Heidelberg University

رنگینگ QS: 64

دانشگاه هایدلبرگ در سال 1386 میلادی به عنوان اولین موسسه آموزش عالی کشور آلمان تأسیس گردید.

در طول این سال ها دانشگاه هایدلبرگ در زمینه های مختلف علمی و تحقیقاتی پیشرفت چشمگیری داشته تا امروزه به یکی از سردمداران علوم مهندسی، پزشکی و ... تبدیل شود.

دانشگاه هایدلبرگ در سال 2021 میلادی به عنوان سومین دانشگاه برتر کشور آلمان قرار گرفته و در بالاتر از خود فقط دانشگاه های لودویگ ماکسیمیلیان و صنعتی مونیخ را می بیند و این نشان از سطح بالای این دانشگاه در زمینه های آموزشی، تحقیقاتی و رفاهی دارد و هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان آلمانی و یا بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می نمایند.

در حال حاضر، دانشگاه هایدلبرگ با دارا بودن 12 دانشکده، بیش از 31 هزار دانشجو را در 180 کورس کارشناسی، ارشد و دکتری ثبت نام نموده تا در زمینه های مختلف علمی فعالیت داشته باشند.از جمله این تعداد، در حدود 5 هزار دانشجوی بین المللی از 130 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

در یک نظرسنجی انجام شده توسط سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD)، این دانشگاه به عنوان محبوب ترین دانشگاه در بین دانشجویان بین المللی مقطع دکترا انتخاب شده است.

این محبوبیت در پی همکاری های متعدد این دانشگاه با صنایع و کمپانی های فعال تجاری در زمینه های مختلف است که دانشجویان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار شده و به فعالیت در زمینه موردعلاقه خود مشغول شوند.

نکته قابل توجه در مورد دانشگاه هایدلبرگ این است که شما برای اپلای به این دانشگاه هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید و رایگان است؛ اما برای تحصیل می بایست شهریه تعیین شده را پرداخت نمایید.

همچنین در حالی که دوره کارشناسی کاملا به زبان آلمانی تدریس می شود، اکثر کورس های ارشد و دکترا به زبان انگلیسی نیز ارائه داده می شوند.

انجمن دانشجویی دانشگاه هایدلبرگ دارای 65 سالن اقامت برای دانشجویان خود می باشد؛ با این حال و با توجه به تقاضای بالا برای اخذ خوابگاه، تنها 13% از دانشجویان جدید می توانند وارد خوابگاه شوند که نیمی از آن ها بین المللی هستند. اما بقیه دانشجویانی که موفق به اخذ خوابگاه از دانشگاه نشده اند، می توانند در هاستل های Steffi، Lotte و Monteurzimmer-Heidelberg از جمله ارزان ترین و مناسب ترین اقامتگاه های شهر هایدلبرگ به شمار می روند. نکته قابل توجه دیگر برای تحصیل در هایدلبرگريال بالاتر بودن میانگین هزینه زندگی نسبت به میانگین کشور آلمان بوده که دانشجویان قبل از اقدام می بایست به آن توجه نمایند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

شهریه تحصیل در کورس های مختلف دانشگاه هایدلبرگ برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط 1500 یورو برای هر ترم می باشد.

مدرک مقطع قبلی به همراه ریزنمرات (ترجمه شده به انگلیسی یا آلمانی همراه با تأیید سفارت)

  • مدرک زبان آلمانی (DSH 2) یا انگلیسی (آیلتس 6 – تافل 80)
  • پاسپورت معتبر
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو
  • بیمه سلامت دانشجویی

مهلت ثبت نام دانشجویان بین المللی در دانشگاه هایدلبرگ برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 15 جولای است.31908

تعداد دانشجو

64

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه هایدلبرگ

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه هایدلبرگ داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :