McGill University

رنگینگ QS: 27

این دانشگاه یکی از سه دانشگاه انگلیسی زبان در ایالت کبک است و برنامه های دانشگاه مک گیل از طریق 11 دانشکده و 11 مدرسه ارائه می شود. دانشگاه مک گیل دو پردیس با امکانات پیشرفته در اختیار دانشجویان قرار می دهد: پردیس دان تان مونترال و مک دونالد. در حال حاضر این دانشگاه 24 درصد از دانشجویان بین المللی را از کل بدنه دانشجویی در خود جای داده است که البته بیشتر آنها در رشته پزشکی مشغول به تحصیل هستند و در کل بزرگترین دانشگاه بین المللی شمال آمریکا و یکی از بهترین مقاصد دانشجویان در جهان است.

این مورد را می توان از نتایج و بررسی های موسسات معتبری مانند QS و TIMES دریافت که این دانشگاه را به ترتیب در رتبه های 27 و 44 جهان قرار داده اند. لازم به ذکر است که این دانشگاه در سال های اخیر همواره در بین 50 دانشگاه برتر جهان جا خوش کرده است.

تحصیل برای دانشجویان بین المللی بین 18 تا 50 هزار دلار آمریکا متغیر است که البته مبلغ ذکر شده بر اساس سال تحصیلی، ترم تحصیلی، دانشکده و رشته مورد نظر، ممکن است متغیر باشد.

کمک هزینه های مالی که در قالب درخواست تاخیردر پرداخت شهریه بدون سود، وام های اضطراری و وام های دانشجویی ارائه می شود. همچنین بورسیه ها و کمک هزینه های دانشگاه مک گیل که هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و به طور کلی از چند طریق می توان به آنها را کسب کرد. بورسیه های اصلی  در سال اول که برای استعداد های درخشان در نظر گرفته می شود و با توجه به شایستگی آنها در سال های بعد قابل تمدید خواهد بود از 3000 تا 12000 دلار کانادا متغیر است. به علاوه دانشگاه تخفیفاتی برای دانشجویان برتر و دانشجویانی که توان مالی بالایی ندارند، بر شهریه آنها در نظر گرفته است. همچنین راه دیگر دانشجویان بین المللی که مشکلات مالی دارند، می توانند برای برنامه کاری در دانشگاه درخواست دهند که به آنها اجازه می دهد تا 20 ساعت در هفته در داخل و خارج از دانشگاه کار کنند.

این دانشگاه گزینه های اقامتی متنوعی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. سیستم اقامت دانشگاه بیش از 3100 دانشجو را در خود جای داده است.

اقامتگاه ها در سبک های زیر موجود هستند: آپارتمانی، خوابگاه و هتل

قیمت خوابگاه‌های کمپ اصلی در شهر مونترال از 6 تا 14 هزار دلار در سال متغیر است. قیمت خوابگاه‌ها در کمپ مک دونالد (سی کیلومتری مونترال) حدود ۵۰۰۰ دلار به طور سالیانه است. اتاق‌ها عمدتاً به صورت مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرند و چند تخته هستند.

از جمله افتخارات این دانشگاه می توان به 12 برنده جایزه نوبل و 145 محقق رودز اشاره کرد و اغلب به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای درخشان ترین افراد در سراسر جهان شناخته می شود. مزیت محسوس مک گیل برای دانش آموختگان این دانشگاه شانس بالا برای استخدام در غول های فناوری مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون است.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

تحصیل در دانشگاه مک گیل برای دانشجویان بین المللی بین 18 تا 50 هزار دلار متغیر است که البته مبلغ ذکر شده بر اساس سال تحصیلی، ترم تحصیلی، دانشکده و رشته مورد نظر، ممکن است متغیر باشد.

- مدرک و ریزنمرات مقطع قبل

- رزومه

- انگیزه نامه

- پاسپورت معتبر

- مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

مهلت درخواست پذیرش شما  تا 15 ژانویه است؛ البته توجه داشته باشید این مهلت‌ ممکن است بر اساس رشته‌ ی مورد نظر، سال تحصیلی، مقطع تحصیلی و دانشجوی بومی یا بین‌المللی بودن متفاوت باشد. بنابراین لازم است تا برای کسب اطلاعات دقیق ‌تر یا به سایت دانشگاه مک گیل مراجعه کرده تا از مهلت‌ های پایانی در نظر گرفته شده در هر سال تحصیلی مطلع شوید40000

تعداد دانشجو

27

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه مک گیل

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه مک گیل داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: