کشور مجارستان

کشور مجارستان از بابت حضور در اتحادیه اروپا و دانشگاه های سطح بالا همواره مورد توجه دانشجویان ایرانی بوده است. همچنین مشکل ویزا در این کشور با چالش کمتری روبروست.

مقدمه

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، کشور مجارستان میان گردشگران و مهاجران از محبوبیت بالایی برخوردار است. با این حال، آیا تاکنون درباره کشور مجارستان و دلایل محبوبیت آن میان مردم اندیشیده‌اید؟ در وهله اول باید به این نکته اشاره کرد که این کشور دارای فرهنگ و تاریخچه بسیار زیبایی بوده و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری اروپا در آن واقع شده است.

در مجارستان مراکز خرید و آثار باستانی زیادی را مشاهده خواهید کرد که دیدن آن‌ها جذابیت بی نظیری را برای شما به دنبال دارد. این کشور از نظر جغرافیایی در مکانی واقع شده است که آب ‌‌و‌ هوای بسیار مطلوبی دارد. در این مقاله مطالب زیادی را درباره کشور مجارستان توضیح خواهیم داد.

جایگاه مجارستان در جهان

مجارستان به عنوان یکی از کشور‌های اروپایی جایگاه مهمی را در جهان به خود اختصاص داده است. این کشور از اقتصاد قدرتمندی برخوردار بوده، به همین دلیل، در میان کشور‌های همسایه و غیره بسیار مهم است. کسانی که به مباحث سیاسی اهمیت زیادی می‌دهند، درباره کشور مجارستان باید از این نکته آگاه باشند که این کشور به دلیل موقعیت مکانی، سیاسی، اقتصادی و غیره یکی از قدرت‌های اصلی اروپا به حساب می‌آید.

پایتخت کشور مجارستان بوداپست است که جمعیت نسبتاً زیادی در آن زندگی می‌کنند. این کشور از نظر توریستی رتبه بالایی را در جهان به خود اختصاص داده و در شرق قاره اروپا واقع شده است، از این رو، بهترین مکان برای مسافرت‌های جذاب به حساب می‌آید.

حکومت

حکومت مجارستان مانند بسیاری از کشور‌های دیگر توسط رئیس جمهور اداره می‌شود و مانند کشور‌هایی همچون انگلستان دارای حکومت پادشاهی نیست. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، این کشور با بهترین متد‌ها مدیریت می‌شود، به طوری که میزان آشفتگی‌های اقتصادی، سیاسی و غیره در آن بسیار اندک است.

اگر بخواهیم نگاهی به گذشته کشور مجارستان داشته باشیم، باید به این نکته اشاره کنیم که کشور فوق در سال ۱۹۴۶ به رسمیت شناخته شده است. قبل از به رسمیت شناخته شدن آن، حکوت‌های مختلفی روی کار آمده‌اند و جنگ‌های بسیار زیادی اتفاق افتاده است، اما باید این نکته را مد نظر قرار دهید که کشور مجارستان اکنون قدرت بسیار زیادی برای جلوگیری از چنین مشکلاتی دارد و آرامش بی‌نظیری را برای شهروندان خود فراهم می‌کند.

شهرها

کشور مجارستان از شهر‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن‌ها جمعیت زیادی دارند. علاوه بر این موضوع، هر یک از شهر‌های مجارستان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی هستند، به طوری که آمار گردشگرانی که سالانه به آن‌ها سفر می‌کنند، بسیار بالا است. در این بخش به معرفی برخی از شهر‌های این کشور می‌پردازیم.

  • شهر بوداپست

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، شهر بوداپست به عنوان پایتخت کشور مجارستان شناخته می‌شود. در این شهر جمعیت زیادی زندگی می‌کند و از نظر امکانات رفاهی در سطح ایده‌آلی قرار دارد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که جاذبه‌های گردشگری شهر بوداپست در مجارستان بسیار خیره‌کننده هستند، به همین دلیل، آمار ورود گردشگران به آن بالا است. موزه‌های شهر بوداپست از زیباترین و با اهمیت‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن به حساب می‌آیند. هزینه‌ زندگی در این شهر به نسبت حقوق دریافتی شهروندان در هر ماه، نسبتاً مناسب است.

  • شهر دبرسن

شهر دبرسن پس از پایتخت مجارستان از با اهمیت‌ترین بخش‌های این کشور به حساب می‌آید. حجم عظیمی از جمعیت دانشگاهی کشور مجارستان دارای تابعیت کشور‌های دیگر هستند و دلیل اصلی آن، سیستم آموزشی قوی و امکانات فراوان در آن است. علاوه بر این موضوع، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهر دبرسن در مجارستان در کنار مراکز خرید رنگارنگ آن لحظات شادی را برای شهروندان ایجاد می‌کند. بازدید از این شهر به کسانی که قصد دارند، در زمانی کوتاهی مناظر طبیعی و چشم‌انداز‌های زیبایی را مشاهده کنند، پیشنهاد می‌شود.

  • شهر سگد

شهر سگد در کشور مجارستان از تاریخچه زیادی برخوردار نیست و به دلیل بافت جدید و زیبایی که دارد، طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که علاوه بر بافت شهری، جمعیت این شهر نیز تقریباً جوان است. در بخش‌های مختلف آن می‌توان ساختمان‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و آثار مدرن دیگری را یافت که به زیبایی آن می‌افزاید.

  • شهر میشکولتس

میشکولتس در کشور مجارستان دارای طبیعت بکری است. کسانی که برای زندگی دائمی به این کشور سفر می‌کنند، شهر میشکولتس را به عنوان گزینه مناسبی برای خود به حساب می‌آورند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه‌های زندگی در شهر میشکولتس مجارستان بسیار مقرون‌به‌صرفه است و این امر یک مزیت مهم برای آن به حساب می‌آید. امکانات رفاهی این شهر بسیار کامل بوده و باعث جذب افراد زیادی در آن شده است.

  • شهر پچ

شهر پچ در کشور مجارستان بسیار شناخته شده است؛ زیرا از نظر تحصیلی و کاری در وضعیت ایده‌آلی قرار دارد. در واقع، در شهر پچ شهروندان بدون هیچ مشکلی زندگی ایده‌آلی را تجربه خواهند کرد. در این شهر دانشکده‌های بسیار ایده‌آلی وجود دارند که باعث مهاجرت سالیانه دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا به این شهر می‌شوند. شهر پچ بافت نیمه مدرنی دارد و اولین چیزی که در بدو ورود جلب توجه می‌کند، موزه زیبای آن است.

اقتصاد

مجارستان از نظر اقتصادی در میان کشور‌های اروپایی رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. حجم عظیمی از اقتصاد این کشور بر اساس ورود گردشگران فراوان به آن است. در واقع، از آنجایی که کشور مجارستان دارای آثار باستانی و چشم‌انداز‌های طبیعی بسیار زیادی است، هرساله گردشگران زیادی به آن وارد می‌شوند. این امر باعث ورود ارز زیادی به این کشور می‌شود که در نهایت، رشد اقتصادی آن را به دنبال دارد. علاوه بر گردشگری، کشور مجارستان دارای رتبه بالایی در صنعت کشاورزی است. این کشور تاکنون رکود و تورم کمی را تجربه کرده که دلیل اصلی آن اقتصاد قدرتمند مجارستان است.

جغرافیا

کشور مجارستان از نظر آب‌و‌هوایی در وضعیت مطلوبی قرار دارد. در واقع، در هر فصلی از سال در کشور مجارستان همان هوایی را خواهید دید که انتظار آن را دارید، در تابستان گرمای متعادلی را تجربه می‌کنید و در فصل زمستان نیز آب‌‌و‌هوا تقریباً سرد می‌شود. جغرافیای کشور مجارستان به گونه‌ای است که از یک سمت در کنار اتریش قرار دارد.  

فرهنگ

برخی افراد به اشتباه بر این باور هستند که در کشور مجارستان از زبان انگلیسی برای مکالمات روزانه استفاده می‌شود، در صورتی که این تصور کاملاً غلط است. زبان اصلی که در این کشور استفاده می‌شود، مجاری است؛ ولی به کمک زبان انگلیسی نیز می‌توان امور روزانه را انجام داد. نکته دیگری که درباره کشور مجارستان باید بدانید، آن است که در این کشور فرهنگ‌های مختلفی وجود دارند که دلیل این امر وجود شهروندان با تابعیت‌های متفاوت است.

از آنجایی که مجارستان کشور مهاجرپذیری است، هر روزه جمعیت آن در حال افزایش است که باعث چند فرهنگی شدن آن می‌شود. از ویژگی‌های مثبت کشور مجارستان آن است که شهروندان با تابعیت‌های مختلف هیچ اجباری برای تغییر دین خود ندارند.

مشاهیر

کشور مجارستان دارای مشاهیر بسیار زیادی است که در حوزه‌های مختلف افتخار‌ آفرینی‌های زیادی داشته‌اند. در ادامه درباره کشور مجارستان و برخی از مشاهیر معروف آن اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

  • ادوارد تلر

یکی از معروف‌ترین مشاهر کشور مجارستان ادوارد تلر نام دارد که در زمینه ریاضیات و فیزیک بسیار شناخته شده است. این دانشمند در سالیان اخیر موفق شد تا یک بمب هیدروژینی بسیار قوی طراحی کند. این فردی یکی از ستارگان با استعداد بوده که دنیا نظیر آن را کمتر به خود دیده است.

  • ایگناس گلدسیهر

ایگناس گلدسیهر از مشاهر تاریخی کشور مجارستان است که در طول دوران زندگی، تحصیلات خود را در زمینه خاورشناسی به طور کامل به پایان رساند. این دانشمند مدرک خود را از برترین دانشگاه‌های جهان همچون بوداپست و برلین دریافت کرده است. همچنین بر اساس شواهد موجود این فرد مشهور مجارستانی مدتی را به شغل استاد دانشگاه مشغول بوده است و با همکاری چند تن دیگر، اسلام‌شناسی نوین در اروپا را پایه‌گذاری کرده است.

  • مارسل یانوکوویچ

کسانی که به حوزه بازیگری و کارگردانی علاقه زیادی دارند، تا به حال بار‌ها نام مارسل یانکوویچ را شنیده‌اند. این فرد در حوزه فیلم‌نامه نویسی، کارگردانی و موارد مشابه محبوبیت زیادی را میان مردم به دست آورده است. بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های تاریخی کشور مجارستان به دست این فرد ساخته شده است. از دیگر افراد مشهور این کشور می‌توان به بلا بار توک، پوشکاش، گئورک لوکاچ و غیره اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری

کشور مجارستان دارای آثار باستانی بسیار زیادی است. این موضوع باعث شده است تا هر ساله افراد زیادی به منظور بازدید از بخش‌های مختلف آن به این کشور سفر کنند. بازدید از مناطق دیدنی کشور مجارستان در کنار آب‌و‌هوای ایده‌آل لذت مطلوبی را به دنبال دارد. در ادامه لیستی از مناطق دیدنی کشور مجارستان برای شما عزیزان تهیه شده است.

نام جاذبه گردشگری

شهر

تالار بازار بزرگ

بوداپست

ساختمان باسیلیکای اِستِرگوم

بوداپست

ساختمان پارلمان

بوداپست

مسجد پاشا قاسم

کوچ

حمام غار

میشکولس

کنیسه خیابان دوهنی

بوداپست

دروازه ایمان

شوپرون

 

ایرانیان در مجارستان

در کشور مجارستان ایرانیان زیادی زندگی می‌کنند؛ زیرا شرایط زندگی در این کشور بسیار مطلوب و لذت‌بخش است. نکته بسیار جالبی که درباره کشور مجارستان باید بدانید، آن است که ایرانیان این کشور بدون هیچ محدودیتی امکان استفاده از امکانات رفاهی همچون مراکز تحصیلی، درمانی و غیره را دارند و یک مزیت مهم برای آن‌ها به حساب می‌آید. ایرانیان می‌توانند به آسانی پروسه مهاجرت خود به کشور مجارستان را انجام دهند. با وجود آنکه مجارستان یک کشور اروپایی به حساب می‌آيد؛ ولی اخذ مدارک مهاجرت به مجارستان بسیار آسان‌تر از برخی کشور‌های دیگر است.

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل درباره کشور مجارستان صحبت کردیم. کشور مجارستان در همسایگی اتریش قرار دارد و در قاره اروپا از ارزش بالایی برخوردار است. این کشور از نظر اقتصادی و سیاسی قدرت بالایی دارد. همچنین آثار باستانی این کشور به گونه‌ای است که هرساله افراد زیادی برای گردشگری به آن سفر می‌کنند.

کشور مجارستان از نظر کشاورزی در سطح خوبی قرار دارد. امنیت این کشور بسیار بالا بوده و با وجود فرهنگ‌های مختلف موجود در آن، زندگی در مجارستان سرشار از آرامش است. زندگی در کشور مجارستان برای ایرانیان بسیار عالی است؛ زیرا علاوه بر فاصله جغرافیایی کم، دریافت مجوز‌های مربوط به آن نیز از سهولت بالایی برخوردار است.

 

دیدگاه ها

مشاوره مهاجرت رایگان :