آزمون دولینگو


اصلی ترین دغدغه اکثر دانشجویان در راه مهاجرت تحصیلی، مدرک تحصیلی لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های موردنظر خود است. عموما دانشجویان در این مسیر به سمت شرکت در آزمون تافل و یا آیلتس می روند؛ اما آزمون دولینگو، آزمون مشابهی است که می توانید برای اخذ پذیرش از آن استفاده نمایید. این آزمون به نسبت آزمون های تافل و آیلتس هزینه کمتری داشته، آسان تر بوده و در دسترس تر می باشد. در ادامه سعی داریم تا معرفی کلی از این آزمون داشته باشیم.

تعریف

یک آزمون ارزیابی زبان انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر و مناسب دانشجویان بین المللی که به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه های موردنظر خود هستند. یعنی بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می توانند به جای شرکت در آزمون های تافل و آیلتس در این آزمون شرکت کنند. پر واضح است که این آزمون مزایایی به نسبت دیگر آزمون های زبان داشته و باعث شده تا تعداد زیادی از دانشجویان دولینگو را انتخاب نمایند.

 

دولینگو توانایی شما را در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن می سنجد که در 3 بخش (مجموعا یک ساعت) برگزار می شود: 1) معرفی (5 دقیقه) – 2) آزمون اصلی (45 دقیقه)  - 3) مصاحبه ویدئویی (10 دقیقه).

نتایج تنها 48 ساعت پس از آزمون اعلام شده و مدرک ارائه شده اعتبار دو ساله خواهد داشت.

 

مزایا

هزینه شرکت در آزمون دولینگو فقط 49 دلار آمریکا می باد که در مقایسه با دیگر آزمون های مشابه بسیار ارزان تر است. آزمون های تافل و یا آیلتس هزینه ای در حدود 200 دلار دارند.

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، آزمون دولینگو به نسبت آزمون های مشابه، مزایایی داشته که باعث می شود در بین دانشجویان بسیار محبوب باشد. از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • مقرون به صرفه و هزینه کمتر از آزمون های مشابه
  • امکان شرکت در آزمون در هر زمان و مکانی
  • مدت زمان کوتاه آزمون (یک ساعت)
  • پاسخ دهی سریع ( 48 ساعته)
  • مورد تأیید بیش از سه هزار موسسه آموزشی

 

نیازمندی ها

  • پاسپورت، گواهینامه رانندگی و یا کارت ملی
  • اتاق ساکت و پرنور
  • 60 دقیقه زمان آزاد
  • اینترنت قابل اعتماد و سریع
  • کامپیوتر و یا لپ تاپ (ویندوز و یا MacOS)، دارای دوربین روبرو – میکروفون و اسپیکر

 

کشورهای تأیید کننده دولینگو

از جمله مزایای آزمون دولینگو می توان به موسسات آموزشی در سرتاسر جهان اشاره کرد که آن را تأیید می کنند. در حال حاضر در حدود 1935 دانشگاه و انستیتوی آموزشی در کشور های مختلف مانند آمریکا، کانادا، آلمان، ایتالیا، ژاپن، فرانسه، بریتانیا، استرالیا، اسپانیا، سنگاپور، سوییس، هلند، اتریش، بلژیک، پرتغال، لهستان، برزیل، شیلی، چین، کلمبیا، کاستاریکا، قبرس، چک، دانمارک، مجارستان، ایرلند و ... مدرک انگلیسی دولینگو را تأیید می کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در آزمون تمرینی دولینگو می توانید به وبسایت رسمی این مجموعه مراجعه نمایید:

https://englishtest.duolingo.com

مشاوره مهاجرت: