University of Calgary

رنگینگ QS: 272

کلگری یکی از مهمترین شهرهای ایالت آلبرتاست با جمعیتی حدود 1,300,000 نفر. جوان‌ترین شهر کانادا ازلحاظ رده سنی ساکنین، کلگری است. کلگری به عنوان یکی از قطب های اقتصادی کانادا شناخته شده است و همچنین مرکز فعالیت های نفتی در شمال قاره آمریکا به شمار می رود. وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و تاکسی در کلگری بسیار در دسترس هستند که این امر رفت و آمد را برای ساکنین تسهیل نموده است.

دانشگاه کلگری یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی است که در ایالت آلبرتای کانادا واقع شده است. این دانشگاه دارای 14 دانشکده بوده و بیش از 250 رشته تحصیلی را به ۳۳۰۰۰ دانشجو ارائه می دهد. از این تعداد در حدود 20% از دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند. از جمله مشاهیر دانش آموخته در این دانشگاه می توان به Robert Thirsk: (فیزیکدان و فضانورد آژانس فضایی کانادا) ،Stephen Harper: (22امین نخست وزیر کانادا) ،James :Gosling(مخترع سیستم جاوا) اشاره کرد.

  

این دانشگاه در سال 2022 توسط Times Higher Education رتبه ی 251 را کسب کرد و همچنین در رتبه بندی QS در رتبه  272 در سال 2022 میلادی قرار گرفت.

دانشگاه کلگری 5 پردیس مجزا دارد که از میان آنها 4 پردیس در شهر کلگری قرار گرفته است؛ علاوه بر پردیس اصلی دانشگاه، پردیس های دیگر به نام های فوت هیل (Foothills campus)، پردیس داون تاون (Downtown campus)، پردیس اسپای هیل (Spy hill campus) و یک  پردیس در دوحه قطر به منظور ارتقا سطح کیفی آموزش پرستاری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  تاسیس شد.

دانشگاه کلگری در محل پردیس های خود خوابگاه هایی فراهم کرده و اکثر دانشجویان خواهان داشتن اقامت در این خوابگاه ها هستند. ظرفیت این خوابگاه ها حدودا 2500 نفر است و هزینه ی اقامت در آن سالانه 10000 دلار خواهد بود.

دانشگاه کلگری انواع مختلفی از کمک های مالی را به دانشجویان بین المللی خود از جمله بورسیه ها و برنامه های کار دانشجویی ارائه می دهد. کمک های مالی شامل حال دانشجویان ممتازی است که در دو سال آخر تحصیلاتشان نمرات مورد قبولی را در دروس دانشگاه کسب کرده باشند؛ ارزش این بورسیه ها بین ۱۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.

به علاوه امکان کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته در داخل و خارج از محیط دانشگاه برای دانشجویان فراهم است تا از این طریق بخشی از هزینه های خود را تامین کنند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

میزان شهریه دانشگاه کلگری بر اساس رشته و مقطع می تواند از 8 تا 40 هزار دلار در سال تغییر کند.

  • مدارک مقطع قبلی به علاوه ی ریزنمرات
  • مدارک اثبات تمکن مالی برای تحصیل و تامین هزینه های زندگی
  • رزمه و انگیزه نامه
  • مدارک هویتی
  • مدارک زبان

اصلی ترین زبان رسمی این کشور انگلیسی است؛ بنابراین شما برای اخذ پذیرش در این دانشگاه می بایست قابلیت های زبان خود را اثبات کنید. برای آزمون تافل نمره 86 تا 108 و در آزمون آیلتس نمره 5/6 تا 8 بسته به رشته و مقطع تحصیلی خود نیاز دارید.

برای پذیرش در ترم پاییز تا ۱۵ مارچ و برای پذیرش در ترم زمستان تا ۱ جولای فرصت دارید.

البته توجه داشته باشید  که تاریخ‌های ذکر شده برای ثبت نام اولیه بوده و برای ارائه مدارک تا آخر ماه فرصت خواهید داشت. نتیجه ارزیابی مسئولان دانشگاه بعد از ۱۰ تا ۱۲ هفته به شما ابلاغ می‌گردد.33000

تعداد دانشجو

272

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه کلگری

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه کلگری داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: