Leipzig University

رنگینگ QS: 447

دانشگاه لایپزیگ یک  دانشگاه دولتی_ پژوهشی و پیشرو در زمینه تحقیقات و تخصص پزشکی در آلمان است که در دسامبر 1409 میلادی تأسیس شد؛ به عبارتی قدمت آن به 612 سال پیش می رسد. دانشگاهی که طبق رتبه بندی موسسه QS در سال 2022 میلادی، در رده 447 قرار گرفته است.

لایپزیگ یکی از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان و به عنوان یکی از مراکز اصلی اقتصادی در این کشور به شمار می رود. جمعیت این  شهر به حدود 60 هزار نفر می‌رسد. از مزایای زندگی دراین شهر می توان به امنیت (به ویژه برای بانوان)، کیفیت بالای تحصیل، شروع آسان کسب و کار و نرخ پایین بیکاری اشاره کرد.

این دانشگاه دارای 14 دانشکده و یک پردیس دانشگاهی است. دانشگاه لایپزیگ 155 کورس تحصیلی را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی و همچنین در زمینه های حقوق، هنر، علوم، ارتباطات، زبان های خارجی و غیره ارائه می دهد. لایپزیگ میزبان بیش از 30000 دانشجو از 110 کشور در سراسر جهان است که حدود 30% از این تعداد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. از جمله مشاهیر دانش آموخته در این دانشگاه می توان به افرادی چون لایبنیتس، گوته، لئوپولد فون رانه، فردریش نیچه، رابرت شومان، ریچارد واگنر، تاچو بره، جورجیوس آگریکولا و آنجلا مرکل اشاره کرد.

 

تحصیل در دانشگاه لایپزیگ به زبان های انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است؛ در صورتی که در دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی شرکت کنید حداقل مدرک زبان مورد نیازآیلتس 5.5 برای مقطع کارشناسی، آیلتس 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد وآیلتس 7 برای مقطع دکتری است. همچنین برای کورس هایی که به زبان آلمانی برگزار می شود متقاضی می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح C1  داشته باشد.

برای اطمینان از پذیرش در دانشگاه لایپزیگ، متقاضیان بین‌المللی باید به زبان آلمانی نوشتاری و گفتاری تسلط کامل داشته باشند زیرا 90 درصد دوره‌ها فقط به زبان آلمانی تدریس می‌شوند. اگر متقاضی در این آزمون ها نمره لازم را اخذ نکند، می تواند در کلاس های آموزش زبان آلمانی در این کشور شرکت کند و پس از اخذ نمره لازم زبان آلمانی تحصیل در دانشگاه را شروع کند. به علاوه دانشجویان بین المللی باید یک آزمون استعداد به نام TestAS را بگذرانند که یک آزمون استعداد مرکزی و استاندارد است (قابل استفاده برای دوره هایی با پذیرش محدود). با شرکت در TestAS، متقاضی این فرصت را دارد که نمرات خود را بهبود بخشد و شانس پذیرش خود را افزایش دهد.

 

از آن جایی که دانشگاه لایپزیگ یک دانشگاه دولتی است دانشجویان نیاز به پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل ندارند. به جز مبلغ 5/243 یورو که بابت خدمات اداری و ثبت نام در هر ترم  می بایست بپردازند. اما هزینه های زندگی برای یک سال تحصیلی در آلمان حدودا 8 تا 10 هزار یورو خواهد بود که جزئیات آن به شرح زیر است:

  • بابت اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر لایپزیگ ماهانه  حدود 400 یورو
  • خدمات برق، آب و غیره در لایپزیگ ماهانه در حدود 200 یورو
  • بیمه اجباری درمانی دانشجویی در دانشگاه لایپزیگ سالانه در حدود 50 یورو تا 80 یورو می باشد.

البته لازم به ذکر است تحصیل در آلمان نیازمند تمکن مالی 10332 یورویی است که در حسابی مسدود شده و دولت به صورت ماهیانه مبلغ 861 یورو از آن را در دسترس شما میگذارد.

 

دانشگاه لایپزیگ بورسیه هایی را براساس عملکرد تحصیلی دانشجویان و کمک به تامین هزینه های آنها در طول تحصیل در آلمان ارائه می دهد. بورسیه DAAD به دانشجویان تمام وقت به ارزش 850 الی 1200 یورو بر حسب مقطع تحصیلی(تحصیلات تکمیلی) تعلق می گیرد. در صورت تمایل می توانید در طول تحصیل به کارهای پاره وقت دانشجویی در داخل یا خارج از محیط دانشگاه مشغول شوید.

مدیریت دانشگاه اقامتگاه هایی با ظرفیت 5200 نفر برای دانشجویان در نظر گرفته است؛ این آپارتمان ها (WG)   در مقایسه با سایر دانشگاه های آلمان اقامتگاه های ارزان تر و مقرون به صرفه تری در اختیار دانشجویان می گذارد. همچنین آپارتمان ها از اتاق های مستقل و مشترک ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک و دیگر امکانات  تشکیل شده است. اجاره ماهیانه آنها بین 150 تا 200 یورو می باشد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه لایپزیگ یکی از دانشگاه هایی است که در کشور آلمان، تحصیل رایگان را به تمامی دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهد. از این رو دانشجویان می بایست فقط هزینه های جاری و خدماتی دانشگاه را پرداخت نمایند که برای هر ترم تحصیلی معادل 243.50 یورو می باشد:

- خدمات دانشجویی: 88.50 یورو

- بلیط دانشجویی: 155 یورو

 

  • مدارک هویتی
  • مدارک مقاطع پیشین به همراه ریزنمرات
  • رزومه
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • مدارک زبان
  • کسب قبولی در آزمون ورودی (در صورت نیاز)

برای ورود و پذیرش به این دانشگاه در یکی از 2 ترم ذکر شده می بایست ورود کنید:

آخرین مهلت پذیرش برای ترم زمستان 15 ژوئن و برای ترم تابستان 15 دسامبر است.30000

تعداد دانشجو

447

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه لایپزیگ

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه لایپزیگ داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: