Université de Sherbrooke

رنگینگ QS: 701

دانشگاه شربروک یک دانشگاه دولتی و فرانسوی زبان واقع در ایالت کبک کانادا است که در سال 1954 میلادی پایه گذاری شد. شربروک یک شهر فرانسوی زبان در استان کبک است با جمعیتی حدود 161 هزار نفر. این شهر یکی از مراکز اصلی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی استان است. شربروک از سطح رفاهی بالایی از نظر امنیت، بهداشت، زیر ساخت‌ها، وسایل حمل و نقل و دیگر امکانات رفاهی برخوردار است؛ همچنین شربروک به نسبت جمعیت خود، بیشترین دانشجو را در ایالت کبک دارد.

 

این دانشگاه در سه مقطع تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری و با ارائه 370 رشته تحصیلی میزبان بیش از 31000 دانشجو است که حدود  1600 دانشجوی خارجی از 88 کشور در سراسر جهان در دانشگاه شربروک تحصیل می کنند. دانشگاه شربروک دارای سه پردیس اصلی، پردیس سلامت و پردیس لانگویل است.

بر اساس سیستم رتبه بندی جهانی سازمان QS در سال 2021 در رتبه ی 701 قرار گرفته؛ علاوه بر این در رتبه بندی وبسایت US News در رده بندی بهترین دانشگاه های جهان در سال 2021 رتبه ی 763 را کسب کرده است.

 

از آنجایی که دانشگاه شربروک یک دانشگاه فرانسوی زبان است متقاضیان ورود به این دانشگاه می بایست مهارت خود را در زبان فرانسه را به اثبات برسانند برای این امر میتوانید در دوره های رایگان زبان فرانسه که توسط مرکز زبان دانشگاه برگزار می شود و مهارت های کتبی و شفاهی دانشجو را تقویت می کند شرکت کنید یا به حداقل سطح C1  درآزمون های معتبر و مورد تایید زبان فرانسوی دست پیدا کنید.

 

هزینه هر ترم  شهریه دانشجویان به صورت میانگین 10000 دلار است؛ البته توجه داشته باشید با توجه به رشته و مقطع تحصیلی این مبلغ می تواند متفاوت باشد. به علاوه هزینه های زندگی در کانادا برای یک ترم دانشجویان در این دانشگاه در حدود 15600 دلار کاناداست که از این میزان حدود 5400 دلار مربوط به هزینه های اقامت، 4200 دلار هزینه ی خوراک ،1500 دلار هزینه های شخصی  1200دلار هزینه ی نوشت افزار و حدود 1000دلار هم هزینه های متفرقه می باشد.

 

بورسیه ها در دوره های کارشناسی محدود هستند و دست یابی به آنها دشوارتر است. معدل بالا، مدرک زبان معتبر با نمره بالا، رزومه قوی و سابقه تهیه مقالات ارزشمند در نشریات بین المللی معتبر از جمله شرایطی است که متقاضی اخذ بورسیه می بایست دارا باشد.

انواع بورسیه تحصیلی کانادا:

  • گرنت و برسری: برای دانشجویانی که نیاز مالی دارند.
  • دستیار تدریس: برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا که به عنوان دستیار آموزشی در قالب  کمک هزینه های تحصیلی  در اختیارشان قرار می گیرد 
  • دستیار تحقیق: دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کنند و کمک هزینه های تحصیلی دریافت کنند.
  • اسکالرشیپ: این نوع از بورسیه ها بر حسب وضعیت تحصیلی دانشجو به وی تعلق می گیرد.
  • وام: این وام ها که بلاعوض هستند، به دانشجویان واجد شرایط بین المللی تعلق می گیرد.

 

مهلت اخذ پذیرش در دانشگاه شربروک برای ترم های بهار و تابستان: 1 فوریه،  برای ترم پاییز: 31مارس و برای ترم زمستان:15 سپتامبر می باشد. البته شایان ذکر است به دانشجویان فارغ التحصیل توصیه می شود حداقل دو ماه قبل از تاریخ شروع دوره، درخواست پذیرش خود را ارائه دهند. با این حال، تاخیرهای قابل انتظار هنگام ورود به کانادا که ممکن است تا شش ماه نیز طول بکشد؛ بنابراین باید قبل از درخواست در نظر گرفته شده و برای آن ها برنامه ریزی شود.

 

از جمله مشاهیر دانش آموخته در این دانشگاه می توان به Jean Charest (سیاستمدار کانادایی)، Sylvain Charlebois (محقق کانادایی) و Camille Leblanc-Bazinet (ورزشکار) اشاره کرد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه هر ترم  شهریه دانشجویان به صورت میانگین 10000 دلار است؛ البته توجه داشته باشید با توجه به رشته و مقطع تحصیلی این مبلغ می تواند متفاوت باشد. به علاوه هزینه های زندگی در کانادا برای یک ترم دانشجویان در این دانشگاه در حدود 15600 دلار کاناداست که از این میزان حدود 5400 دلار مربوط به هزینه های اقامت، 4200 دلار هزینه ی خوراک ،1500 دلار هزینه های شخصی  1200دلار هزینه ی نوشت افزار و حدود 1000دلار هم هزینه های متفرقه می باشد.

  • دانشنامه و ریزنمرات مقطع قبل همراه با تایید و ترجمه رسمی
  • مدارک هویتی (پاسپورت و شناسنامه)
  • اثبات تمکن مالی
  • رزومه و انگیزه نامه

مهلت اخذ پذیرش در دانشگاه شربروک برای ترم های بهار و تابستان: 1 فوریه،  برای ترم پاییز: 31مارس و برای ترم زمستان:15 سپتامبر می باشد. البته شایان ذکر است به دانشجویان فارغ التحصیل توصیه می شود حداقل دو ماه قبل از تاریخ شروع دوره، درخواست پذیرش خود را ارائه دهند. با این حال، تاخیرهای قابل انتظار هنگام ورود به کانادا که ممکن است تا شش ماه نیز طول بکشد؛ بنابراین باید قبل از درخواست در نظر گرفته شده و برای آن ها برنامه ریزی شود.31000

تعداد دانشجو

701

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه شربروک

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه شربروک داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: