University of Cologne

رنگینگ QS: 282

دانشگاه کلن (University of Cologne)، یکی از برجسته ترین دانشگاه های جمهوری فدرال آلمان است که از دوران بسیار دور به عنوان یکی از مراکز پیشرفت علم در اروپا کار خود را آغاز کرد؛ به گونه ای که ششمین دانشگاه تاسیس شده در اروپای مرکزی به حساب می آید.

اگرچه در یک دوره ای این دانشگاه تعطیل شده، اما در سال 1919 میلادی مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است و همواره یکی از سردمداران دانشگاه های کشور محسوب می شود.

بر اساس آمار منتشر شده، دانشگاه کلن در سال 2019 میلادی در رده بندی QS در رتبه 306 و در رده بندی Times در رتبه 146 قرار گرفته است.

قابل ذکر است که این دانشگاه با موسسات و انستیتوهای متعدد اعم از دانشگاهی و غیر دانشگاهی از جمله DigitalHub و Geo Alliance همکاری و تحقیقات بسیاری را در مرحله اجرا دارد؛ همچنین این مجموعه از سال 2012 عضو تشکل German Universities Excellence Initiative می باشد. پردیس اصلی دانشگاه در شهر کلن قرار گرفته است که تمامی دانشکده های این مجموعه به صورت متمرکز در شمال غرب شهر واقع شده اند. در حال حاضر، بیش از 50 هزار نفر دانشجو در شش دپارتمان مدیریت-اقتصاد و علوم اجتماعی، حقوق، پزشکی، هنر، ریاضیات و علوم انسانی در بیش از 260 کورس آموزشی در حال تحصیل هستند.

واحدهای آموزشی در دانشگاه کلن، هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ارائه می شوند؛ اما نکته جذاب این موسسه علاوه بر سطح بالای این دانشگاه در آلمان و اروپا، تحصیل رایگان دانشجویان بومی و خارجی می باشد که افراد بین المللی بسیاری را به دانشگاه کلن می کشانند. علاوه بر تحصیل رایگان، بورسیه هایی را دانشگاه به دانشجویان در حال تحصیل ارائه می دهد تا رفاه هرچه بیشتری را برای دانشجویان خود فراهم کند.

وضعیت اقتصادی پررونق در منطقه دانشگاه باعث شده است که شهر کلن، محل مناسبی برای تحصیل، کار و زندگی باشد. یکی از ویژگی ها و مزیت های اصلی دانشگاه، تمرکز ویژه بر پروژه های تحقیقاتی می باشد؛ بنابراین این دانشگاه توجه افزونی بر متقاضیانی دارد که علاقمند به انجام پروژه علمی و ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه کلن دارند.

دیگر زمینه مدنظر دانشگاه، هم اکنون پشتیبانی همه نظره از کارآفرینی و نوآوری های خلاقانه می باشد که بخش مهمی از اقدامات امروزه دانشگاه کلن محسوب می شود.

می توان گفت که دپارتمان پزشکی، سطح بالاترین دانشکده دانشگاه کلن می باشد. این دپارتمان، با موسسات و انستیتوهای مختلفی در سرتاسر جهان همکاری های مشترکی دارند که باعث می شود، دانشجویان به صورت مستقیم با تحقیقات مدرن آشنا شده و بخشی از پروژه های علمی خاص باشند.

از این رو، چندین مرکز پزشکی در رابطه با دانشگاه کلن از جمله Center for Molecular Medicine، Center for General Oncology و Center for Genomics برپا شده اند. در مورد دپارتمان هنر دانشگاه نیز نکته قابل توجه در این است که به طور خاص بر روی پیاده سازی برنامه باستان شناسی تمرکز دارد که جزو 50 دانشکده های برتر این رشته در جهان می باشد.

از جمله امکانات دیگر دانشگاه کلن می توان به کتابخانه دانشگاه (USB) و مرکز دیتا و رایانه منطقه (RRZK) اشاره کرد که نشان از مدرن بودن این موسسه آموزشی می دهد. دانشگاه دارای دو خوابگاه می باشد که مدیریت دانشگاه تذکر داده است برای پیشگیری از هرگونه مشکل، دانشجویان از 10 ماه قبل برای رزرو خوابگاه اقدام کنند.

همچنین در اطراف دانشگاه کلن، موزه های متعدد، فضاهای سبز وسیع و کافه های با قیمت مناسب واقع شده اند که محیط مناسبی جهت گذران وقت آزاد دانشجویان خواهد بود.

از جمله افتخارات دانشگاه کلن می توان از کسب 2 جایزه نوبل و 11 جایزه لایبنیتز نام برد که دانشمندان و محققان بسیاری همچون Peter Andreas Grunberg و Kurt Alder در طول تاریخ برای این مرکز آموزشی افتخارآفرینی کرده اند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه کلن از جمله دانشگاه های رایگان و بدون شهریه کشور آلمان است و بابت ثبت نام شما و خدمات دانشگاه هزینه 248 یورو را دریافت می کند.

  •  تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه
  • کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه و پاسپورت
  • رزومه شخص متقاضی
  • بیمه دانشجویی
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه نامه تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه
  • مدرک زبان آلمانی (TestDaf 4 یا DSH 2 یا DSD II یا telc C1 یا GOETHE C2 یا OSD C2 یا FSP) یا انگلیسی (B2) به همراه کپی
  • نامه پذیرش برای مقطع بالاتر در ایران (در صورت وجود)

ترم زمستان : از 1 ژوئن تا 15 جولای ترم تابستان : از 1 دسامبر تا 15 ژانویه50000

تعداد دانشجو

282

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه کلن

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه کلن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: