University of Toronto

رنگینگ QS: 26

دانشگاه تورونتو در سال 1827 میلادی به عنوان یکی از قطب های اصلی آموزش در کشور کانادا شروع به فعالیت کرده است؛ به گونه ای که ساختمان های قدیمی که بیش از 100 سال قدمت دارند، تاریخی از دانش و آموزش در این دانشگاه را به نمایش می گذارد.

این دانشگاه در گذشته با نام King’s College فعالیت می کرده است که شعار As a Tree Through the Ages (همچون درختی در گذر زمان) نشان از رشد و حرکت در جهت پیشرفت این مرکز آموزشی دارد.

دانشگاه تورونتو در طول زمان یکی از برترین و معتبرترین انستیتوهای تحقیقاتی در جهان می باشد که همواره در جهت نوآوری و اختراع حرکت می کند.

بر طبق آمار، دانشگاه تورونتو در سال 2019، در رتبه 28 رنکینگ QS و رتبه 21 رنکینگ TIMES در بین دانشگاه های جهان و رتبه نخست دانشگاه های کشور کانادا قرار گرفت و رابطه های کاری و تحقیقاتی این دانشگاه با انستیتوهای با اعتبار جهانی باعث شده است که دانشجویان بسیاری خواهان ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه باشند.

دانشگاه تورونتو یک دانشگاه دولتی می باشد که در استان اونتاریو و شهر تورونتو واقع شده است که پارک Queen در اطراف آن واقع شده است.

طراحی های بینظیر و فضاهای سبز در آن منطقه باعث شده است که پردیس دانشگاه در یکی از بهترین و پویاترین مناطق شهری قرار گرفته باشد و دانشگاه تورونتو را تبدیل به محیط خارق العاده ای برای آموزش و کار دانشجویان کرده باشد. همچنین دانشگاه تورونتو به دانشگاه های هاروارد و MIT در جهت راه اندازی پلتفرم آموزش آنلاین پیوسته است.

تورونتو و مناطق اطراف آن، همواره یکی از بهترین و مناسب ترین مراکز شهری در امریکای شمالی می باشد که بیزینس های موفق و بزرگ، رستوران ها، سرگرمی ها و رویدادهای اجتماعی مختلفی در آن قرار دارند و آن را تبدیل به منطقه ای عالی برای زندگی و آموزش کرده است. به طور کلی دانشگاه تورونتو دارای 3 پردیس اصلی Downtown Toronto (واقع در St. George)، Mississauga (واقع در غرب شهر) و Scarborough (واقع در شرق شهر) می باشد که شامل دپارتمان های مطالعات پیوسته، زیست شناسی، زمین شناسی، ریاضیات، روانشناسی، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر، معماری و طراحی، علوم کاربردی و مهندسی، جنگلداری، مطالعات آموزش، دندانپزشکی، مدیریت، حقوق، حرکت شناسی و فیزیک، اطلاعات، داروسازی، پرستاری، موسیقی، پزشکی، مددکاری اجتماعی و بهداشت عمومی می باشد.

در حال حاضر تعداد 91286 دانشجو در کورس های تحصیلی مختلف و 14434 کارمند در دانشگاه تورونتو در حال فعالیت هستند که از این تعداد دانشجو، در حدود 22% از بین دانشجویان بین المللی هستند و کشورهای چین، هند، امریکا، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایوان، ترکیه، عربستان، ژاپن و ایران به ترتیب بیشترین سهم را در این زمینه دارا هستند.

این موج فراوان دانشجویان بین المللی از همکاری های متعدد دانشگاه تورونتو با موسسات و انستیتوهای آموزشی و تکنولوژی نشأت می گیرد که زمینه کاری بسیار خوبی را پیش روی فارغ التحصیلان می گذارد. دانشگاه و به طور مجزا هرکدام از این دپارتمان ها علاوه بر خدمات عمومی، بورسیه ها و برنامه های مختلفی را برای رفاه دانشجویان در نظر گرفته است که از جمله آنها می توان به Vanier Canada Graduate Scholarship ، Canada Graduate Scholarship-Master’s Program و University of Toronto (addition scholarship 1,2) نام برد که با توجه به برتری علمی، پتانسیل تحقیقاتی و رهبری دانشجویان در مقاطع مختلف به آن ها ارائه می شود.

طبق برنامه آموزشی منتشر شده توسط دانشگاه، حدود 14.434 نفر از اعضای هیئت علمی و محققان این دانشگاه در دپارتمان های ذیل مشغول

فعالیت هستند :

 • دپارتمان هنر و علوم انسانی : انسان شناسی، تاریخ هنر، نجوم، زیست شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین شناسی، مطالعات آسیای شرقی، اقتصاد، زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، جغرافیا و برنامه ریزی، زبان و ادبیات آلمانی، تاریخ، مطالعات ایتالیایی، زبان شناسی، ریاضیات، تمدن های خاورمیانه، فلسفه، فیزیک، علوم سیاسی، روانشناسی، مطالعات مذاهب، زبان و ادبیات چک، جامعه شناسی، زبان اسپانیایی و پرتغالی، مطالعات آماری
 • دپارتمان مهندسی و علوم کاربردی : مهندسی شیمی و شیمی کاربردی (ChemE)، مهندسی عمران و معدن(CivMin)، مهندسی برق و کامپیوتر (ECE)، مهندسی و علم مواد (MSE)، مهندسی صنایع و مکانیک (MIE)، بخش علوم مهندسی (EngSci)، انستیتوی مطالعات هوافضا (UTIAS)، انستیتوی مهندسی بایوپزشکی و بایومواد (IBBME)، انستیتوی بین رشته ای تمرین و آموزش مهندسی(ISTEP)
 • دپارتمان طراحی و معماری : معماری، طراحی مناظر طبیعی، معماری شهری، مطالعات بصری • دپارتمان موسیقی • دپارتمان جنگلداری
 • دپارتمان فناوری اطلاعات
 • دپارتمان پزشکی : پزشکی، بیهوشی، بایوشیمی، مهندسی بایوپزشکی، تحقیقات سلولی و بایومولکولی، پزشک جامعه و خانواده، ایمونولوژی، پاتوبیولوژی، تصویربرداری پزشکی، ژنتیک مولکولی، علوم تغذیه، زنان و زایمان، کاردرمانی، چشم پزشکی، زیبایی، اطفال، سم شناسی، فیزیوتراپی، فیزیولوژی، روانپزشکی، انکولوژی، علوم توانبخشی، آسیب شناسی گفتار و زبان، جراحی
 • دپارتمان پرستاری
 • دپارتمان داروسازی
 • دپارتمان دندانپزشکی
 • دپارتمان تربیت بدنی
 • دپارتمان حقوق
 • دپارتمان سلامت اجتماعی
 • دپارتمان مدیریت Rotman : مدیریت مالی، تاریخ مالی و تجارت کانادا، آنالیز و مدیریت داده، اقتصاد شهری، حسابداری، HR، استراتژی مدیریت
 • دپارتمان علوم سیاسی
 • دپارتمان آموزش و پرورش اونتاریو
 • دپارتمان کار اجتماعی
 • دپارتمان الهیات دانشگاه تورونتو شامل 44 کتابخانه مدرن می باشد که در سیستم این کتابخانه ها در حدود 19.4 میلیون نسخه جلدی و بیش از 6.2 میلیون نسخه الکترونیکی منبع علمی و آموزشی وجود دارد. این مجموعه کتابخانه سومین کتابخانه بزرگ در امریکای شمالی به شمار می رود. 

بزرگترین کتابخانه دانشگاه، کتابخانه Robarts می باشد که به طور میانگین روزانه 18 هزار نفر به منظور تحقیقات از این کتابخانه استفاده می کنند. از جمله جاذبه های شهر تورونتو می توان به تیم های ورزشی تا رویدادهای فرهنگی و فستیوال ها و نمایشگاه های خیابانی اشاره کرد که فضای شهری بسیار پویا و شادابی را در زمینه های مختلف به وجود آورده است.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای


1

تعداد دانشجو

26

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه تورنتو

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه تورنتو داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: