University of Goettingen

رنگینگ QS: 195

دانشگاه گوتینگن در سال 1737 میلادی توسط Georg August von Hannover در ایالت شمالی Lower Saxony تأسیس گردید و همواره میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشجویان داخلی و همچنین خارجی از 141 کشور دنیا می باشد. پایه عمل بر دانشگاه گوتینگن، تحقیقات و پژوهش بوده و باعث شده است که امروزه با بیش از 40 دارنده جایزه نوبل همکاری های متعددی را داشته باشد.

این دانشگاه در حال حاضر با ارائه بیش از 200 کورس تحصیلی در 13 دانشکده در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، میزبان 31 هزار دانشجو بوده که سهم دانشجویان بین المللی از این تعداد 12% می باشد و سبب شده است تا دانشگاه گوتینگن به یکی از بزرگترین دانشگاه های سطح کشور آلمان تبدیل شود. برای اطلاع دانشجویان ایرانی باید ذکر کرد که این دانشگاه برای دو ترم تابستان و زمستان پذیرش را انجام داده که هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه در حدود 65 یورو بوده که غیر قابل استرداد نیز می باشد.

از جمله محبوب ترین رشته های گوتینگن می توان به علوم انسانی، پزشکی، کشاورزی، اقتصاد و حقوق اشاره کرد که هرساله برای مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا ارائه می شوند.

پردیس اصلی دانشگاه گوتینگن در منطقه Wilhelmsplatz واقع شده که سرتاسر آن دپارتمان های مختلف قرار گرفته اند؛ به صورت کلی این محوطه از دانشگاه گوتینگن، مرکز پزشکی دانشگاه و 8 مرکز تحقیقات و پژوهش غیر دانشگاهی تشکیل شده است. علاوه بر این می توان به وجود 3 باغ گیاه شناسی در این منطقه آموزشی اشاره کرد. برای دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در دانشگاه گوتینگن باید گفت که نیمی از دوره های دکترا و همچنین برخی از رشته های دوره ارشد به صورت کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند؛ از جمله : ریاضیات، ارشد علوم کامپیوتر، ارشد اقتصاد بین الملل، ارشد حقوق و ... . برای اطلاع دقیق از زبان رشته موردنظر خود، می توانید قسمت رشته ها و یا وبسایت دانشگاه گوتینگن را بررسی نمایید. تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه گوتینگن می تواند تجربه ای متفاوت و جدید برای تمامی دانشجویان باشد تا علاوه بر کلاس ها و دوره های تحصیلی، در تشکیلات و انجمن های خودگردان دانشگاه مشارکت داشته باشند.

همچنین حضور دانشجویان از ملیت های مختلف با فرهنگ های متفاوت سبب شده است تا دوره هایی مانند ورزش، موسیقی و فعالیت های هنری، تعاملی بیش از پیش بین آنان ایجاد نماید. نکته مهم در مورد دانشگاه گوتینگن، عدم ارائه خوابگاه به دانشجویان است؛ از این رو دانشجویان بین المللی مانند ایران باید توجه داشته باشند تا از قبل از ورودشان به آلمان، اقامت خود را تأمین نمایند.

یکی از راه های موجود استفاده از سامانه Studentenwerk بوده که هزینه ای در حدود 200 تا 300 یورو ماهیانه برای دانشجویان در بر دارد. علاوه بر این انتخاب هایی مانند پانسیون های اشتراکی و یا آپارتمان های خصوصی وجود دارد که به ترتیب 450 و 600 یورو اجاره ماهیانه خواهند داشت.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه گوتینگن بابت تحصیل دانشجویان داخلی و بین المللی هیچ هزینه ای دریافت نمی کند و دانشجویان می بایست فقط هزینه های خدمات عمومی دانشگاه معادل 384 یورو را پرداخت نمایند.

  •  مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان آلمانی (TestDaf 4 – Goethe C1 – DSH II) یا انگلیسی (آیلتس 6 – تافل 80 – Cambridge 180) 
  • رزومه شخصی دانشجو 
  • انگیزه نامه 
  • پاسپورت معتبر 
  • نامه تأییدیه تمکن مالی

مهلت ثبت نام در دانشگاه گوتینگن برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 15 جولای می باشد.31619

تعداد دانشجو

195

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه گوتینگن

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه گوتینگن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: