University of Bonn

رنگینگ QS: 240

دانشگاه بن با نام کامل آلمانی Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universitat Bonn در سال 1818 میلادی در شهر بن واقع در ایالت نوردراین وستفالن آلمان تأسیس گردید.

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی کشور آلمان شروع به کار کرد تا امروزه کورس های تحصیلی متنوعی را با روش های تحقیقاتی و متدهای نوین جهانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه دهد. از این رو و با توجه سطح آموزش و پژوهش فعلی، این دانشگاه در رتبه نهم برترین دانشگاه های سطح کشور آلمان و همچنین دومین دانشگاه ایالت NRW (نوردراین وستفالن) پس از دانشگاه آخن قرار دارد.

شاید بتوان گفت مهم ترین مقوله در مورد دانشگاه بن، دولتی بودن و در نتیجه تحصیل رایگان و بدون شهریه برای دانشجویان ورودی باشد که دانشجویان فقط می بایست هزینه خدمات اجتماعی دانشگاه را پرداخت نمایند؛ از این رو در حال حاضر بیش از 38 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل بوده که از این تعداد در حدود 13% یعنی 5 هزار نفر را افراد بین المللی از بیش از 141 کشور تشکیل می دهند.

نکته قابل ذکر دیگر این دانشگاه، ارائه برنامه های تحصیلی به دو زبان انگلیسی و آلمانی است که دانشجویان برای اخذ پذیرش نهایی می بایست سطح کافی و موردنیاز دانشگاه را تأمین نمایند.

دانشگاه بن با 5 پردیس اصلی و بیش از 350 ساختمان در سرتاسر شهر بن در حال فعالیت و آموزش دانشجویان خود می باشد؛ Campus City، Endenich، Klein-Altendorf، Poppelsdorf و Bonn-Venusberg پردیس های این دانشگاه را تشکیل می دهند.

برای علاقمندان به این دانشگاه ذکر این نکته جالب است که بدانند پردیس Klein-Altendorf، دانشکده و بخش رشته کشاورزی دانشگاه می باشد و پردیس Bonn-Venusberg بیمارستان وابسته به دانشگاه بن. علاوه بر این می توان به کتابخانه بزرگ دانشگاه، کتابخانه های مستقل هر دانشکده، موزه های متعدد، مراکز رایانه و همچنین امکانات ورزشی و سالن های مجهز واقع در سطح شهر بن اشاره کرد که علاوه بر تحصیل، شرایط رفاهی مناسبی را برای دانشجویان در زمینه های سرگرمی و پژوهش فراهم نموده است.

اقامت و محل سکونت دانشجویان دانشگاه بن توسط موسسه Studienwerk Bonn اداره می شود که در 33 بخش مجزا، 3620 واحد مسکونی و خوابگاه را در اختیار دانشجویان داخلی و بین المللی قرار می دهد.

این خوابگاه ها به صورت اتاق های یک نفره، آپارتمان های دوتخته و آپارتمان های دو تا 4 اتاقه بوده که همگی دارای امکانات رفاهی و زندگی مناسب برای دانشجویان می باشد.

در حال حاضر، این دانشگاه دارای 7 دانشکده یا بخش مستقل بوده که بیش از 200 برنامه آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد و فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند در راستای قرارداد ها و همکاری های صنعتی و تجاری با شرکای مختلف وارد بازار کار شوند. از جمله فارغ التحصیلان به نام و مشهور دانشگاه بن می توان به Karl Marx، Armin Laschet، Andrea Nahles و Guido Westerwelle اشاره کرد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه بن یکی از دانشگاه های دولتی کشور آلمان به شمار رفته و برای دوره های تحصیلی خود هیچ هزینه ای را بابت شهریه از دانشجویان دریافت نمی کند.

 

  • مدرک مقطع قبلی به همراه ریزنمرات o نامه پذیرش دانشگاه در ایران
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 5.5 – تافل 72) یا آلمانی (Goethe B2 – TestDaf 4) 
  • رزومه شخصی دانشجو 
  • پاسپورت معتبر 
  • قبولی آزمون ورودی دانشگاه بن 
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه بن برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 20 آگوست است.35000

تعداد دانشجو

240

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه بن

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه بن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: