University of Potsdam

رنگینگ QS: 801

دانشگاه پتسدام یک دانشگاه و موسسه آموزشی دولتی در کشور آلمان است که در سال 1991 میلادی با هدف پیشرفت ملی و بین المللی در زمینه های تحقیق و پژوهش تأسیس شد. این دانشگاه در ایالت براندنبورگ و در نزدیکی شهر برلین واقع شده که باعث شده است هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی، این دانشگاه را به عنوان مقصد خود برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

این دانشگاه از جمله دانشگاه های رایگان و دولتی کشر آلمان بوده که دانشجویان نیاز به پرداخت هزینه ای تحت عنوان شهریه نخواهند داشت و همچنین عضویت پتسدام در سیستم اراسموس، سبب شده است تا زمینه تبادل دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی را فراهم کند و دانشجویان برنامه های مختلفی را پیش روی خود ببینند.

دانشگاه پتسدام اغلب در زمینه های علوم انسانی و اجتماعی تمرکز و فعالیت داشته و همواره با موسسات آموزشی و انستیتوهای تحقیقاتی متعددی همکاری دارند که این سبب می شود، زمینه کاری دانشجویان نیز تا حد زیادی تأمین شود و بستر مناسبی برای رشد و حرکت استعداد های دانشجویان در زمینه های خلاقانه را فراهم آورده است.

در حال حاضر دانشگاه پتسدام دارای 3 پردیس Sanssouci park، Golm و Griebnitzsee بوده که 7 دانشکده در آن ها قرار دارند. بیش از 20 هزار دانشجو در رشته های مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که از این میزان، 21% را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. از دیگر امکانات پتسدام می توان به خوابگاه های دانشجویی در پردیس های دانشگاه اشاره کرد که انجمن دانشجویی پتسدام، افراد ثبت نام شده را در این مکان ها مستقر می نماید.

لازم به ذکر است که تمامی این خوابگاه ها از امکانات رفاهی مناسبی برای دانشجو برخوردار بوده و هزینه این خوابگاه ها با احتساب گاز، برق و آب بین 140 تا 435 یورو می باشد. علاوه بر این نیز دانشجویان می توانند برای اجاره خوابگاه های خصوصی و یا آپارتمان های مبله اقدام نمایند که در نزدیکی دانشگاه قرار داشته، اما هزینه ای کمی بیشتر را به آن ها وارد می سازد. همان طور که ذکر شد، دانشگاه پتسدام دارای 7 دانشکده علوم انسانی، حقوق، ساینس، هنر، اقتصاد و علوم اجتماعی، مهندسی و بهداشت و سلامت می باشد که باعث می شود دانشجویان در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا انتخاب های متنوعی را در رشته های اصلی و یا بین رشته ای داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی های منحصربفرد دانشگاه پتسدام، حمایت از برنامه ها و مشاغل نوپا و استارتاپی است که باعث می شود دانشجویان برای شروع و راه اندازی بیزنس خود از حمایت های مادی و معنوی دانشگاه برخوردار باشند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

تحصیل در دانشگاه پتسدام بدون شهریه و کاملا رایگان می باشد و دانشجویان میبایست مبلغی بابت خدمات دانشجویی (65 یورو)، ثبت نام (51 یورو) و همچنین هزینه بلیط دانشجویی (188 یورو) پرداخت کنند که مجموعا 304 یورو در هر ترم هزینه های ترم جاری میباشد.

 تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه پتسدام

  • مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6.5 – تافل 95 – CAE (B)) یا زبان آلمانی (DSH 2 – TestDaf 4 – telc C1 – Goethe C1)
  • نامه پذیرش دانشگاه در ایران
  • گذراندن کورس کالج براندنبورگ
  • رزومه شخصی دانشجو
  • پاسپورت معتبر
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام دانشگاه پتسدام برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 15 جولای است.20878

تعداد دانشجو

801

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه پتسدام

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه پتسدام داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: