University of Erlangen-Nuremberg

رنگینگ QS: 322

شهر نورنبرگ در جنوب کشور آلمان در همجواری شهر مونیخ واقع شده است و جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر دارد. این شهر در زمان امپراتوری روم به طور غیر رسمی پایتخت محسوب میشده است. این شهر از جمله شهرهای صنعتی و علمی آلمان بوده و از لحاظ علمی از رتبه ی بسیار بالایی برخوردار است. از جمله دیگر نکات مهم این شهر می توان به مرکزیت 2 شرکت بزرگ آدیداس و استدلر در این شهر و همچنین بازار کریسمس نورنبرگ اشاره کرد که این بازار مشهورترین بازار سنتی اروپا می باشد که همه ساله از اول دسامبر تا روز کریسمس پذیرای گردشگران داخلی و خارجی می باشد. می باشد.

دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن- نورنبرگ که در دو شهر ارلانگن و نورنبرگ قرار دارد، یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی ویکی از 10 دانشگاه بزرگ آلمان محسوب میشود. این دانشگاه که در سال 1743 تاسیس شده است، هم اکنون 40000 دانشجو دارد که از این تعداد در حدود 4 هزار نفر از جمله دانشجویان بین المللی دانشگاه هستند.

این دانشگاه با بیش از 500 دانشگاه در جهان همکاری های علمی و صنعتی داشته؛ از این رو فارغ التحصیلان و استادان زیادی از این دانشگاه موفق به کسب جوایز نوبل و جوایز دیگر شده اند.

 

طبق آخرین رتبه بندی در سال 2022 میلادی، این دانشگاه در رتبه 322 وبسایت QS، 160آموزش عالی تایمز و رتبه 2 نوآوری در بین دانشگاه های آلمان را دارا می باشد.

این دانشگاه 5 پردیس دانشگاهی دارد که انواع رشته های دانشگاهی را ارائه میدهند. برخی از رشته ها در شهر ارلانگن و برخی در شهر نونبرگ ارائه می شود که فاصله این دو شهر از یکدیگر حدودا 20 کیلومتر می باشد. دانشگاه ارلانگن شامل 5 دانشکده می باشد که عبارت است از:

  • دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی، الهیات و معارف
  • دانشکده کسب و کار، اقتصاد، و حقوق
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم و ساینس
  • دانشکده مهندسی

 

بورسیه و کمک هزینه های دانشگاه ارلانگن نورنبرگ به صورت های مختلف انجام می شود:

*بورسیه بنیاد Friedrich-Ebert: این کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان با استعداد بین المللی و پژوهش گران جوان آلمانی ارائه می شود.برای در خواست این بورسیه نومبر هر سال میتوان اقدام کرد.

*بورسیه بنیاد Hans-Böckler: این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که در بزرگسالی و دانشجویانی که زیر سن قانونی موفق به اخذ دیپلم شده اند از همان ترم اول ارائه میگردد.

*بورسیه بنیاد Konrad-Adenauer: این کمک هزینه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان با استعداد در نظر گرفته شده است و مهلت در خواست آن 15 جولای تا 15 ژانویه هر سال می باشد.

*بورسیه تحصیلی DES deutschen Volkes:دانشجویان با استعدادی که در آزمون پذیرفته می شوند قبل از 15 جولای هر ماه میتوانند اقدام کنند.

*بورسیه تحصیلی Klaus Murmann:این بورس تحصیلی به دانشجویان با استعداد با متوسط نمرات بالاکه در یکی از شرکت های وابسته به دانشگاه مشغول به کار هستند تعلق میگیرد که مدت این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی دو ترم می باشد.

*بورس تحصیلی Heinrich-Böll:به دانشجویان آلمانی و بین المللی  که موفق به کسب یک دستاورد علمی در رشته های علوم و مهندسی و علوم انسانی و علوم اجتماعی شده باشند تعلق میگیرد.مهلت درخواست آن از اول سپتامبر تا اول مارس می باشد.

*بورسیه تحصیلیIlse und Dr. Alexander May: :این کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان باهوش و استعداد، که نیاز مالی دارند و پژوهشگران جوان در FAU تعلق می گیرد. کمک هزینه تحصیلی 500 یورو می باشد.

 

دانشگاه ارلانگن- نورنبرگ ساختمان های آپارتمانی و مجتمع های مسکونی با حدود 3800 مسکن به دانشجویان ارائه می دهد.

*خوابگاه دانشجویی Studentenwerk : این خوابگاه شامل آپارتمان های تک نفره چند نفره و خانوادگی می باشد.

*خوابگاه دانشجویی Wohngemeinschaft : آپارتمان های این خوابگاه نیز به صورت یک نفره و چند نفره و خانوادگی می باشد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه ارلانگن از جمله دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان است و هزینه ای بابت شهریه از دانشجویان دریافت نمی کند. تنها هزینه دانشجویان برای استفاده از خدمات دانشگاه، در حدود ترمی 127 یورو می باشد.

با اینکه این دانشگاه هزینه اندکی بابت تحصیل دریافت میکند، با این حال دانشجویان برای هزینه های زندگی به طور متوسط 861 یورو ماهیانه هزینه خواهند داشت.

برای اخذ پذیرش این دانشگاه مدارک ذکر شده در زیر لازم می باشد:

* رزومه

* انگیزه نامه

* مدرک تحصیلی و ریزنمرات مقطع قبل

* مدرک زبان : توجه داشته باشید که اکثر رشته ها در این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود و لازم است یکی از مدارک زبان زیر جزو مدارک باشد: TestDaf 4- Goethe C1DSD 2Telc C1

* گواهی نامه feststellungsprufung

 

همچنین دانشجویانی که شرایط مدارک معتبر این دانشگاه را ندارند، میتوانند با شرکت در آزمون studienkolleg  و آوردن نمره ی حد نصاب پذیرش بگیرند.

ددلاین های اپلای در دانشگاه ارلانگن برای ترم زمستان و تابستان به ترتیب از ابتدای فوریه و جولای می باشد.40000

تعداد دانشجو

322

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه ارلانگن - نورنبرگ

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه ارلانگن - نورنبرگ داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: