University of Hamburg

رنگینگ QS: 228

دانشگاه هامبورگ یکی از معتبرترین و برجسته ترین موسسات آموزشی در شمال کشور آلمان است که در سال 1919 با شعار For Research, for Teaching, for Education (برای تحقیقات، آموزش و پرورش) توسط ساکنان شهر راه اندازی شده است که امسال جشن 100 سالگی خود را جشن گرفته اند.

از مهم ترین شخصیت های تاثیرگذار در این اقدام می توان به سناتور Werner von Melle و بازرگان Edmund Siemers اشاره کرد. این دانشگاه دارای اعضای هیئت علمی با تجربه ای طولانی و درخشان بوده که در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

علاوه بر این، هرساله دانشمندان برجسته بسیاری از کشورهای خارجی متعددی به منظور ارائه سخنرانی در دانشگاه هامبورگ به آلمان سفر می کنند. برطبق رده بندی Times در سال 2021، این دانشگاه در رتبه 135 و در رده بندی QS در رتبه 228 و در بین 15 دانشگاه برتر کشور آلمان قرار گرفته است که هرساله در شبکه های دانشگاهی مختلف از جمله آکادمی علوم انسانی آلمان، آکادمی ملی علوم Leopoldina و آکادمی دانشگاهی اروپا نمایندگان بسیاری داشته است.

یکی از نکات جذاب دانشگاه هامبورگ، رایگان بودن شهریه و زبان انگلیسی برای تمامی رشته ها (به جز علوم جرکت شناسی انسان) می باشد که در کنار سطح علمی بالای این دانشگاه باعث شده است در سطح جهانی از شهرت بسیار خوبی برخوردار باشد.

افزون بر این، دانشگاه با موسسات و انستیتوهای متعددی در سرتاسر جهان همکاری های موفقی دارد که زمینه تبادل دانشجو و جذب نیروی کار شدن دانشجویان را تسهیل کند.

مجموعا همه این موارد باعث شده است که دانشجویان از سرتاسر دنیا به دنبال تحصیل در این دانشگاه باشند تا تحصیلات عالیه را در دانشگاه های سطح یک اروپا به صورت رایگان در آلمان گذرانده و پس از آن آینده شغلی تضمین شده ای داشته باشند.

بر اساس آمار منتشرشده از دانشگاه هامبورگ در حال حاضر حدود 13% از دانشجویان دانشگاه را خارجی ها تشکیل می دهند. دانشگاه هامبورگ، یک دانشگاه بسیار مجهز و پیشرفته است که دارای آزمایشگاه های تحقیقاتی مدرن، چندین کتابخانه، آزمایشگاه های علوم کامپیوتر و 8 دانشکده و دپارتمان مجزا می باشد که در پردیس اصلی دانشگاه واقع در منطقه بین Grindel و Rotherbaum قرار گرفته است.

علاوه بر این، چندین موزه و رصدخانه مانند موزه زمین شناسی، موزه جانورشناسی و رصدخانه هامبورگ از دیگر امکانات این دانشگاه می باشد.

در حال حاضر بیش از 48 هزار دانشجو در 8 دپارتمان دانشگاه هامبورگ در زمینه های حقوق، اقتصاد و مدیریت، پزشکی، آموزش و پرورش، علوم انسانی، ریاضیات و انفورماتیک و علوم پایه، روانشناسی و مدیریت بازرگانی در بیش از 170 کورس آموزشی در مقاطع مختلف مشغول به فعالیت هستند.

بر طبق برنامه آموزشی دانشگاه هامبورگ هم اکنون حدود 5500 نفر از اعضای هیئت علمی در 8 دپارتمان متفاوت فعالیت دارند که شامل موارد زیر می باشند :

1. دپارتمان حقوق شامل زیرشاخه های : حقوق بین الملل، جرم شناسی، قانون مدنی

2. دپارتمان اقتصاد و مدیریت شامل زیرشاخه های : اقتصاد، اقتصاد اجتماعی

3. دپارتمان پزشکی

4. دپارتمان آموزش و پرورش شامل زیرشاخه های : آموزش فرهنگ بین المللی، آموزش اجتماعی و روانشناسی آموزش، گروه زبان، آموزش علوم طبیعی

5. دپارتمان علوم انسانی شامل زیرشاخه های : الهیات پروتستان، زبان و ادبیات رسانه، تاریخ، فلسفه، فرهنگ و هنر، مطالعات آسیا و افریقا، الهیات کاتولیک

6. دپارتمان ریاضیات و علوم پایه شامل زیرشاخه های : زیست شناسی، شیمی، زمین شناسی، انفورماتیک، ریاضیات، فیزیک

7. دپارتمان روانشناسی شامل زیرشاخه های : روانشناسی، علوم حرکت شناسی انسان (فقط به زبان آلمانی)

8. دپارتمان مدیریت بازرگانی (مدرسه پازرگانی هامبورگ) این موسسه آموزشی همواره از سوی جمهوری فدرال آلمان، به عنوان مرکز معتبر و مهمی برای تحقیقات گسترده ای که در آن انجام می شود، شناخته شده است و سرمایه گذاری های کلانی به این منظور اختصاص یافته است. از جمله این تحقیقات جانبی می توان به نانوفناوری، تغییرات اقلیمی، ریاضیات، فیزیک کوانتوم، فیزیک نجومی و کیهان شناسی اشاره کرد.

همانطور که اشاره شد، دانشگاه هامبورگ از جمله دانشگاه های رایگان آلمان بوده که دانشجو در طول تحصیل فقط هزینه های جانبی از جمله حمل و نقل، خوابگاه و ... را متحمل می شود.

علاوه بر این، دانشگاه همواره بورسیه هایی را برای دانشجویان در نظر گرفته که رفاه دانشجویان را از تمامی جهات تضمین می کند.

وضعیت مسکن دانشگاه هامبورگ نیز به گونه ای است که دارای 5 خوابگاه Studierendenwerk، Immobilienscout، Immonet، Immowelt و Nestoria و چندین تالار مسکونی و مهمان سرای بین المللی است که دانشجویان با هزینه ای اندک می توانند در این مکان های در نظر گرفته شده اسکان یابند.

جدا از زمینه های تحقیقاتی، فعالیت های تفریحی بسیاری از جمله رویدادهای موسیقی، رقص، مسابقات و نمایشگاه های هنری در پردیس دانشگاه برگزار می شود که این فعالیت های ورزشی و کلاب های فرهنگی دانشگاه باعث گسترش مهارت های اجتماعی و روح تیمی در بین دانشجویان شده است و محیط جذابی را در کنار تحصیل دانشجویان فراهم کرده اند.

از جمله افتخارات دانشگاه هامبورگ می توان به کسب 4 جایزه نوبل، 6 جایزه لایبینز و 3 جایزه Pour le Merite توسط محققان این مرکز در ادوار مختلف اشاره کرد. از جمله مشاهیر این دانشگاه نیز می توان از Hans D.Jensen، Otto Stern و Wolfgang Ernst Pauli نام برد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه هامبورگ از دانشجویان خود بابت تحصیل هزینه ای دریافت نمی کند و تحصیل در این دانشگاه رایگان می باشد.

اما هزینه های جانبی به منظور خدمات و حمل و نقل دانشگاه هامبورگ برای هر ترم مبلغ 335 یورو می باشد.

لازم به ذکر است که اگر شما برای یک ترم مرخصی نیز دریافت کرده باشید، باز هم موظف هستید این مبلغ را به دانشگاه پرداخت کنید؛ در صورتی که برای چند ترم متوالی مرخصی باشید، این مبلغ به 285 یورو کاهش پیدا خواهد کرد.

  •  تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه
  • کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه و پاسپورت
  • رزومه شخص متقاضی
  • بیمه دانشجویی
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه نامه تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه
  • مدرک زبان آلمانی (DSH یا TestDaf) یا انگلیسی (IELTS) به همراه کپی
  • نامه پذیرش برای مقطع بالاتر در ایران (در صورت وجود)

ترم زمستان : از 1 ژوئن تا 15 جولای ترم تابستان : از 1 دسامبر تا 15 ژانویه43957

تعداد دانشجو

228

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه هامبورگ

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه هامبورگ داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :