Karlsruhe Institute of Technology

رنگینگ QS: 136

موسسه فناوری کارلسروهه (KIT، به آلمانی: Karlsruher Institut für Technologie) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که یکی از بزرگترین موسسات آموزشی و بزرگترین موسسه تحقیقاتی دارای تامین مالی در کشور آلمان است. KIT امروزی در سال 2009 با ادغام دانشگاه کارلسروهه (تاسیس 1825) و موسسه تحقیقاتی کارلسروهه (تاسیس 1956) ایجاد شد. کارلسروهه یکی از دانشگاه های پیشرو در صنعت و فناوری در آلمان و اروپاست که در سال 1972 اولین دانشکده علوم کامپیوتر را در آلمان تاسیس نمود. از سال 2018 تا کنون، 6 برنده جایزه نوبل به دانشگاه کارلسروهه وابسته هستند. موسسه فناوری کارلسروهه به واسطه بسیاری از مخترعان و کارآفرینان که در آنجا تحصیل یا تدریس کرده اند از جمله هاینریش هرتز، کارل فردریش بنز و بنیانگذاران SAP SE  به خوبی شناخته شده است. فارغ التحصیلان دانشگاه کارلسروهه همیشه از جمله استعداد هایی هستند که بیشترین تقاضا ها را دریافت می کنند.

KIT بیش از 107 برنامه تحصیلی مدرن در زمینه های مهندسی، اقتصاد، علوم طبیعی، علوم کامپیوتر و علوم انسانی و اجتماعی را ارایه میدهد و دانشجویان از سایر ملیت ها نیز دقیقا مانند دانشجویان آلمانی از حق تحصیل در این دوره ها برخوردار می باشند. مطالعات شهودی، شرکت در کنفرانس ها و سخنرانی های مختلف و برنامه های کاری-تحصیلی از جمله امکاناتی است که دانشگاه کارلسروهه در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشجویان همچنین با گرفتن پذیرش از دانشگاه کارلسروهه میتوانند همزمان از یکی از دانشگاه هایی که با KIT  مشارکت می کنند، حتی در سایر کشور های اروپایی مدرک تحصیلی دریافت نمایند.

هدف از تدریس در KIT آموزش دادن پرورش دادن افراد جوان با آموزش جامع علمی و مبتنی بر پژوهش و انتقال مهارت های میان رشته ای و اجتماعی است. در پایان تحصیل دانش آموزان قادر خواهند بود به طور مستقل مشکلات فعلی و آینده را شناسایی کنند، موضوعات پیچیده را تجزیه و تحلیل نمایند و برای آن راه حل های پایدار توسعه دهند.

نحوه پذیرش در دپارتمان های مختلف متفاوت است. در حالی که برای دوره هایی مانند مهندسی صنایع و مدیریت دانشجویان بر اساس کیفیت مدرک تحصیلی پیشین خود انتخاب میشوند، سایر دپارتمان ها که دوره هایی مانند فیزیک، علوم کامپیوتری یا هواشناسی ارایه می دهند برای گزینش دانشجویان شرایطی را از قبل مشخص نمی کنند و شرکت  دوره های آن ها نیازمند گذراندن حداقل تعدادی از آزمون هاست که در سه ترم اول، پیش از آن که دانشجو مجاز باشد به تحصیلات خود ادامه دهد برگزار میشوند(Orientierungsprüfungen) ، اما باید در نظر داشت که به دلیل مطالعات سنگین مورد نیاز، در برخی از این رشته ها نرخ انصراف قابل توجهی وجود دارد.

دانشگاه کارلسروهه دارای 11 دانشکده میباشد:

 1. ریاضایت
 2. فیزیک
 3. شیمی و زیست شناسی
 4. علوم انسانی و اجتماعی
 5. معماری
 6. مهندسی عمران، زمین شناسی و علوم زیست محیطی
 7. مهندسی مکانیک
 8. مهندسی شیمی و فرایند
 9. مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 10. علوم کامپیوتر
 11. اقتصاد و مدیریت

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

از آنجایی که کارلسروهه در ایالت Baden-Württemberg در جنوب غربی آلمان قرار دارد، طبق ماده § 3 LHGebG دانشجویانی که اهل کشور های عضو اتحادیه اروپا نیستند برای تحصیل در دانشگاه های این ایالت موظفند هر ترم 1500 یورو شهریه بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش:

 • تکمیل فرم درخواست
 • ریزنمرات دبیرستان / دوره کارشناسی یا ارشد برای پذیرش در مقاطع بالاتر همراه با ترجمه آلمانی یا انگلیسی در صورت نیاز
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • معدل (GPA)
 • قبولی در مصاحبه دانشگاه
 • رزومه
 • اظهارنامه و تاییدیه مالی

برای رشته هایی که فقط در ترم زمستان پذیرش دارند مهلت درخواست حدودا هر سال تا اواسط جولای است و برای گرفتن پذیرش در ترم تابستان باید تا قبل از 15  ژانویه اقدام نمایید.25000

تعداد دانشجو

136

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه کارلسروهه

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه کارلسروهه داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: