RUDN University

رنگینگ QS: 326

اگر به لیست دانشگاه های موردتأیید وزارت بهداشت ایران در سال 2022-2021 توجه کنید، یکی از دانشگاه هایی که در سال جاری اضافه شده است، دانشگاه رودن مسکو است؛ دانشگاهی با قدمتی 70 ساله اما با سابقه ای درخشان و امکاناتی پیشرفته.

در حال حاضر دانشگاه رودن و یا دوستی ملل مسکو با دارا بودن 17 دانشکده و مراکز تحقیقاتی متعدد میزبان بیش از 33 هزار دانشجوی روسی و خارجی است که در رشته های مختلف به زبان های روسی و انگلیسی در حال تحصیل می باشند.

دانشگاه رودن به عنوان یکی از دانشگاه های جامع در زمینه تعدد رشته در روسیه شناخته می شود که با دارا بودن بیش از 9 هزار دانشجوی خارجی از 157 کشور دنیا در 162 دپارتمان مشغول به فعالیت هستند و این سیستم چند ملیتی سبب شده است تا آموزش و سطح زندگی با کیفیتی به دانشجویان این دانشگاه ارائه داده شود.

روابط بین المللی و گسترده این دانشگاه با موسسات آموزشی و تحقیقاتی در سرتاسر جهان سبب شده است تا هم از نظر سطح کیفی و آموزشی در رده بسیار خوبی به سر برد و هم از نظر اعتبار مدرک.

دانشجویانی که در رشته های مختلف از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، به واسطه این شرایط، زمینه بسیار مناسبی برای ورود به بابزر کار جهانی و یا انیستستوهای تحقیقاتی در کشورهای دیگر خواهند داشت.

از جمله این روابط و تفاهم نامه ها می توان به انجمن دانشگاه های اروپایی و آسیایی، سازمان بین المللی فرانکفورد، یونسکو و 46 برنامه همکاری با کشورهای انگلستان، آلمان، یونان، اسپانیا، ایتالیا، قزاقستان، چین و فرانسه اشاره کرد. نکته قابل توجه دیگر برنامه تحصیلی مشترک دانشگاه دوستی ملل با دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه آزاد بروکسل (بلژیک)، دانشگاه کامپلوتنس مادرید (اسپانیا)، دانشگاه کادیز (اسپانیا)، دانشگاه پالرمو (ایتالیا)، دانشگاه سیه نا (ایتالیا)، دانشگاه شیان (چین)، دانشگاه کاتولیک لیل (فرانسه) و دانشگاه زبان های خارجی هانکوک (کره جنوبی) اشاره کرد که دانشجویان واجد شرایط می توانند در دانشگاه های نامبرده نیز تحصیل نمایند.

از جمله امکانات این دانشگاه می توان به 17 دانشکده و 162 دپارتمان مستقل اشاره کرد که 33024 دانشجو و 9263 دانشجوی بین المللی در 480 کورس آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

نکته قابل توجه دانشگاه رودن این است که 197 نفر از 2799 کادر کاری این دانشگاه روس نیستند و از نیروهای خارجی انتخاب شده اند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

میزان شهریه در رشته های مختلف، متفاوت بوده، اما در بازه 4 تا 9 هزار دلار امریکا متغیر است. برای اطلاع دقیق از شهریه رشته موردنظر شما در داشگاه رودن به بخش رشته ها مراجعه کنید.

از جمله مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه دوستی ملل یا رودن طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه به شرح زیر است؛ 

  • اصل و ترجمه روسی مدارک تحصیلی اخذ شده در مقاطع قبلی
  • یک نسخه اسکن شده از پاسپورت یا شناسنامه
  • تکمیل فرم اپلیکیشن دانشگاه
  • تست منفی HIV
  • کپی مدارکی همچون المپیاد و یا مسابقات بین المللی
  • عکس کلیه مدارک ذکر شده در بالا برای دانشجویان خارجی از طریق وبسایت و یا ایمیل دانشگاه رودن پذیرفته می شود.

فرصت ثبت نام در کورس های دانشگاه رودن بسته به مقطع می تواند متفاوت باشد؛ o کارشناسی و پزشکی (حضوری)؛ 30 اکتبر o کارشناسی و پزشکی (غیر حضوری)؛ 20 نوامبر o تحصیلات تکمیلی (حضوری)؛ 30 اکتبر o تحصیلات تکمیلی (غیرحضوری)؛ 1 دسامبر33024

تعداد دانشجو

326

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه رودن

مشاوره رايگان تحصيل در روسیه
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه رودن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: