اپلیکیشن فی


از جمله هزینه های مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان می توان به اپلیکیشن فی دانشگاه اشاره کرد. در پروسه اپلای، هر دانشگاه، کالج و یا موسسه آموزشی هزینه ای جهت ارزیابی و بررسی مدارک دانشجو دریافت می کند. این هزینه از جهت اطمینان خاطر دانشگاه برای بررسی مدارک دانشجویانی است که نسبت به اقدام و ثبت نام خود جدی هستند. این مورد سبب می شود تا دانشجویان به صورت عمده و تعداد زیاد برای همه دانشگاه ها اقدام نکنند.

باید بدانید که این مبلغ قابل برگشت نبوده و هیچ تضمینی مبنی بر پذیرش حتمی شما در آن دانشگاه نیست. به بیان دیگر شما با پرداخت این هزینه و سابمیت کردن مدارک خود، این هزینه را قبول نموده اید و ممکن است درخواست شما رد شوید.

مبلغ دقیق اپلیکیشن فی کاملا به آن دانشگاه و یا کالج مقصد بستگی دارد؛ اما به صورت میانگین بین 40 تا 200 دلار میباشد. در همین راستا دانشگاه های آمریکا عموما اپلیکیشن فی بین 40 تا 90 دلار دارند، دانشگاه های کانادا بین 60 تا 200 دلار و همچنین دانشگاه های اروپا بین 70 تا 100 یورو. نکته مهم و قابل توجه این است که برخی از دانشگاه ها (اکثرا اروپایی) هزینه ای بابت اپلیکیشن فی دریافت نمی کنند.

لازم به ذکر است که برخی از دانشجویان از طریق اثبات عدم تمکن مالی لازم می توانند هزینه های اپلیکیشن فی را پرداخت ننمایند و از این مورد معاف شوند.

مشاوره مهاجرت رایگان :