University of Muenster

رنگینگ QS: 356

دانشگاه دولتی مونستر با نام کامل Westfalische Wilhelms Universitat Munster به عنوان یک مرکز تحقیقاتی و یکی از برترین و بزرگترین دانشگاه های سطح کشور آلمان در سال 1780 میلادی تأسیس گردید. این دانشگاه در ایالت نوردراین وستفالن در غرب آلمان قرار گرفته که پرجمعیت ترین منطقه اداری در آلمان محسوب شده و شهرت بسیاری در رشته هایی مانند پزشکی، بازرگانی، ریاضیات و شیمی داشته که سبب شده است هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی از جمله ایران برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند.

این دانشگاه همکاری های متعددی را با بیش از 550 دانشگاه و انستیتوهای آکادمیک در سرتاسر جهان داشته و در حال حاضر میزبان بیش از 45 هزار دانشجو است که از این تعداد، سهم دانشجویان بین المللی 8% می باشد. تعداد کورس های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مونستر در حدود 280 دوره بوده که در 120 رشته متفاوت و 15 دانشکده در حال تدریس به دانشجویان این دانشگاه می باشد. مونستر سومین دانشگاه بزرگ آلمان است و پردیس اصلی آن در NRW واقع شده؛ لازم به ذکر است که 15 مرکز تحقیقاتی و پژوهشی، 9 مدرسه تحصیلات تکمیلی، 9 گروه تحقیقاتی مستقل Emmy Noether، مدرسه بین المللی Max Planck، انستیتوی Max Planck، انستیتوی Fraunhofer و Helmholtz از جمله زیرمجموعه های پردیس مونستر بوده که هرکدام در زمینه های مختلف آموزشی و تحقیقاتی در حال فعالیت می باشند.

از جمله دیگر امکانات دانشگاه می توان به کتابخانه بزرگ و مجهز این منطقه اشاره کرد که با ارائه دسترسی دانشجویان به تعداد کتاب های بسیار زیاد و مفید، اینترنت پرسرعت و همچنین مقالات و مجلات جهانی، شرایط مناسبی را بری تحقیق و پروژه های دانشجویان به وجود آورده است. همچنین این دانشگاه، دوره های مفیدی در زمینه آموزش زبان برگزار می کند که می تواند به عنوان بخشی از برنامه های خارج از تحصیل دانشجویان قرار گیرد.

نکته قابل توجه دانشگاه مونستر این است که رشته هایی مانند Bussiness Informatics، مطالعات انگلیس و امریکا و همچنین مطالعات دین یهود از جمله رشته هایی است که فقط در دوره کارشناسی ارائه شده و رشته هایی مانند Information System، حقوق آلمان و بایوتکنولوژی از جمله رشته هایی است که فقط در مقطع ارشد تدریس می گردد. سامانه Studierendenwerk (خدمات پشتیبانی دانشجویی)، 19 خوابگاه دانشجویی در منطقه مونستر را در اختیار بیش از 4500 دانشجو قرار می دهد که از نظر کیفیت و امکانات با آپارتمان های مبله برابری می کند. همچنین دانشجویانی که متقاضی اخذ آپارتمان خصوصی هستند، می توانند از طریق کمیته عمومی دانشجویی (AStA) اقدام به دریافت بورس مسکن دانشگاه نمایند. دانشجویان بین المللی دانشگاه مونستر باید توجه داشته باشند که قبل از ورود به آلمان، اقامتگاه خود را تعیین نمایند؛ زیرا پیداکردن منزل و یا خوابگاه در مونستر اغلب وقت گیر است.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه مونستر از جمله دانشگاه های دولتی کشور آلمان بوده و هزینه ای بابت شهریه از دانشجویان داخلی و بین المللی دریافت نمی کند؛ اما هزینه خدمات عمومی دانشگاه در حدود ترمی 300 یورو می باشد.

  •  مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان آلمانی(TestDaf 4 – Goethe C1) یا انگلیسی (آیلتس 6 – تافل 83 – Cambridge 550)
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • قبولی در آزمون Feststellungsprufung (در صورت نیاز)
  • قبولی در کنکور ایران (درصورت نیاز)
  • پاسپورت معتبر
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه مونستر برای ترم تابستان تا 30 نوامبر و برای ترم زمستان تا 31 می (کارشناسی) – 20 آگوست (تحصیلات تکمیلی) است.45721

تعداد دانشجو

356

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه مونستر

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه مونستر داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :