشور است.

این کشور دارای صنایع متعددی است که بخش قابل‌توجهی از درآمد دولت سوئد از طریق دریافت مالیات از این صنایع به دست می‌آید. یکی از مواردی که به میزان زیادی روی درآمد و اقتصاد این کشور تاثیرگذار است توریستی بودن کشور سوئد است. بخش عمده‌ای از درآمد مردم این کشور از طریق توریست‌ها و گردشگران تامین می‌شود. نکته جالبی که باید درباره کشور سوئد بدانید این است که این کشور یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه‌گذاری نیز به شمار می‌آید.

به همین علت است که در حال حاضر سرمایه‌گذاران خارجی بسیار زیادی در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و صنایع متعددی را در سوئد راه‌اندازی کرده‌اند. از جمله صنایع فعال در این کشور می‌توان به صنایع خودروسازی، ساخت تجهیزات صنعتی، محصولات هوافضا و ... اشاره کرد.

جغرافیا

نکته مهمی که باید درباره کشور سوئد بدانید این است که از نظر ابعاد و مساحت این کشور پنجمین کشور بزرگ در قاره اروپا به شمار می‌آید. حدود 60 درصد از مساحت این کشور را جنگل‌های آن تشکیل داده‌اند. مساحت این کشور حدودا 528 هزار کیلومتر مربع است. باید بدانید که این کشور حیات وحش غنی نیز دارد که شامل طیف گسترده‌ای از گونه‌های گیاهی و جانوری است که از جمله آنها می‌توان به خرس، سیاه‌گوش و ... اشاره کرد.

فرهنگ

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است درباره کشور سوئد برای شما به وجود آمده باشد سوالاتی در خصوص فرهنگ مردم این کشور است. در گام اول باید بدانید که این کشور یک کشور چند فرهنگی به شمار می‌آید و مردم در مناطق مختلف دارای فرهنگ‌های متفاوتی هستند. یکی از جذابیت‌های فرهنگی این کشور رسم و رسوم جذابی است که برای فصل‌های مختلف سال دارند و جشن‌های متعددی را برگزار می‌کنند که ممکن است برای توریست‌ها یا مهاجران بسیار زیبا باشند.

اکثر مردم این کشور پیرو دین مسیحیت هستند و شاید برای شما جالب باشد که بدانید اسلام نیز یکی از بزرگ‌ترین دین‌ها در این کشور به شمار می‌آید که دارای طرفداران زیادی است.

مشاهیر

کشور سوئد از جمله کشورهای اروپایی است که دارای مشاهیر زیادی نیز هست و همین موضوع نیز سفر به این کشور را برای بسیاری از توریست‌ها به یک سفر بسیار جذاب تبدیل می‌کند. اینگرید برگمن از بازیگران بزرگ سینمای هالیوود است که اصالتا سوئدی است. او در طول دوران بازیگری خود موفق شده سه بار جایزه اسکار را برنده شود. آلفرد نوبل یکی دیگر از مشاهیر این کشور است که در واقع سازنده دینامیت بوده است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید او بیش از 350 اختراع دارد.

آندرس سلسیوس یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌شناسان دنیاست که او نیز اصالتی سوئدی‌الاصل دارد. از دیگر مشاهیر کشور سوئد می‌توان به سلما لاگرلوف نویسنده بزرگ این کشور اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری

درباره کشور سوئد باید بدانید که این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. همین عامل نیز باعث شده تا در سال‌های اخیر صنعت گردشگری در این کشور به یکی از صنایع پول‌ساز تبدیل شود. موزه واسا یکی از این جاذبه‌های گردشگری است که در شهر استکهلم قرار گرفته و معروف‌ترین موزه این کشور به شمار می‌آید. اگر علاقه‌مند به موزه‌های سقف باز هستید بدون شک باید از موزه اسکانسن و دیورگاردن نیز دیدن کنید که در شهر استکهلم قرار گرفته است.

قصر دروتنینگالم یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بسیار محبوب در کشور سوئد به شمار می‌آید که هرساله توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. هتل یخی کیرونا یکی از هتل‌های معروف در این کشور است که با استفاده از یخ‌های رود تورن ساخته شده و دارای طراحی فوق‌العاده جذابی است. اگر به شاهکارهای مهندسی علاقه‌مند هستید حتما باید از کانال گوتا در این کشور دیدن کنید که در قرن 19 میلادی ساخته شده است.

ایرانیان در سوئد

در بخش پایانی صحبت درباره کشور سوئد قصد داریم درباره ایرانیانی که در این کشور زندگی می‌کنند صحبت کنیم. امروزه ایرانیان زیادی در این کشور زندگی می‌کنند که حقوق تقریبا بالایی داشته و از نظر سطح زندگی نیز در جایگاه خوبی در این کشور قرار دارند. ایرانیان می‌توانند به‌راحتی در این کشور مشغول به تحصیل شده و ادامه تحصیل دهند. شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری و کار در این کشور نیز برای ایرانیان وجود دارد.

در این کشور به تمام مذاهب و فرهنگ‌ها احترام گذاشته می‌شود و ایرانیان مسلمان نیز شرایط بسیار خوبی را برای زندگی در این کشور خواهند داشت.

دیدگاه ها

مشاوره مهاجرت رایگان :