Pirogov Russian National Research Medical University

رنگینگ QS: 0

دانشگاه پیروگووا و یا پیروگوف یکی از قدیمی ترین مراکز پزشکی تحقیقاتی کشور روسیه است که کار خود را از سال 1906 میلادی آغاز کرده است و امروزه با نام کامل Pirogov Russian National Research Medical University شناخته می شود.

دانشگاه پیروگوف اولین دانشگاه روسیه بود که اجازه تحصیل رشته های پزشکی را به زنان دادند (سال 1918) و اولین دانشگاه جهان که دانشکده پزشکی اطفال (سال 1930) را تأسیس نمود.

لازم به ذکر است که اولین دانشکده این دانشگاه، دپارتمان بایوپزشکی بوده که در سال 1963 میلادی دایر شده است.

امروزه نیز این دانشگاه مجموعه ای از مراکز آموزشی، علمی، بهداشتی و تحقیقاتی در زمینه پزشکی است که کورس های پزشکی را در سطوح کلینیکال، بایوپزشکی، روانشناسی و داروسازی ارائه می دهد و به عنوان مرکز هماهنگ کننده بخش پزشکی اروپای شرقی، همواره در این زمینه پیشرو بوده است.

دانشگاه پیروگوف مسکو شامل 7 دانشکده مستقل، 4 انستیتوی تحقیقاتی و 140 دپارتمان می باشد که 1900 نفر نیروی فعال در آن اشتغال داشته و بیش از 10 هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند.

دانشکده های پیروگوف در بخش های زیر مشغول به فعالیت هستند:  پزشکی , اطفال , روانشناسی اجتماعی, بایولوژی  ,داروسازی دندانپزشکی آموزش پیشرفته پزشکان از جمله دیگر امکانات این دانشگاه می توان به سالن های ورزشی مجهز و رایگان و همچنین کتابخانه بزرگ این دانشگاه اشاره کرد که از سال 1906 افتتاح شده و در حال حاضر بیش از 750 هزار نسخه کتاب و نسخه دیجیتال در آن نگه داری می شود.

لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای خوابگاه بوده که از تجهیزات رفاهی مناسبی بهره مند شده اند و در طول شبانه روز توسط پلیس محافظت می گردد.

دانشگاه پیروگوف همواره با دانشگاه ها، موسسات و انستیتوهای تحقیقاتی متعددی در حال همکاری بوده و فرصت های انتقال علم و دانشجو را در آن فراهم آورده است؛ از جمله این موسسات می توان به Voutren نانسی (فرانسه)، مرکز فیزیک بیولوژیکال لایپزیگ (آلمان)، مدرسه پزشکی راین وستفالن آخن (آلمان)، دانشگاه برلین (آلمان)، دانشگاه بازل (سوئیس)، مرکز FOX-Chase فیلادلفیا (امریکا)، دانشگاه آیووا (امریکا)، دانشگاه های آکسفورد و لندن (انگلستان) و ... اشاره کرد.

شاید بگید این دانشگاه از اهمیت خاصی برخوردار نیست؛ اما باید بدونید که دانشگاه پیروگوف در سال 2022-2021 توسط وزارت بهداشت ایران مورد تأیید واقع شده و دانشجویان ایرانی می توانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را در این دانشگاه تحصیل کرده و مدرک خود را در ایران وارد پروسه ارزشیابی نمایند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

میزان شهریه در دانشگاه پیروگوف بسته به رشته انتخابی شما می تواند متفاوت باشد؛ این میزان شهریه از 120 هزار روبل تا 440 هزار روبل متغیر است. برای اطلاع دقیق از میزان شهریه، رشته خود را جستجو کنید.

  •  تکمیل اپلیکیشن فرم مربوط به دانشگاه
  • گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از دو سال
  • مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات
  • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
  • 2 قطعه عکس 4*3
  • تست منفی HIV

مهلت ثبت نام و ارسال مدارک در دانشگاه پیروگوف، از تاریخ 20 ژوئن آغاز شده و تا 23 اکتبر ادامه دارد.10000

تعداد دانشجو

0

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه پیروگوف مسکو

مشاوره رايگان تحصيل در روسیه
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه پیروگوف مسکو داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: