University of Leicester

رنگینگ QS: 242

دانشگاه لستر یکی از دانشگاه هایی است که همواره با پیش رو قرار دادن هدف تعالی دانشگاه و دانشجو و همچنین ارائه سطح مناسب از آموزش و تحقیق به دانشجویان خود در زمره برترین دانشگاه های کشور انگلستان قرار گرفته است. طبق آخرین رده بندی های جهان دانشگاه لستر در جایگاه 242 مجله QS (31 انگلستان) و در بین 3% دانشگاه تأثیرگذار در جهان طبق THE قرار گرفته است که سبب شده است هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان از کشورهای مختلف برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. این دانشگاه در سال 1921 میلادی تأسیس شد و همواره با تعهدی دیرینه در جهت ارائه دسترسی برابر و عادلانه آموزش عالی به تمام اقشار و افراد جامعه جهانی حرکت نموده است.

پردیس اصلی دانشگاه لستر در مجاورت پارک ویکتوریا قرار گرفته و بیش از 450 کورس تحصیلی مختلف به 14 هزار دانشجوی داخلی و بین المللی در 3 کالج اصلی این دانشگاه تدریس می گردد؛ پزشکی، روانشناسی و علوم زیستی – مهندسی – هنر و علوم انسانی. یکی از ویژگی های منحصر بفرد دانشگاه لستر، توجه بسزای مدیریت به فضای سبز و حیات محیط است که سبب شده است تا این دانشگاه از نظر زیرساخت های طبیعی و همچنین رتبه بندی UI GreenMetric در رتبه 35 جهان و 9 انگلستان قرار گیرد.

شاید این دانشگاه برای کسانی که به دنبال تحقیق و پژوهش در زمینه های روز دنیا و همچنین حساس هستند، بسیار مناسب باشد. از جمله امکانات پیشرفته دانشگاه می توان به تصویربرداری پیشرفته (AIF)، میکروسکوپ الکترونی، فناوری تصوربرداری لستر (LITE) و همچنین دیگر آزمایشگات دانشگاه اشاره کرد که دانشجویان علاقمند به تحقیق در این زمینه ها می توانند شانس خود را برای حضور در این دانشگاه محک بزنند. ویژگی مثبت دانشگاه لستر برای دانشجویان بین المللی این است که کسانی که از ضعف زبان برخوردار هستند، می توانند با ثبت نام در بخش آموزش زبان انگلیسی (ELTU)، ضعف خود را برطرف و وارد کورس تحصیلی مدنظر خود شوند.

دانشگاه لستر نیز به مانند اکثر دانشگاه های انگلستان، شرایطی را برای اقامت دانشجویان خود به ویژه دانشجویان بین المللی فراهم آورده است. یکی از نکات مهم دانشگاه لستر که دانستن آن برای تمامی دانشجویان بین المللی ضروری است، ارائه خوابگاه به تمامی دانشجویان سال اولی است؛ با این شرط که ایشان قبل از 1 سپتامبر هر سال اقدام به دریافت و رزرو اتاق نمایند.

هزینه اجاره این خوابگاه ها بین 86 تا 178پوند به ازای هر ماه می باشد که این مبلغ شامل تمامی موارد رفاهی و قبوض مصرفی اتاق نیز هست. برای دانشجویانی که مایل هستند، محل اقامت خصوصی داشته باشند، پیشنهاد می شود از خدمات SULETS برای اجاره خوابگاه خصوصی در نزدیکی دانشگاه لستر استفاده نمایند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه لستر به طور متوسط برای مقطع کارشناسی 14 هزار پوند و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در حدود 20 هزار پوند می باشد.

  •  مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات (60-75%)
  •  مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 5.5 – تافل 72 – PTE 51 – CAE 162 – CPE 162)
  •  رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو
  • ریکام استاد
  • پاسپورت معتبر

مهلت ثبت نام در دانشگاه لستر برای تمامی رشته ها و مقاطع 15 ژانویه و برای رشته های پزشکی تا 15 اکتبر است.14712

تعداد دانشجو

242

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه لستر

مشاوره رايگان تحصيل در انگلیس
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه لستر داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: