تحصیل در ایتالیا

مقدمه

یکی از دغدغه های اصلی در پروسه مهاجرت تحصیلی دانشجویان ایرانی زبان تحصیل است؛ به بیان دیگر یعنی شما به چه زبانی در کشور مقصد وارد دانشگاه می شوید. قطعا انتخاب اول و انتخاب 90% افراد زبان انگلیسی است. اما بسیاری از کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان نیاز به زبان رسمی و مادری خود دارند. در این بین یکی از معدود کشورهایی که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی آن هم رایگان را برای دانشجویان فراهم آورده است، کشور ایتالیا است.

این کلید واژه؛ یعنی تحصیل در ایتالیا رایگان به زبان انگلیسی جزو یکی از جستجوهای پرتکرار ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی بوده و هست. بنابراین ایتالیا را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های دانشجویان ایرانی در نظر گرفت.

اما قطعا سوالاتی برای متقاضیان این کشور درباره شرایط، هزینه ها، راه و مراحل این اقدام وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

تحصیل در ایتالیا رایگان؟ (study in italy for free)

در ایتالیا، مقررات مربوط به شهروندان اتحادیه اروپا (EU) و اتفاقاً دیگر کشورهایی که با ایتالیا توافق‌نامه‌های مخصوصی دارند، ممکن است به دانشجویان این کشورها اجازه دهد تا در دانشگاه‌های ایتالیا به صورت رایگان یا با هزینه‌های کمتری تحصیل کنند. این موارد معمولاً به ویژه برای دوره‌های کارشناسی ارائه می‌شوند.

هر دانشگاه و دوره ممکن است شرایط مختلفی داشته باشد،ممکن است دانشگاه‌ها در ایتالیا برخی از تخصص‌ها و رشته‌ها را به صورت رایگان ارائه کنند.

دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا همچنین می‌توانند برخی از بورس‌های تحصیلی و یا اعانه‌های مالی را درخواست کنند که به آنها کمک مالی می‌کند. این امکانات نیز بستگی به شرایط مختلف دارند و باید با شماره تماس وکیل مهاجرت تمامی اطلاعات را رایگان دریافت کنید.

 

تحصیل-رایگان-در-ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا

طبق اعلام رتبه بندی QS در سال 2022 میلادی، 33 دانشگاه کشور ایتالیا در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند که در زیر 10 دانشگاه برتر ذکر شده اند:

 

1. Politecnico di Milano (139)

2. Alma Mater Studiorum – University of Bologna (167)

3. Sapienza University of Rome (171)

4. Universita di Padova (243)

5. University of Milan (324)

6. Politecnico di Torino (325)

7. University of Pisa (404)

8. University of Naples – Federico II (416)

9. Universita Vita-Salute San Raffaele (436)

10. University of Trento (457)

هزینه تحصیل در ایتالیا؟(cost of study in Italy)

هزینه تحصیل در ایتالیا بستگی به چندین عامل دارد، از جمله نوع دوره تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و غیره)، دانشگاه، شهر محل تحصیل، نوع اقامت (دانشجویان داخل اتحادیه اروپا یا از خارج اتحادیه) و شرایط مالی دانشجو.

در دانشگاه‌های عمومی ایتالیا، هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان داخل اتحادیه اروپا معمولاً پایین‌تر از دانشجویان خارج از اتحادیه است. هزینه‌ها می‌تواند در حدود 1,000 تا 4,000 یورو یا حتی بیشتر برای هر سال تحصیلی باشد، ولی برخی از دوره‌ها و دانشگاه‌ها ممکن است هزینه‌های بیشتری داشته باشند.

در دانشگاه‌های خصوصی و دوره‌های ارائه شده توسط مؤسسات آموزش عالی خصوصی، هزینه‌ها ممکن است بیشتر باشد و در برخی موارد به گزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی نزدیک باشد.

هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا نیز بستگی به شهر و نحوه زندگی دانشجو دارد. شهرهای بزرگ مانند رم یا میلان ممکن است هزینه‌های زندگی بالاتری داشته باشند نسبت به شهرهای کوچکتر.

دانشجوها ممکن است از بورس‌ها، یا کارهای پاره‌وقت برای کمک به پوشش هزینه‌های تحصیلی استفاده کنند. همچنین، بسیاری از دانشگاه‌ها برنامه‌های کمک مالی خاص برای دانشجوها ارائه می‌دهند.

بهتر است قبل از اقدام به تحصیل در ایتالیا، با دقت هزینه‌ها و امکانات مالی مرتبط با دانشگاه و شهر مورد نظر خود را بررسی کنید.

هزینه تحصیل  در ایتالیا سالیانه در برخی دانشگاه ها به صورت میانگین در زیر آمده است :

 • دانشگاه Scuola Superiore Sant’Anna : 4000 یورو
 • دانشگاه Bologna : 2100 یورو
 • دانشگاه Politecnico di Milano : 3900 یورو
 • دانشگاه Trento : 4000 یورو
 • دانشگاه Siena : 1800 یورو
 • دانشگاه Bozen-Bolzano : 2200 یورو
 • دانشگاه Torino : 2800 یورو
 • دانشگاه Padova : 2600 یورو
 • دانشگاه Sapienza : 2800 یورو
 • دانشگاه Tor Vergata : 3800 یورو
 • دانشگاه University of Milan : 2900 یورو
 • دانشگاه Florence : 2500 یورو

 

هزینه-تحصیل-در-ایتالیا

 

 

 

 

تحصیل در ایتالیا با ۴۹ میلیون؟

بله، این موضوع ممکن است با ارائه یا تغییر بورسیه ها،یارانه ها و هزینه‌های دوره‌های تحصیلی، هزینه‌های زندگی و سایر شرایط مرتبط با تحصیل در ایتالیا مرتبط باشد. توجه داشته باشید

برای اطلاعات دقیقتر و به‌روزتر، توصیه می‌شود با مشاور مهاجرت تحصیلی در سایت آینده سازان نادیا تماس بگیرید. آن‌ها می‌توانند شما را بهتر راهنمایی کنند و اطلاعات دقیقتری را در خصوص هزینه‌ها و شرایط تحصیل در ایتالیا ارائه دهند.

 

تحصیل-در-ایتالیا

معایب تحصیل در ایتالیا ؟

 سیستم تحصیلی دارای مزایا و معایبی است. برخی از معایب تحصیل در ایتالیا ممکن است عبارت باشند از: 

 

  1️⃣ زبان ایتالیایی:
بخشی از تدریس در دانشگاه‌های ایتالیا به زبان ایتالیایی انجام می‌شود. برای دانشجویانی که زبان ایتالیایی را به خوبی مسلط نیستند، این موضوع می‌تواند یک چالش باشد. البته بسیاری از دانشگاه‌ها دوره‌هایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند.

 2️⃣ مسائل مالی:
هزینه‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا می‌تواند برای برخی دانشجوها باشد. هرچند که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی معمولاً پایین‌تر است، اما با توجه به ویژگی‌های اقتصادی و شهرها، هزینه‌های زندگی ممکن است معقول نباشد.

 3️⃣ فرهنگ متفاوت:

برخی از دانشجوها ممکن است با فرهنگ ایتالیایی مواجه شوند که متفاوت از فرهنگ آن‌هاست. این تطابق فرهنگی ممکن است نیازمند زمانی برای تطبیق با محیط جدید باشد.

 4️⃣ اشکالات مرتبط با مهاجرت:

برخی دانشجوها ممکن است با مسائل مرتبط با ویزا، اقامت، و دیگر امور مهاجرتی مواجه شوند که نیاز به مدیریت و حل آن‌ها دارد.

5️⃣ سیستم آموزشی متفاوت: 
سیستم آموزشی ایتالیا ممکن است با سیستم آموزشی دیگر کشورها تفاوت داشته باشد و برخی دانشجوها ممکن است به این تفاوت‌ها نیاز به تطبیق داشته باشند.

6️⃣ تحولات اقتصادی:
وضعیت اقتصادی کشور میزبان می‌تواند بر بخش‌هایی از زندگی دانشجویی تأثیر بگذارد، به خصوص اگر اقتصاد کشور در دوره‌های خاصی دچار مشکلات باشد.

همچنین، مهم است که هر دانشجویی به دقت شرایط مختلف را بررسی کند و با توجه به هدف‌ها و شرایط شخصی خود، تصمیم به تحصیل در ایتالیا یا هر کشور دیگری بگیرد.

 

 

معایب-تحصیل-در-ایتالیا

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا ؟

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا معمولاً به دوره تحصیلی و نوع دانشگاهی که دانشجو قصد دارد وارد شود، وابسته است. در بسیاری از موارد، محدودیت سنی مشخصی برای دانشجوهایی که به دوره‌های کارشناسی ارشد یا دکترا می‌پردازند، تعیین نشده است. اما برای دوره‌های کارشناسی (لیسانس) ممکن است محدودیت سنی وجود داشته باشد.

در بسیاری از موارد، دانشجوهای اتحادیه اروپا تحت مقررات متفاوتی از جمله محدودیت‌های سنی ممکن است آزاد شوند. برای دانشجوهای غیراتحادیه اروپا و دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا، عموماً محدودیت سنی زیادی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که هر دانشگاه و دوره ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد. بنابراین، بهتر است که برای اطلاعات دقیقتر و به‌روزتر، با مشاورین مهاجرت ما تماس بگیرید.

تحصیل رایگان در ایتالیا بدون مدرک زبان؟

در ایتالیا، بسیاری از دوره‌های تحصیلی به زبان ایتالیایی ارائه می‌شوند، و برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای ورود به این دوره‌ها از دانشجویان بخواهند که مدرک زبان ایتالیایی معتبر (مانند CELI یا CILS) داشته باشند. این مدرک‌ها نشان‌دهنده تسلط دانشجو بر زبان ایتالیایی است.

اگر شما مدرک زبان ایتالیایی ندارید، ممکن است بخواهید یک دوره زبان ایتالیایی پیش از شروع تحصیل خود در دوره‌های تحصیلی بگذرانید. برخی از دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی ممکن است خود دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی برگزار کنند یا به شما توصیه کنند که در مؤسساتی مستقل دوره زبان بگذرانید.

به علاوه، بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است برخی از دوره‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه دهند. در این صورت، ممکن است نیازی به مدرک زبان ایتالیایی نداشته باشید. با این حال، توجه داشته باشید که دوره‌های انگلیسی زبان ممکن است محدودتر باشند و بیشتر در دوره‌های کارشناسی ارشد یا دکترا ارائه شوند.

 

تحصیل-در-ایتالیا-بدون-مدرک-زبان

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی؟

بله، بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در ایتالیا دوره‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. این دوره‌های انگلیسی زبان معمولاً در مقاطع کارشناسی ارشد (Master's) و دکترا (Ph.D.) ارائه می‌شوند. بعضی از دوره‌های کارشناسی نیز به انگلیسی ارائه می‌شوند، اما تعداد آن‌ها ممکن است کمتر باشد.

در برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها، دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند تا جذب دانشجویان بین‌المللی را تسهیل کنند. این امکان برای دانشجویانی که ممکن است زبان ایتالیایی را به خوبی مسلط نباشند، فرصت خوبی است.

برای پیدا کردن دوره‌ها و دانشگاه‌هایی که دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، بهتر است به وب‌سایت رسمی و مهاجرتی آینده سازان نادیا اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا را ارائه می‌دهند، مراجعه کنید.

 

 

تحصیل در ایتالیا پزشکی؟

تحصیل در ایتالیا رشته های پزشکی و داروسازی همواره یکی از پرتقاضاترین فیلدهای تحصیلی در همه کشورهای جهان است. علاقه ایرانیان نیز به تحصیل این رشته ها در کشور ایتالیا می تواند از درآمد بالای پزشکان در این کشور و اختصاص سهمیه جداگانه برای تحصیل دانشجویان خارجی در این رشته ها متاثر باشد. همچنین هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر ارزان تر است. به صورت کلی از مزایای تحصیل رشته های پزشکی در کشور ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 معتبر بودن و موردتایید بودن مدرک پزشکی اخذ شده در کشور ایران

✔ فرصت های شغلی برای پزشکان در ایتالیا

✔ اخذ اقامت از طریق فعالیت به عنوان پزشک

✔ هزینه های اندک زندگی دانشجویی در ایتالیا

✔ امکان مهاجرت کاری به کشورهای عضو اتحادیه اروپا

✔ امکان تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی

✔ امکان استفاده از 10000 یورو بورسیه تحصیلی

 

نکته قابل توجه در مورد این رشته ها تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی است. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک 6 و برای تحصیل به زبان ایتالیایی نیاز به مدرک B1 خواهد بود. البته باید گفت که با انتخاب زبان انگلیسی در این مسیر شانس ورود به دانشگاه های پزشکی محدودتر می شود.

دانشجویان متقاضی به تحصیل در این رشته های پزشکی لازم است حتما در آزمون ورودی آیمت (IMAT) نمره قابل قبولی را کسب کنند. موضوعاتی که در این آزمون مورد سنجش قرار می گیرد، از دروس علوم پایه مانند زیست، شیمی و فیزیک؛ و دروس عمومی مانند ریاضی، زبان، تست هوش و اطلاعات فردی می باشد.

آزمون آیمت هرساله در بیش از 20 کشور در سرتاسر جهان برگزار می شود که ثبت نام آن در اواسط بهمن ماه (فوریه) و تاریخ آزمون در اردیبهشت ماه (آوریل) می باشد. نتایج آزمون آیمت معمولا چند هفته بعد از طریق وبسایت اصلی اعلام می شود. لازم به ذکر است که این آزمون در کشورهای امارات و ترکیه نیز برگزار می شود که ایرانیان بسیاری این مقاصد را به عنوان محل آزمون خود برمی گزینند.

تحصیل و کار در ایتالیا؟

کار دانشجویی در ایتالیا به صورت کلی داشتن مهارت زبان و تسلط به حرفه ای تخصصی شرط لازمه برای یافتن یک شغل دانشجویی در هر کشور مقصد می باشد؛ لازم به ذکر است که اگر این شغل با رشته تحصیلی شما در یک راستا باشد، شانس شما افزایش خواهد یافت. در کشور ایتالیا به دلیل پایین بودن پوزیشن های کاری برای نیروهای کار داخلی، داشتن تسلط به زبان انگلیسی می تواند شانس دانشجو را در یافتن مشاغلی که به  زبان انگلیسی نیاز دارند افزایش دهد؛ مشاغلی که ایتالیایی زبان ها نمی توانند در آن مشغول به کار شوند.

به صورت کلی دانشجویان اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند؛ این به شرطی است که در تعطیلات مشغول به کار نباشند و در حرفه شخصی خود مشغول به کار نباشند.

لازم به ذکر است که این مشاغل معمولا به عنوان یک کمک هزینه برای دانشجویان به شمار می رود (در حدود 300 تا 400 یورو) و تمامی هزینه های روزمره را پوشش نمی دهد؛ مشاغلی از جمله تدریس، مراقبت خانگی از کودکان و سالمندان، مترجم، فعالیت در هتل های بین المللی و ...

 

تحصیل-کار-در-ایتالیا

گپ تحصیلی ایتالیا چیست؟(Study Gap)

سوال شما به نظر می‌رسد که منظور از "گپ تحصیلی مهم نیست"، کشورهایی است که فرآیند یا اهمیت گفتگوهای مرتبط با تحصیل در آن‌ها کمتر است یا این گونه گفتگوها برای مهاجرت یا تحصیل در آن‌ها مهم نیستند. همانطور که ممکن است بدانید، در بسیاری از کشورها گفتگوها و منابع آنلاین برای تحصیل در دانشگاه‌ها یا مهاجرت به کشورها از اهمیت زیادی برخوردارند. با این حال، در برخی از کشورها، ممکن است گفتگوها کمتر یا اطلاعات بیشتری در دسترس نباشد.

✅ گفتگوهای تحصیلی:

ممکن است منظور شما از "گپ تحصیلی ایتالیا" گفتگوها و مشاوره‌های مرتبط با فرآیند تحصیل در ایتالیا باشد. این گفتگوها معمولاً در اینترنت، انجمن‌ها، گروه‌های اجتماعی، یا تالارهای مخصوص تحصیل در ایتالیا انجام می‌شوند. در این گفتگوها، دانشجوها ممکن است تجارب، نکات، و اطلاعات مرتبط با تحصیل در ایتالیا را به اشتراک بگذارند.

✅ گپ‌های مشاوره:
برخی از وب‌سایت‌ها و انجمن‌ها به عنوان گپ‌های مشاوره برای تحصیل در ایتالیا شناخته می‌شوند. افراد می‌توانند در این گفتگوها سوالات خود را مطرح کنند و از تجربیات دیگران در مسائل مرتبط با تحصیل در ایتالیا بهره‌مند شوند.

✅ پورتال‌های آموزشی:
وب‌سایت‌ها و پورتال‌های مختلفی وجود دارند که اطلاعات جامع در مورد دوره‌ها، دانشگاه‌ها، و شرایط تحصیل در ایتالیا ارائه می‌دهند. این پورتال‌ها معمولاً از اطلاعات رسمی و دقیق بهره می‌برند

مزایای تحصیل در ایتالیا

◀ اینکه چرا ایتالیا تا این حد مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 امکان تحصیل به زبان انگلیسی

 امکان تحصیل رایگان و بدون شهریه

 اجازه کار دانشجویی

 ویزای شنگن و تردد بدون محدودیت در اتحادیه اروپا

 مدرک معتبر در سطح جهانی

 امکان دریافت اراسموس

 بورسیه های تحصیلی مختلف دولتی و خصوصی

 

راه های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ؟(how to migrate to italy)

 مهاجرت تحصیلی به ایتالیا نیاز به دنیاوری، برنامه‌ریزی و اطلاعات دقیق دارد. در ادامه، راه‌های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را شرح می‌دهم:

✅ انتخاب دوره تحصیلی:

ابتدا، باید رشته تحصیلی و دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید. مطالعه دقیق در مورد دوره، دانشگاه، و شرایط ورود ضروری است.

✅ آمادگی زبان:

در حالت عمومی، دانشجویان باید مهارت‌های زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بسته به زبان تدریس دوره) خود را ارتقا دهند. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است از دانشجویان خواسته‌اند که یکی از مدارک زبان معتبر مثل IELTS یا TOEFL را ارائه کنند.

✅ تحصیلات و مدارک:

شما مدارک تحصیلی را ترجمه میکنید. ممکن است نیاز به ارائه مدارک مربوط به تحصیلات پیشین و ترجمه‌های تایید شده توسط مقامات مربوطه باشد.

✅ درخواست ورود به دانشگاه:

پس از انتخاب دوره، باید به دانشگاه مورد نظر خود درخواست ورود دهید. ممکن است دانشگاه ایتالیایی از شما خواسته باشد یک مصاحبه انجام دهید.

✅ گرفتن ویزای تحصیلی:

پس از پذیرش، باید ویزای تحصیلی درخواست کنید. برخی از مدارکی که ممکن است لازم باشد شامل اطلاعات درخواست، پذیرش دانشگاه، اثبات وضعیت مالی، و برنامه تحصیلی است.

✅ مهاجرت به ایتالیا:

با گرفتن ویزای تحصیلی، می‌توانید به ایتالیا برای تحصیل مهاجرت کنید. پس از ورود به ایتالیا، باید اقدامات مربوط به اقامت و شروع دوره تحصیلی خود را آغاز کنید.

✅ کار پس از تحصیل:

پس از اتمام دوره تحصیلی، اگر می‌خواهید در ایتالیا بمانید و کار کنید، باید از مسیرهای مختلف مهاجرت کاری یا پرونده پناهندگی استفاده کنید.

 

راههای-مهاجرت-تحصیلی

 

 

مشاورمهاجرت تحصیلی رایگان؟

مشاوره‌های مهاجرت تحصیلی ممکن است به صورت رایگان یا با هزینه ارائه شوند، ولی عمدتاً اغلب مشاوران مهاجرت تحصیلی برای خدمات خود هزینه می‌پذیرند. این هزینه ممکن است بسته به نوع مشاوره و میزان خدمات ارائه شده تغییر کند. برخی از مواردی که ممکن است باعث افزایش هزینه مشاوره شوند عبارتند از:

اگر مشاور به شما خدمات بیشتری از طریق مراحل مختلف مهاجرت، انتخاب دوره تحصیلی، ترتیب اسناد، و امور مربوط به ویزا ارائه دهد، ممکن است هزینه بیشتری دریافت کند.

نوع مشاور:

برخی از مشاوران ممکن است تخصص خاصی در زمینه مهاجرت تحصیلی  بخصوص تحصیل در ایتالیا داشته باشند که ممکن است هزینه آنها را افزایش دهد

 شهرت و تجربه:

مشاوران مهاجرت با سابقه و شهرت بیشتر ممکن است هزینه بیشتری بگیرند.

به هر حال،برای میتوانید با شماره تماس وکیل مهاجران ما رایگان مشورت انجام دهید

رشته های تحصیلی در ایتالیا؟

ایتالیا دارای یک سیستم تحصیلی پویا و گسترده است که به دانشجوها امکان انتخاب از بین مجموعه‌ای از رشته‌های تحصیلی می‌دهد. در ادامه، به برخی از رشته‌های تحصیلی معمول در ایتالیا اشاره می‌شود:

 

 مهندسی:

   - مهندسی برق

   - مهندسی مکانیک

   - مهندسی علوم کامپیوتر

   - مهندسی صنایع

   - مهندسی عمران

 

✅ علوم اجتماعی و انسانی:

   - روان‌شناسی

   - جغرافیا

   - جامعه‌شناسی

   - اقتصاد

   - حقوق

   - علوم سیاسی

 

✅ علوم زیستی:

   - علوم زیستی

   - بهداشت عمومی

   - علوم آزمایشگاهی

   - بیوتکنولوژی

 

✅ هنر و معماری:

   - هنرهای تجسمی

   - معماری

   - طراحی داخلی

   - موسیقی

 

✅ علوم پزشکی:

   - پزشکی

   - دندانپزشکی

   - پرستاری

   - بهداشت عمومی

 

 علوم کشاورزی و محیط‌زیست:

   - مهندسی کشاورزی

   - علوم محیط‌زیست

   - علوم گیاه‌شناسی

   - منابع طبیعی و محیط‌زیست

 

 علوم فناوری اطلاعات:

   - علوم کامپیوتر

   - هوش مصنوعی

   - امنیت اطلاعات

   - شبکه‌های کامپیوتری

 

✅ ریاضی و فیزیک:

   - ریاضیات

   - فیزیک

   - علوم کوانتومی

   - آمار

 

این فهرست فقط یک نمونه از رشته‌های تحصیلی در ایتالیا است و بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دیگر نیز رشته‌های متنوعی ارائه می‌دهند. همچنین، می‌توانید به وب‌سایت‌های رسمیآینده سازان نادیا  مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق‌تری در مورد رشته‌های تحصیلی و شرایط ورود به دانشگاه‌ها را بدست آورید.

 

رشته های-تحصیلی-در-ایتالیا

نظرات دانشجویان ایتالیا ؟

سلام، من وحید کاظمی هستم. امروز درباره تجربیات تحصیل پزشکی در ایتالیا با آقای کامیار صحبت می‌کنیم. آزمون IMAT و نتایج اولیه آن در دو تا سه روز بعد از آزمون اعلام می‌شود و نتایج نهایی تا یک ماه طول می‌کشد.

پارسال، ۱۸ نفر از دانشجوهای ایرانی در دانشگاه مسینا برای رشته پزشکی تحصیل در ایتالیا پذیرفته شدند، که حدود ۵۰٪ ظرفیت دانشگاه را تشکیل می‌دادند.

در سال اول، هزینه تحصیل برای افراد با رتبه ایزه حدود ۱۵۶ یورو است. اگر بعداً بورسیه دریافت کنید و واحدهای مورد نیاز دانشگاه را پاس کنید، هزینه‌ها رایگان می‌شود.

 

مشاوره رایگان مهاجرت به ایتالیا ؟

در سایت و موسسه مهاجرتی آینده سازان نادیا وکیل مهاجرت تحصیلی ومشاوره مهاجرت تلفنی در زمینه مهاجرت و تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی ارائه میشود. توصیه می‌شود که اطلاعات رسمی را از وب‌سایت‌ رسمی آینده سازان نادیا کسب کنید.

مقالات مربوط به تحصیل در ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا ممکن است بر اساس نوع بورسیه، سطح تحصیلات، دانشگاه، و دوره تحصیلی متغیر باشد. اما در کل، برخی از شرایط عمومی می‌توانند عبارت باشند از:

ادامه مطلب

نظرات درباره تحصیل در ایتالیا

مشاوره مهاجرت: