Technical University of Dresden

رنگینگ QS: 173

شاید در مورد شهرهای دانشجویی صحبت ها و نقل قول های مختلفی را شنیده باشید. شهرهایی با تعداد دانشگاه و دانشجوی بالا و همچنین هزینه پایین زندگی به نسبت دیگر مناطق. شهر درسدن یکی از محبوب ترین شهرهای دانشجویی کشور آلمان با هزینه های به نسبت مقرون به صرفه برای تحصیل بوده و همواره مورد توجه دانشجویان بسیار زیادی می باشد. دانشگاه درسدن در این شهر به عنوان بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن، ایالت شرقی آلمان شناخته می شود که قدمتی در حدود 200 سال دارد. دانشگاه درسدن به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی کشور آلمان هیچ گونه هزینه ای بابت شهریه در مقاطع دیپلم، کارشناسی و ارشد از دانشجویان خود دریافت نمی کند؛ از این رو هرساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی، جذب این دانشگاه می شوند؛ به طوری که امروزه 16% از جمعیت کل دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی و خارجی از بیش از 125 کشور تشکیل داده اند.

لازم به ذکر است که درسدن برای پیشرفت و جذب نخبگان از سرتاسر دنیا، سعی در سرمایه گذاری در زمینه های علمی و تحقیقاتی داشته تا به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان شناخته شود. این دانشگاه با ارائه بیش از 124 کورس تحصیلی در مقاطع مختلف، میزبان بیش از 33 هزار دانشجوی داخلی و خارجی است. این برنامه های تحصیلی در 18 دانشکده و 5 مدرسه جامع از جمله علوم اجتماعی، مهندسی، عمران و محیط زیست، ریاضیات و پزشکی در دو ترم تابستان و زمستان به دانشجویان ارائه می شود.

دانشجویان ایرانی می توانند برای دریافت پذیرش از دانشگاه درسدن از سامانه یونی اسیست اقدام کرده و با پرداخت اپلیکیشن فی (معادل 75 یورو) و همچنین ارائه مدارک لازم به اخذ پذیرش در این دانشگاه نزدیک شوند. پردیس اصلی دانشگاه درسدن در جنوب شهر واقع شده و دیگر پردیس های وابسته در مناطق Tharandt، Dresden Blasewitz، Dresden Johannstadt، Pirna و Zittau واقع شده اند. از جمله دیگر امکانات موردنیاز دانشجویان می توان به آزمایشگاه های پیشرفته موجود در سراسر دانشگاه و همچنین کتابخانه های مجهز و قدیمی اشاره کرد که دانشجویان تمام وقت می توانند از آن ها در راستای تحقیقات و پژوهش خود استفاده نمایند.

همچنین خوابگاه های دانشگاه درسدن در انواع مختلف در اختیار دانشجویان داخلی و بین المللی قرار گرفته است که بسته به امکانات، هزینه متفاوتی را دارا هستند. برای آپارتمان های یک اتاقه هزینه ای معادل 405 یورو، دو اتاقه معادل 294 یورو، سه یا چهار اتاقه معادل 270 یورو و همچنین یک اتاق مشترک معادل 230 یورو ماهیانه هزینه در بر می گیرد. همانطور که گفته شد، دانشگاه درسدن برای تحصیل از دانشجویان ثبت نامی هزینه ای را دریافت نمی کند؛ اما برای تحصیل در برخی رشته در مقطع ارشد مانند حقوق بین الملل می بایست هزینه ای معادل 2500 یورو به ازای هر ترم را پرداخت کرد که دانشگاه مشخصا این رشته ها را اعلام کرده است.

همچنین دانستن این نکته نیز ضروری است که دانشجویان رشته های رایگان نیز می بایست برای هزینه های خدمات، ثبت نام و حمل و نقل هزینه ای معادل 276 یورو برای هر ترم را پرداخت نمایند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه درسدن از جمله دانشگاه های دولتی و رایگان کشور آلمان محسوب می شود که بابت تحصیل، هزینه ای را تحت عنوان شهریه از دانشجویان خود دریافت نمی کند و دانشجویان می بایست صرفا هزینه های عمومی و ثبت نام خود را به دانشگاه پرداخت کنند؛ این هزینه در حدود ترمی 300 تا 400 یورو می باشد.

  •  مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان آلمانی (DSH 2 – TestDaf 4 – DSD II – Goethe C2) یا زبان انگلیسی (آیلتس 6 – تافل 80)
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • پاسپورت معتبر
  • تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه

مهلت ثبت نام دانشجویان بین امللی در دانشگاه درسدن برای ترم تابستان تا 30 نوامبر و برای ترم زمستان تا 31 می است.33506

تعداد دانشجو

173

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه صنعتی درسدن

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه صنعتی درسدن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: