University of Birmingham

رنگینگ QS: 87

همان طور که قبلا راجع به انجمن Russell صحبت شد، این گروه مجموعه کوچکی از دانشگاه ها و یا موسسات تحقیقاتی در سطح کشور انگلستان است که تمامی اعضای این انجمن از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند؛ دانشگاه بیرمنگام واقع در شهر بیرمنگام (در شمال غربی لندن و جنوب منچستر)، یکی از برترین اعضای این مجموعه است و امروزه این دانشگاه با ارائه کورس های تحصیلی متعدد، میزبان بیش از 26 هزار دانشجو در مقاطع مختلف است.

نکته ای که همه دانشجویان بین المللی به آن توجه می کنند، هزینه و شهریه دوره های تحصیلی است؛ طبق آمار اعلام شده، میانگین شهریه در دانشگاه بیرمنگام از 16740 تا 38100 پوند بوده و به طور متوسط هر دانشجو برای تحصیل و اقامت هزینه ای بالغ بر 23 هزار پوند سالیانه متقبل خواهد شد. دانشگاه بیرمنگام یکی از دانشگاه هایی است که در زمینه کاریابی و آینده شغلی دانشجویان خود، برنامه ریزی های مختلفی را انجام داده و از این رو در سال های اخیر، مبلغی در حدود 5 میلیون پوند صرف این زمینه و اهداف کرده است.

از جمله رتبه های برتر بیرمنگام علاوه بر حضور در بین 100 دانشگاه برتر جهان، می توان به دومین دانشگاه مدنظر کارفرمایان برای استخدام فارغ التحصیلان در انگلستان نیز اشاره کرد. این دانشگاه دارای 2 پردیس دانشگاهی و 3 مدرسه بوده که در فضایی بالغ بر 176 هکتار در شهر بیرمنگام واقع شده اند؛ تعداد زیادی دپارتمان و ساختمان و همچنین بیش از 500 انجمن فرهنگی، علمی و ورزشی که همگی میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشجویان هستند و بخش سرگرمی و علاقه غیر درسی دانشجویان را نیز پوشش می دهد. علاوه بر این باغ وینتر بورن با فاصله کوتاه از دانشگاه به زیبایی آن منطقه جلوه خاصی بخشیده است؛ این باغ گیاهان در 7 هکتار شامل بیش از 6000 گونه گیاهی مختلف می باشد. اقامت دانشجویان داخلی و بین المللی در دانشگاه بیرمنگام در خوابگاه هایی که دانشگاه تعیین کرده است ، انجام می شود.

در حال حاضر 3 خوابگاه در دسترس دانشجویان تمامی مقاطع قرار دارد که بالغ بر 7000 اتاق را در بر می گیرد که با شرایط مختلفی ارائه می شوند؛ برخی اتاق های تک نفره و مستقل و یا اشتراکی و آپارتمان. Jarrat Hall، Ashcroft، Elgar Court، Studio و Studio Plus انواع خوابگاه های دانشگاه بیرمنگام هستند که بسته به نوع اتاق، هزینه مختلفی را باید پرداخت کرد. از جمله دیگر امکانات دانشگاه می توان به کتابخانه مجهز آن اشاره کرد که بیش از 1.8 میلیون نسخه چاپی، 500 هزار کتاب آنلاین و 85 هزار مجله و مقاله را در خود جای داده است و راه را برای تحقیق و پژوهش دانشجویان مقاطع مختلف در دانشگاه بیرمنگام تسهیل نموده است.

یکی از جذاب ترین نکات دانشگاه بیرمنگام، ارائه بورسیه های تحصیلی و اسکولارشیپ های متنوع در زمینه های تحصیلی بوده که به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. تعداد زیادی بورسیه در اسن دانشگاه وجود دارد که از جمله آن ها می توان به Aga Khan Foundation و BP اشاره کرد که تا بخش عمده ای از هزینه های تحصیل و زندگی را برای دانشجو پوشش می دهد.

دانشجویان ایرانی علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه بیرمنگام باید توجه داشته باشند که برای اخذ پذیرش دانشگاه در مقطع کارشناسی می بایست از طریق سامانه UCAS و برای پذیرش مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت مستقیم از طریق وبسایت دانشگاه اقدام نمایند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه بیرمنگام برای :

مقطع کارشناسی : - رشته های نظری : 16740 تا 17640 پوند - رشته های آزمایشگاهی : 21180 تا 23460 پوند - رشته های کلینیکال : 38100 پوند 

مقطع ارشد : - رشته های نظری : 16995 تا 18720 پوند - رشته های آزمایشگاهی : 21690 تا 23220 پوند - رشته های کلینیکال : 38100 پوند 

مقطع دکتری : - رشته های نظری : 16740 تا 17640 پوند - رشته های آزمایشگاهی : 21180 تا 23460 پوند - رشته های کلینیکال : 38100 پوند

مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات

مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6.5 – تافل 88 – PTE 59 – CAEL 176)

رزومه شخصی دانشجو

انگیزه نامه

پاسپورت معتبر

نامه تأییدیه تمکن مالی

مهلت ثبت نام در دانشگاه بیرمنگام برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 1 جولای می باشد.34000

تعداد دانشجو

87

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه بیرمنگام

مشاوره رايگان تحصيل در انگلیس
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه بیرمنگام داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: