Humboldt University of Berlin

رنگینگ QS: 117

دانشگاه هامبولت در سال 1810 میلادی با شعار The Entity of Sciences (مرکز علوم) با 4 دپارتمان پزشکی، حقوق، الهیات و فلسفه با ثبت نام 256 دانشجو و 52 کارمند در شهر برلین شروع به کار کرد. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه برلین می باشد که در طول جنگ جهانی دوم تعطیل شد و در ژانویه 1946 بازگشایی شد و در حال حاضر با 9 دپارتمان، 8 انستیتو و مرکز تحقیقاتی و 5 واحد بین رشته ای با زبان آلمانی در حال فعالیت می باشد.

هم اکنون تعداد 35 هزار دانشجو در 189 کورس آموزشی در زمینه هایی اعم از کشاورزی، زیست شناسی، بایوفیزیک، مدیریت، شیمی، علوم کامپیوتر، ریاضیات، اقتصاد، علوم بازرگانی، فلسفه، علوم پزشکی، علوم اجتماعی و ورزش در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند. دپارتمان ها و واحد های تحقیقاتی دانشگاه در 3 پردیس اصلی قرار گرفته اند.

مراکز تحقیقاتی و آموزشی حقوق، هنر، علوم انسانی، الهیات، اقتصاد و علوم مدیریت در پردیس Mitte، علوم طبیعی و ریاضیات در پردیس Adlershof که پیشرفته ترین و بزرگترین پارک علم و فناوری اروپا بوده و مراکز روانشناسی و محیط زیست نیز در پردیس Nord واقع شده اند.

زیرساخت های این مراکز همچنان در حال توسعه و ساخت و ساز بوده و امکانات بی شماری به آن ها افزوده می شود. نکته حائز اهمیت دانشگاه هامبولت، تحصیل رایگان برای افراد بومی و خارجی است که باعث شده است در حال حاضر 16% دانشجویان و 18% اعضای دانشگاه هامبولت را افراد خارجی تشکیل دهند که تعامل و همکاری این دانشگاه با موسسات آموزشی، دانشگاه ها و انستیتوهای ملی و بین المللی، زمینه فرصت های شغلی و کارآموزی بسیاری را ایجاد کرده است.

علاوه بر رایگان بودن تحصیل، دانشگاه کمک هزینه ها و بورسیه های متنوعی را برای دانشجویان در نظر گرفته که زندگی و تحصیل در آلمان را تسهیل می کند؛ از این رو دانشجویان و نیروی کار بین المللی بسیاری که به دنبال مهاجرت و تحصیل رایگان هستند را به خود جذب کرده است.

بر اساس اعلام رده بندی QS در سال 2019، دانشگاه هامبولت در رتبه 121 و براساس رده بندی Times در رتبه 67 جهان و جزو بهترین دانشگاه های آلمان قرار گرفته است.

بر طبق برنامه آموزشی دانشگاه هامبولت، 2200 نفر اعضای هیئت علمی در 9 دپارتمان مجزا فعالیت دارند که شامل موارد زیر می باشند :

1) دپارتمان هنر و علوم انسانی شامل زیرشاخه های : فلسفه – تاریخ – جامعه شناسی – هنر

2) دپارتمان زبان و ادبیات شامل زیرشاخه های : ادبیات آلمانی – زبان شناسی – مطالعات اروپای شمالی – زبان و ادبیات امریکا و اروپا – ادبیات مجارستان

3) دپارتمان اقتصاد و مدیریت

4) دپارتمان علوم اجتماعی شامل زیرشاخه های : باستان شناسی – تاریخ شناسی – مطالعات آسیا و آفریقا – تاریخ فرهنگی – رسانه و موسیقی – توانبخشی – علوم اجتماعی – علوم ورزشی – مرکز مطالعات بین رشته ای جنسی

5) دپارتمان حقوق

6) دپارتمان محیط زیست شامل زیرشاخه های : علوم کشاورزی و باغداری – زیست شناسی – روانشناسی

7) دپارتمان علوم طبیعی و ریاضیات شامل زیرشاخه های : شیمی – علوم کامپیوتر – جغرافیا – ریاضیات – فیزیک

8) دپارتمان الهیات

9) دپارتمان علوم پزشکی از جمله امکانات هامبولت می توان به کتابخانه تخصصی دانشگاه اشاره کرد که شامل 6.5 میلیون جلد اعم از کتاب های جلدی، الکترونیکی، مجلات و ژورنال های متفاوت است و روزانه به دانشجویان و محققان بسیاری سرویس دهی می کنند.

دانشگاه در زمینه های مختلف، موفقیت ها و افتخارات بسیاری را در طول زمان به دست آورده که از جمله آن می توان به دریافت 55 جایزه نوبل وابسته به دانشگاه اشاره کرد.

فارغ التحصیلان دانشگاه از جمله افراد موفق و صاحب نام هستند که می توان از Albert Einstein و Werner Heisenberg فیزیکدانان برجسته و برندگان جایزه نوبل، Karl Marx فیلسوف مشهور و Van Hoff شیمیدان و دارنده جایزه نوبل نام برد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه هامبولت برلین از جمله دانشگاه های رایگان کشور آلمان به شمار رفته و هزینه ای بابت شهریه از دانشجویان دریافت نمی کند. لازم به ذکر است که شما صرفا هزینه های اپلای به یونی اسیست و خدمات دانشگاه را پرداخت خواهید کرد.

خدمات دانشگاه شامل ثبت نام (50 یورو)، خدمات دانشجویی (64 یورو) و همچنین بلیط دانشجویی (202 یورو) می باشد که دانشجو میبایست هر ترم مجموعا مبلغ 316 یورو پرداخت نماید.

  •  تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه
  • رزومه شخصی متقاضی
  • کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه
  • بیمه دانشجویی
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه نامه تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه
  • مدرک زبان آلمانی (DSH) یا انگلیسی (IELTS) به همراه کپی
  • نامه پذیرش برای مقطع بالاتر در ایران (در صورت وجود) تمامی مدارک ذکر شده (غیر از مدارک انگلیسی) می بایست به زبان آلمانی ترجمه رسمی شده باشند.

ترم زمستان : از 1 ژوئن تا 31 می ترم تابستان : از 1 دسامبر تا 15 ژانویه32553

تعداد دانشجو

117

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه هامبولت برلین

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه هامبولت برلین داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :