سرمایه گذاری در انگلیس

مقدمه

با توجه به مزایا و منافع سرمایه گذاری در انگلستان از جمله اخذ اقامت انگلستان و دریافت پاسپورت این کشور، موضوعات روش ها، مراحل، شرایط و هزینه های سرمایه گذاری در انگلیس، اهمیت بیشتری پیدا می کنند. با توجه به اقتصاد قوی این کشور، تمایل سرمایه گذاران برای انواع سرمایه گذاری در انگلیس بیشتر شده است. در این مقاله از شرایط، چگونگی و مزایای سرمایه گذاری در انگلستان، مطالب متنوع و گوناگونی خدمت شما علاقه‌مندان ارائه می گردد. علاوه بر آن توصیه داریم که در پروسه مهاجرت خود به این کشور، از یک موسسه مهاجرتی معتبر یا موسسه حقوقی معتبر مشاوره بگیرید، تا از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور بر اساس شرایط خود مطلع شوید. در توضیح این نکات با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان، دلایل متفاوت و مهمی دارد؛ از جمله اینکه این کشور از نظر رتبه‌بندی بانک‌های اروپایی، در رتبه نخست می باشد. کشور بزرگ انگلیس شرایط و بسترهای مناسبی برای ایجاد و شروع کسب و کارهای بین المللی دارد و در این رابطه در رتبه ششم جهانی قرار دارد. همچنین انگلیس اقتصادی برتر داشته و شرکت های خارجی بسیاری در آن فعالیت های متنوع و گوناگونی دارند.

 سرمایه گذاری در انگلستان، یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به این کشور است. انگلیس یکی از مقاصد ایده‌آل برای انواع سرمایه گذاری می باشد؛ مانند تأسیس شرکت، خریداری ملک و سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق بهادار. همچنین بعد از کشورهای ژاپن، آلمان، آمریکا، چین و هلند، دارای بزرگترین و قوی ترین اقتصاد دنیا می باشد. انگلیس راه‌های ارتباطی بین المللی هوایی، زمینی و دریایی بسیار خوبی دارد که در سطح دنیا معروف است و این موضوع تأثیر به سزایی در گسترش و پیشرفت چرخه اقتصادی این کشور داشته است.

 تجهیزات حمل و نقل هوایی، شبکه های ریلی، زیر ساخت های بسیار مناسب حمل و نقل انگلیس، شرایط مساعدی را برای تجارت خارجی از جمله صادرات و بازرگانی بین الملل فراهم نموده است. این کشور همچنین در صادرات خدمات تجاری، رتبه دوم جهانی را داشته و از لحاظ صادرات کالا نیز، هفتمین کشور صادر کننده در دنیا می باشد. این شرایط ایده‌آل، باعث شده، تجار و سرمایه گذاران از سراسر دنیا، تمایل بیشتری برای مهاجرت به انگلستان و دریافت اقامت انگلستان داشته باشند.

برای سرمایه گذاری در انگلستان، ویزاهای گوناگونی وجود دارد که با توجه به اهداف مهاجرت و اهداف کاری تان، باید یکی از آنها را اخذ نمایید. انواع ویزاهای انگلیس برای روش های مختلف سرمایه گذاری عبارتند از: ویزای Innovator، ویزای Startup ، ویزای Tier 1، ویزای Sole representative، ویزای Tier 2، ویزای Isle of man. دریافت هر کدام از این ویزاها، شرایط، مزایا و هزینه های متفاوتی دارد.

روش های سرمایه گذاری در انگلستان

آیا با روش های سرمایه گذاری در انگلستان آشنا هستید؟ در این راستا، خرید انواع ملک یکی از روش های مؤثر و قطعی سرمایه گذاری در انگلستان است که سود بلند مدتی هم دارد. حتی پس از خرید ملک در انگلیس، می‌توانید ملک خریداری شده خود را اجاره داده و سود بیشتری را نیز کسب نمایید. همه سرمایه گذاران، مهاجران و علاقه‌مندان، به شرط داشتن توانایی و تمکن مالی، می‌توانند در این کشور، ملک مورد نظر خود را خریداری نمایند. خرید ملک های مسکونی یا ملک های تجاری در این کشور، سرمایه گذاری پرسودی محسوب می شود.

 اما برای جستجو و پیداکردن ملک ایده‌آل خود، نیاز به مشاوره با یک موسسه حقوقی معتبر، یا وکیل ملکی دارید. زیرا باید بتوانید مراحل خرید ملک را از آغاز تا پایان، با رعایت تمامی نکات و موارد حقوقی پشت سر بگذارید. در تکمیل توضیحات فوق، عنوان می شود که یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در انگلستان، ایجاد کارآفرینی و اشتغال‌زایی می باشد که از این طریق می توانید اقامت انگلستان را نیز به دست آورید.

در نظر داشته باشید که طرح کارآفرینی شما باید منجر به افزایش سرمایه کشور انگلستان شود تا بعد از آن موفق به اخذ اقامت برای خود و خانواده تان شوید. صاحبان کسب و کار و ایده های تجاری برای مهاجرت به انگلستان و دریافت اقامت این کشور، می بایست طرح تجاری و بیزینس پلن موجه و قابل قبولی را ارائه نمایند تا مورد موافقت مسئولان ذیربط واقع شود.

مراحل سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت، پروسه خاص خود را دارد که قبل از مهاجرت، باید برای آن برنامه ریزی لازم را انجام دهید. بهتر است که ابتدا از یک موسسه مهاجرتی معتبر، مشاوره های تخصصی بگیرید تا بهترین راهکار ها را در خصوص بازارهای سرمایه گذاری به شما پیشنهاد دهند. بسیاری از کمپانی های چند ملیتی، با هدف ثبت و تاسیس انواع شرکت به این کشور مهاجرت می نمایند که پس از موفقیت در طرح شان، حتی می توانند اقامت انگلستان را نیز اخذ نموده و در نهایت به شهروندی این کشور هم برسند.

قوانین و اصول تاسیس و ثبت انواع شرکت در انگلیس، نسبت به قوانین ثبت شرکت در کشورهای اروپایی ساده تر می باشد. همچنین زمان و هزینه لازم برای ثبت انواع شرکت در انگلیس، بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است. آسان بودن روند ثبت شرکت در این کشور، دلیل مهمی برای تجار و سرمایه گذاران بین المللی شده است؛ زیرا در کمترین زمان می توانند، شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانند.

به طور مثال، برای ثبت شرکت سهامی عام، دو هفته زمان نیاز دارید. دریافت ویزای سرمایه گذاری، انتخاب و گزینش نوع شرکت و کمپانی، ارسال درخواست برای اخذ شماره بیمه، ثبت و درج اطلاعات کامل شرکت، ثبت اطلاعات شرکت در سامانه مالیاتی، افتتاح و گشایش حساب بانکی، از مراحل لازم و ضروری برای ثبت هر نوع شرکت در کشور انگلیس می باشد. برای سرمایه گذاری در انگلستان و انجام پرداختی و دریافتی معاملات خود، حتماً باید یک شماره حساب بانکی فعال داشته باشید.

شرایط لازم سرمایه گذاری در انگلستان

شرایط لازم جهت سرمایه گذاری در انگلستان خیلی پیچیده نیست. اگر بخواهید در زمینه خرید اوراق قرضه و یا سرمایه گذاری مشترک، در این کشور فعالیت کنید، باید مبلغ سرمایه تان ۲ میلیون پوند انگلیس باشد. علاوه بر آن، شهروندانی که عضو کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نیستند نیز هم می توانند در انگلیس، سرمایه گذاری داشته باشند. قابل ذکر اینکه برای انواع سرمایه گذاری در این کشور، می بایست حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.

انگلیس یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت است و چندین روش برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اما برای هر فردی، تنها یک روش مناسب برای مهاجرت وجود دارد. هر فردی خصوصیات، توانمندی و توانایی مال مشخصی دارد که بر اساس آن می‌توان بهترین گزینه و روش مهاجرت به انگلستان را انتخاب کرد.

در خصوص سرمایه گذاری، باید بتوانید اثبات کنید که سرمایه موجودتان، متعلق به خود شما است. یکی از شرایط دیگر برای سرمایه گذاری در انگلیس، افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های این کشور می باشد. اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس نیز، از اصلی ترین مراحل برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری می باشد.

جهت اطلاع از هزینه های دریافت ویزای سرمایه گذاری، می توانید با یک موسسه حقوقی معتبر تعامل و همفکری داشته باشید. در مهاجرت به این کشور جهت سرمایه گذاری، باید جزئیات سرمایه خود، محل نگهداری و حفظ سرمایه و منبع آن را ارائه نموده و اثبات کنید که این سرمایه به شما تعلق دارد. علاوه بر آن سرمایه تان باید قابل انتقال به این کشور باشد. در تکمیل موضوع، گفته می‌شود که نداشتن سابقه کیفری و داشتن گواهینامه سلامت پزشکی از دیگر شرایط مهم و لازم برای سرمایه گذاری در انگلستان هستند.

هزینه سرمایه گذاری در انگلستان

همان‌طور که مطرح شد، روش های گوناگونی برای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد. علاوه بر آن هر کدام از این روش ها، شرایط و هزینه های متفاوتی هم دارند. به طور مثال، هزینه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، برای هر نوع شرکت متفاوت است. اما در هر صورت، ملزم هستید که هزینه دریافت ویزای سرمایه گذاری را پرداخت نمایید. جهت اطلاع از جدیدترین هزینه درخواست و دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان، حتماً با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشاوره داشته باشید.

جهت توضیحات بیشتر در خصوص هزینه های سرمایه گذاری در این کشور، هزینه های سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک را مطرح می‌نماییم. برای خرید هر نوع ملکی مانند خانه و آپارتمان در این کشور، یک سری هزینه های اولیه و یک سری هزینه های جاری خواهید داشت.

 هزینه های اولیه خرید ملک در این کشور عبارتند از: هزینه باطل کردن تمبر، هزینه سپرده گذاری در بانک برای دریافت وام مسکن، هزینه های دریافت وام، هزینه های حقوقی بابت استخدام مشاور حقوقی، هزینه های قابل پرداخت به دفتر اسناد رسمی و هزینه های ثبت ملک خریداری شده در دفتر ثبت اراضی این کشور که هر کدام از این موارد بر اساس نوع ملک و مساحت آن، کاملاً متفاوت می باشد. هزینه تمدید ویزا هم یکی دیگر از هزینه های قابل پرداخت در طول زمان و پروسه سرمایه گذاری در انگلستان می باشد که در این خصوص گرفتن مشاوره های کاربردی از یک وکیل مهاجرتی معتبر کاملاً ضروری به نظر می رسد. در ادامه توضیحات با ما همراه بمانید.

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت و سرمایه گذاری در انگلستان، مزایای متنوعی دارد؛ یکی از اصلی ترین مزایای سرمایه گذاری در این کشور، امکان دریافت اقامت انگلستان می باشد. برای سرمایه گذاری و تجارت در انگلستان، موانع قانونی و حقوقی خاصی وجود ندارد و همه سرمایه گذاران و تجار بین المللی، می توانند در محیطی کاملاً رقابتی، با کمترین مشکلات به توسعه امور تجاری، خدماتی یا تولیدی خود بپردازند. نکته مهم دیگر اینکه، در مقایسه با کشورهای اروپایی، نرخ مالیات در انگلستان بسیار پایین تر از نرخ مالیات در دیگر کشورهای اروپایی می باشد.

ایمن بودن سرمایه گذاری در انگلستان، یکی از مزایای قابل توجه سرمایه گذاری در این کشور است. احتمال ریسک و از دست رفتن سرمایه شما در انگلیس وجود ندارد. زیرا اقتصاد این کشور، بسیار با ثبات و بدون نوسانات جدی می باشد. علاوه بر آن، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، منجر به اخذ شهروندی این کشور می شود. سرمایه گذاران می توانند اقامت خانواده خود را نیز با سرمایه گذاری دریافت نموده و از خدمات درمانی با کیفیت، بیمه، خدمات آموزشی و تحصیلی همراه با استانداردهای بالای زندگی برخوردار شوند. با دریافت شهروندی انگلیس، می توانید پاسپورت دوم داشته باشید.

افرادی که اقامت دائم انگلیس را دریافت کنند، مجاز به استفاده از خدمات بدون هزینه درمان ملی هستند. علاوه بر آن، بالا بودن حقوق و دستمزد در انگلیس و مناسب بودن بازار کار، از دیگر مزیت هایی هستند که با اخذ شهروندی این کشور، می توانید از آن بهره مند شوید.

 امنیت در انگلیس، موضوع مهم دیگری است که تمامی شهروندان انگلیس، حتی گردشگران و توریست ها هم از آن برخوردار هستند. چنانچه با سرمایه گذاری در انگلیس، شهروندی این کشور را به دست آورید، می توانید در بهترین دانشگاههای این کشور، مانند آکسفورد تحصیل کنید. مدارک تحصیلی دانشگاه های انگلیس، در سطح دنیا دارای اعتبار و ارزش بالایی هستند.

حق رأی و حق کار از دیگر مزایای اخذ شهروندی با سرمایه گذاری می باشد. همچنین با دریافت پاسپورت انگلیس، می توانید به بسیاری از کشورهای دنیا بدون ویزا سفر کنید. اعتبار و ارزش پاسپورت انگلیس در سطح دنیا، رتبه بسیار خوبی داشته و در ردیف چهارم جهانی قرار دارد. قدرت پاسپورت انگلیس هم ردیف قدرت پاسپورت کشورهای فرانسه، اتریش، ایتالیا، فرانسه و هلند است. برای موفقیت هر چه بیشتر در این پروسه، توصیه می شود برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، با یک موسسه مهاجرتی معتبر، تعامل و مشاوره داشته باشید، تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید.

جمع بندی

با بررسی موضوعات مطرح شده در رابطه با روش ها و شرایط سرمایه گذاری در انگلستان، بدین نتایج رسیدیم که تمامی سرمایه گذاران در سطح دنیا به شرط تمکن مالی و یا داشتن ایده کسب و کار تجاری، خدماتی یا تولیدی، می توانند به این کشور مهاجرت نموده و اقامت انگلستان را با استفاده از روش های مناسب سرمایه گذاری اخذ نمایند. علاوه بر آن انجام هر نوع سرمایه گذاری در این کشور، پروسه، مراحل و هزینه های مشخصی دارد که برای اطلاع کافی از این روند، توصیه شد که حتماً با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشاوره های تخصصی داشته باشید. همچنین با توجه به اعتبار و قدرت پاسپورت انگلیس، بدیهی است که سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای مهاجرت به انگلستان داشته باشند. بدین جهت انتخاب یک موسسه حقوقی معتبر، می‌تواند پشتوانه ای برای موفقیت شما در رسیدن به نتایج بهتر در پروسه مهاجرتتان شود.

نظرات درباره سرمایه گذاری در انگلیس

مشاوره مهاجرت: