University of Cologne

رنگینگ QS: 282

کلن، چهارمین شهر بزرگ آلمان و نقطه مرکزی تجارت و بیزنس در آلمان به شمار می رود و همچنین با جاذبه های طبیعی و کارناوال های شادی مختلفی در بین مردم جهان شناخته شده است.

دانشگاه کلن همان طور که واضح است، در شهر زیبای کلن واقع شده و کار خود را در سال 1388 میلادی با 700 ثبت نامی به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان آغاز کرد. با این حال در پی مشکلات و حوادث سیاسی پیش آمده، دانشگاه در سال 1789 تعطیل و مجددا پس از سال ها در سال 1919 بازگشایی شد.

دانشگاه کلن به صورت میانگین سالیانه در حدود 7250 دانشجوی جدید را پذیرش و ثبت نام می کند و با امکانات و حمایت های مالی متعدد، سعی در کشف استعدادهای آن ها دارند؛ این در حالی است که دانشگاه کلن امروزه با دارا بودن بیش از 48 هزار دانشجو در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان، در موقعیت بسیار مناسب و برجسته ای در زمینه پیشرفت محیط و دانشجویان و کادر علمی خود داشته و سبب شده است تا هم دانشجویان بسیاری برای تحصیل، این دانشگاه را انتخاب نمایند و هم افراد بسیاری برای اشتغال در زمینه های مختلف با این دانشگاه همکاری کنند.

این دانشگاه دارای 6 دانشکده مستقل بوده که در حدود 102 کورس تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

از تعداد دانشجویان حال حاضر دانشگاه چیزی در حدود 11% را دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف دنیا تشکیل داده اند.

از جمله امکانات دانشگاه علاوه بر ساختمان های دانشگاهی، مسکونی و تحقیقاتی می توان به کتابخانه دانشگاه و شهر کلن اشاره کرد که یکی از مجهزترین کتابخانه های کشور آلمان را دارا بوده و زمینه تحقیق و پژوهش را برای تمامی دانشجویان فراهم آورده است.

در ادامه می توان به پردیس دانشگاه و همکاری ورزشی و سلامت دانشگاه با Unifit اشاره کرد. یکی از زمینه های پرطرفدار در دانشگاه کلن، رشته MBA بوده که از جمله برترین دانشگاه های سطح کشور آلمان در این رشته محسوب می شود که هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان داخلی و خارجی سعی در ثبت نام این رشته دارند.

لازم به ذکر است که فارغ التحصیلان این رشته بعضا در مشاغل پردرآمدی مشغول به کار می شوند و درآمدی در حدود 100 تا 166 هزار یورو سالیانه دریافت می نمایند.

دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی داشته، در حالی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست، ملزم هستند تا دانش زبان خود را با آزمون ها و مدارک اعلام شده در بخش مدارک لازم ثابت نمایند.

پر واضح است که معیارهای انتخاب و پذیرش دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا با دانشجویان داخلی متفاوت است؛ بنابراین توصیه ما به دانشجویان این است که مدارک و ویزای خود را 3 تا 4 ماه قبل از شروع دوره آماده نمایند؛ زیرا هم ممکن است دانشگاه زمان بیشتری برای پاسخ نیاز داشته باشد و هم در آخرین لحظات به دردسر دچار نشوند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه کلن به عنوان یکی از دانشگاه های دلتی کشور آلمان بابت تحصیل هیچ هزینه ای از دانشجویان خود دریافت نمی کند و تحصیل در این دانشگاه رایگان است. لازم به ذکر است که دانشجویان بابت خدمات عمومی مانند ثبت نام و حمل و نقل مبلغ 280 یورو به ازای هر ترم پرداخت می کنند.

 مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات (رشته مرتبط)

  • تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه
  • مدرک زبان آلمانی (DHS 2 – TestDaf – Goethe C2 – OSD C2 – FSP) یا انگلیسی (آیلتس 7 – تافل 100 – CAE B)
  • نتیجه آزمون
  • TestAS  رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • پاسپورت معتبر
  • گواهی سلامت
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه کلن برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 20 آگوست است.48841

تعداد دانشجو

282

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه کلن

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه کلن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: