University of New Brunswick

رنگینگ QS: 651

دانشگاه نیوبرانزویک یک دانشگاه دولتی و انگلیسی زبان است که پردیس اصلی آن در سال 1785 میلادی در شهر فردریکتون استان نیوبرانزویک و پردیس کوچک آن در سال ۱۹۶۴ میلادی در شهر سنت جان تأسیس گردید. فردریکتون یک شهر کوچک و پایتخت استان نیوبرانزویک در شرق کانادا است. جمعیت این شهر در حدود ۸۵۰۰۰ نفر می‌باشد. این شهر دارای بالاترین درصد ساکنان تحصیل کرده و یکی از بالاترین درآمد سرانه های استان است؛ همچنین هزینه های مقرون بصرفه ی زندگی در این شهر از دیگر مزایای زندگی در این شهر است.

این دانشگاه دارای 14 دانشکده است که بیش از 70 کورس تحصیلی آکادمیک و متنوع را به صورت کاملا تخصصی در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می کند. دانشگاه نیوبرانزویک هرساله شاهد ثبت نام بیش از ده هزار دانشجو در پردیس های مختلف خود است که ازاین تعداد 14% را دانشجویان بین المللی از 100 کشور جهان تشکیل می دهند. این دانشگاه طبق آمار رسمی سایت معتبر QS در سال 2022 در رتبه ی 651 تا 700 و همچنین در رنکینگ مجله تایمز در سال 2022 بین رتبه های 601 تا 800 قرار گرفت.

شهریه دانشگاه نیوبرانزویک بر اساس متغیر هایی همچون رشته تحصیلی و پردیس انتخابی محاسبه می‌شود؛ اما بطور میانگین در پردیس فردریکتون بین 31 تا 41 هزار دلار و در پردیس سنت جان از 29 تا 32 هزار دلار سالانه  متغیر است. لازم به ذکر است که هزینه هایی مانند بیمه، نوشت افزار، خوراک و... در مبالغ ذکر شده گنجانده شده است.

دانشگاه نیوبرانزویک سالانه میلیون‌ها دلار کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی خود ارائه می‌دهد. محور اصلی اعطای این بورسیه ها پیشرفت تحصیلی دانشجویان است. بورسیه تحصیلی ورودی به دانشجویان بین المللی تعلق می‌گیرد که در ترم پاییز از دانشگاه نیوبرانزویک در مقطع کارشناسی پذیرش تحصیلی بگیرند و ارزش این بورسیه از 500 دلار تا 52 هزار دلار است. همچنین دانشجویان برای تامین بخشی از هزینه های خود می توانند در هفته 20 ساعت مشغول به کارهای دانشجویی باشند.

دانشجوهای دانشگاه نیوبرانزویک برای اسکان خود می‌توانند خوابگاه‌های دانشگاه یا آپارتمان‌های متفرقه و خارج از پردیس را انتخاب کنند. در پردیس فردریکتون ۱۴ خوابگاه و در پردیس سنت جان ۲ خوابگاه دانشجویی وجود دارد. خوابگاه مختلط، خوابگاه مخصوص دختران و خوابگاه مخصوص پسران با اتاق های تک نفره و امکانات رفاهی متنوع در اختیار دانشجویان قرار میگیرد. همچنین دانشجوهایی که بنا به هر دلیل تصمیم دارند در خوابگاه‌های خارج از پردیس دانشگاه اسکان کنند، می‌توانند آپارتمان‌های متفرقه و در نزدیکی دانشگاه را برای اقامت خود در نظر بگیرند. نکته مهم در خصوص این آپارتمان ها این است که  تهیه مایحتاج زندگی به عهده خود ساکنین است و مهم‌تر از همه اینکه هزینه‌های جانبی ازقبیل آب، برق، گاز و اینترنت معمولاً جداگانه محسوب می‌شوند. متوسط هزینه اجاره آپارتمان‌های متفرقه حدوداً ۱۵۰۰ دلار در ماه است.

 

از جمله مشاهیر دانش آموخته در این دانشگاه می توان به Frank McKenna (تاجر و سیاستمدار کانادایی) ،Francesco Bellini  (دانشمند، کارآفرین و از بنیانگذاران بیوشیمی داروسازی) ،Anne Murray (برنده جایزه خوانندگی گرمی) ،Sir John Douglas Hazen (سیاستمدار و حقوقدان، نخست وزیر سابق نیوبرانزویک و رئیس دادگستری نیوبرانزویک) ، )Bliss Carmaشاعر آمریکایی قرن ۱۹( اشاره کرد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

شهریه دانشگاه نیوبرانزویک بر اساس متغیر هایی همچون رشته تحصیلی و پردیس انتخابی محاسبه می‌شود؛ اما بطور میانگین در پردیس فردریکتون بین 7 تا 13 هزار دلار و در پردیس سنت جان بین 7 تا 8 هزار دلار سالانه متغیر است. لازم به ذکر است که با احتساب هزینه هایی مانند خوابگاه، بیمه، نوشت افزار، خوراک و... هزینه دانشجویان در پردیس فردریکتون از 31 تا 41 هزار دلار و در پردیس سنت جان از 29 تا 32 هزار دلار میباشد.

  • مدارک مقطع پیشین همراه با ریزنمرات
  • رزومه
  • انگیزه نامه
  • مدرک زبان

حداقل نمرات آزمون‌های زبان انگلیسی برای متقاضیان اخذ پذیرش، آیلتس 5/6 و یا تافل (به صورت اینترنتی) با نمره ۸۵ نیاز است.

رشته‌های آکادمیک دانشگاه نیوبرانزویک به صورت ترمیک و در 3 ترم پاییز، زمستان و تابستان ارائه می‌شوند. مهلت درخواست برای ترم  پاییز تا 1 ژوئن ، ترم زمستان 1 اکتبر و برای ترم بهار 1 فوریه می باشد.10000

تعداد دانشجو

651

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه نیوبرانزویک

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه نیوبرانزویک داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: