Ludwig Maximilian University of Munich

رنگینگ QS: 63

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان و یا LMU یک دانشگاه تحقیقاتی و انستیتوی علمی است که در شهر مونیخ آلمان واقع شده است. این دانشگاه برای اولین بار در سال 1472 میلادی توسط دوک لودویگ نهم تأسیس شد و کار خود را در اینگولشتات آغاز کرد. در ادامه ابتدا در سال 1800 میلادی به دلیل تهدیدهای سیاسی موجود به لندشوت و سپس در سال 1826 میلادی به منطقه فعلی در مونیخ انتقال یافت و علت نام گذاری این دانشگاه از سوی حاکمان وقت آن منطقه توجیح می گردد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان از قرن نوزدهم تاکنون همواره به عنوان یکی از برترین دانشگاه های سطح کشور آلمان و اروپا به شمار می رود که امروزه با کسب 36 جایزه نوبل در رتبه هفدهم جهانی از نظر تعداد برندگان جوایز نوبل قرار گرفته است؛ از جمله این بزرگان و مشاهیر می توان به ویلیام رونگتن، مکس پلانک، ورنر هایزنبرگ و اوتو هان اشاره کرد.

این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 50 هزار دانشجو در 18 دانشکده بوده که در زمینه های تحقیقاتی متنوعی از جمله علوم انسانی، حقوق، اقتصاد، پزشکی و ... فعالیت دارند؛ تا جایی که اخیرا عنوان "دانشگاه نخبگان" را به این دانشگاه اختصاص داده اند. لازم به ذکر است که سطح بالای استادان و مشاهیر این دانشگاه در این رتبه عالی و روند رو به رشد تأثیر بسزایی داشته و تخصص، فداکاری و خلاقیت این جامعه، زمینه ساز پیشرفت و دریافت کمک هزینه های گزاف به این دانشگاه شده است.

دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر از تمامی نقاط آلمان و بیش از 130 کشور مختلف دنیا تشکیل شده اند که از برنامه ها و کورس های تحصیلی مختلفی بهره می برند. نکته قابل توجه در مورد دانشگاه لودویگ، شرایط منطقه ای و موقعیت جغرافیایی این دانشگاه است که با وجود صنایع و مشاغل به روز مانند فناوری و رسانه در شهر مونیخ به عنوان قطب صنعتی کشور آلمان شرایط ویژه ای را فراهم آورده است.

این موقعیت سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان به این دانشگاه به عنوان سکوی پرشی برای ورود به بازار کار بسیار جذاب و پر رونق مونیخ و به صورت کلی آلمان نگاه کنند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی به ویژه از ایران، تنوع فرهنگ و همچنین روبرو شدن با شرایط مختلف زندگی در تقابل با دانشجویان کشورهای دیگر را به عنوان نقطه عطفی در این دانشگاه دانسته تا سبب می شود در طول دوران تحصیل از طرز فکرهای گوناگون و همچنین تاریخ مناطق مختلف آگاهی پیدا کنند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

این دانشگاه نیز به عنوان یک دانشگاه عمومی در کشور آلمان شناخته شده و تنها هزینه های خدمات عمومی شامل ثبت نام (75 یورو) و بلیط دانشجویی (70 یورو) مجموعا معادل 145 یورو از دانشجویان خود دریافت می کند.

 • مدرک تحصیلی دوره های قبل به همراه ریزنمرات
 • تکمیل اپلیکیشن فرم مخصوص دانشگاه o انگیزه نامه (300 تا 500 کلمه)
 • رزومه شخصی متقاضی
 • مدرک زبان آلمانی (DSH level2 – TestDaf level 4 - Goethe C2 ) و یا انگلیسی ( آیلتس 5.5 – تافل 80)
 • پاسپورت
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • فرم تأییدیه پرداخت هزینه خدمات
 • بیمه سلامت دانشجویی
 • ویزای دانشجویی
 • تمکن مالی مربوط به سفارت جهت تأمین هزینه های روزمره دانشجو
 • پروپوزال تحقیقاتی (برای مقاطع ارشد و دکتری)
 • فرم تأییدیه سوپروایزر (برای مقطع دکتری)

مهلت ثبت نام در این دانشگاه برای ترم تابستان 15 ژانویه و برای ترم زمستان 15 جولای (کارشناسی) و 20 آگوست (تحصیلات تکمیلی) و همچنین برای مقطع دکترا تا 30 اکتبر هرسال می باشد.51420

تعداد دانشجو

63

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: