University of Montreal

رنگینگ QS: 111

دانشگاه مونترال یکی از برترین دانشگاه‌ های کانادا در ایالت کبک است که از سال ۱۸۷۸ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه بین المللی فرانسوی زبان است؛ اگر زبان فرانسه زبان اول شما نیست جای نگرانی نخواهد بود زیرا دانشگاه مونترال این فرصت را به دانشجویان می دهد تا در یک دوره تابستانی زبان فرانسه خود را تقویت کنند. اکثر رشته‌های تحصیلی با زبان فرانسوی تدریس می شود که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

باید بدانید که دانشگاه مونترال در سال 2022 میلادی در رتبه 111 رنکینگ QS و 88 مجله TIMES قرار گرفته است؛ پس منطقی است که هرساله تعداد زیادی از دانشجویان به دنبال تحصیل در این دانشگاه هستند.

طبق قوانین دانشگاه مونترال کانادا متقاضیان بین‌المللی جهت دریافت پذیرش تحصیلی باید در آزمون تعیین سطح زبان فوانسوی شرکت کنند، حداقل نیاز به سطح B1 دارند و بعد از آن بدون محدودیت می‌توانند دوره تخصصی خود را آغاز کنند. در غیر این صورت، پیش از شروع ترم تخصصی در UdeM دانشجو باید در دوره زبان فرانسوی شرکت کند و پس از کسب مهارت‌های لازم وارد دوره اصلی شود. نمره زبان انگلیسی مورد نیاز شما برای پذیرش تحصیلی در این دانشگاه ۸۶ تافل یا ۶.۵ آیلتس خواهد بود.

مونترال بزرگترین شهر استان کبک در کانادا است. از لحاظ جغرافیایی مونترال در شرق کانادا و در جنوب غرب استان کبک واقع شده؛ حدود 67% ساکنان آن فرانسه زبان هستند و همچنین جمعیتی بیش از 4میلیون دارد. به عنوان یکی از مراکز مهم سرمایه گذاری تجاری کانادا شناخته می شود؛ به همین دلیل به یکی از پر طرفدار ترین شهر های جهان برای زندگی تبدیل شده است. بنابراین سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی را جذب خود نموده است. این شهر دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی قوی شامل اتوبوس و مترو می باشد که گردش و رفت و آمد را برای شما آسان و سهل می کند.

دانشگاه‌های کانادا از ظرفیت خوبی برخوردار هستند، به ‌صورتی که اکنون در دانشگاه مونترال  مجموعا حدود 70 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای 5 پردیس دانشگاهی است که عبارتند از:

 • پردیس مونترال: پردیس مونترال، پردیس اصلی دانشگاه مونترال است و در مرکز شهر مونترال واقع شده است. این پردیس در دامنه شمالی کوه رویال قرار دارد و رشته‌های مختلفی در آن ارائه می‌شود. هدف از ساخت این پردیس تنوع زیستی و محافظت از محیط زیست است. همچنین ساختمان راجر گودری در این کمپ دانشگاهی قرار دارد.
 • پردیس لوال: سالانه بیش از 5000 دانشجو موفق به دریافت پذیرش تحصیلی می‌شوند این پردیس از 22 اتاق تخصصی، 6 آمفی‌تئاتر، اتاق‌های کار تیمی، سالن‌های غذایی، اقامتگاه دانشجویی و پارکینگ تشکیل شده است. رشته‌های پرستاری، روانشناسی، آموزش پیش دبستانی، آموزش ابتدایی و مددکار‌ی اجتماعی در مقطع کارشناسی تماما در این پردیس ارائه می‌شوند.
 • پردیس سنت-هیاسینت: چندین رشته‌ی مختلف در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این پردیس ارائه می‌شود. دانشکده‌ی دامپزشکی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌های این دانشگاه در این کمپ واقع شده است.
 • پردیس موریس: این پردیس اولین پردیس غیرمتمرکز کانادا است که دانشجویان پزشکی از ترم اول تا دوره رزیدنتی تحصیلات خود را در این دانشگاه می‌گذارنند.
 • پردیس میل: این پردیس جدیدترین پردیس دانشگاه مونترال است که در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد. رشته‌هایی مثل شیمی، فیزیک، زیست شناسی و جغرافیا در این پردیس ارائه می‌شوند

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه مونترال کانادا

پیدا کردن مکانی مناسب برای زندگی در مونترال کار مشکلی نیست. مونترال مسکن در دانشگاه و خارج از دانشگاه در دسترس دانشجویان UdeM قرار می دهد.

 شما با در نظر گرفتن شرایط، مکان مورد نظرتان را انتخاب می کنید. بودجه‌ مورد نظر برای هر ماه زندگی در خوابگاه دانشجویی حدود ۴۵۰ دلار است که این مبلغ اجاره برق، آب گرم، سیستم گرمایشی و استفاده از آشپزخانه را پوشش می دهد. آپارتمان های خارج از دانشگاه شامل آشپزخانه و حمام اختصاصی با اجاق گاز و یخچال هستند و هزینه اجاره حدود 5500 تا 100000 دلار کانادا در سال است.

دانشگاه مونترال کمک های مالی را به دانشجویان بین المللی در کانادا در قالب بورسیه ارائه می دهد. این دانشگاه در پاییز یک بورسیه معافیت برای دانشجویان بین المللی ارائه کرد که معافیت از هزینه های اضافی برای دانشجویان بین المللی را فراهم می کند.

معیارهای این جایزه بر اساس برتری علمی ارزیابی شده به این صورت که شرط لازم برای این بورسیه داشتن میانگین معدل خوب در مقاطع قبلی است. این کمک هزینه‌ها به صورت خودکار روی شهریه دانشگاه مونترال اعمال خواهند شد.

 • سطح A: ارزش حدودی 12 هزار دلار سالانه
 • سطح B: ارزش 5700 دلار سالانه
 • سطح C: ارزش 2000 دلار به صورت سالانه

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه‌های دانشگاه مونترال کانادا بر حسب رشته، مقطع تحصیلی متغیر خواهد بود. اما متوسط شهریه را می‌توان به صورت زیر برآورد کرد.

شهریه براساس تعداد واحدهای انتخاب شده دانشجو است و برای دوره کارشناسی در هر ترم به صورت میانگین ۹۱۰۰ دلار خواهد بود.

   این مبلغ به طور میانگین برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ‌ حدود 500 تا 8000 دلار کانادا بر حسب دوره های همراه با کلاس درس یا دوره های فاقد کلاس درس مثل(ترم های پایان نامه) متغیر است.

 این مبلغ به طور میانگین برای دانشجویان دکتری، برای ترم‌های تحصیلی با کلاس درس حدود 7400 دلار کانادا و برای ترم‌های تحصیلی بدون کلاس درس (ترم های پایان نامه) حدود 500 دلار کانادا خواهد بود.

یک دانشجو سالیانه حدود 16000 دلار هزینه کتاب، غذا، پوشاک و حمل و نقل درصورتی که در خوابگاه دانشگاه ساکن باشد، باید بپردازد. اما اگر در خانه و مستقل از دانشگاه باشد که این هزینه دو برابر خواهد بود.

 • مدرک و ریز نمرات مقطع قبل
 • لیسانس کامل یا معادل آن
 • مدرک مهارت زبان فرانسه در سطح B2
 • توصیه نامه
 • پاسپورت و شناسنامه

 

طبق قوانین دانشگاه مونترال کانادا متقاضیان بین‌المللی جهت دریافت پذیرش تحصیلی باید در آزمون تعیین سطح زبان فوانسوی شرکت کنند، حداقل نیاز به سطح B1 دارند و بعد از آن بدون محدودیت می‌توانند دوره تخصصی خود را آغاز کنند. در غیر این صورت، پیش از شروع ترم تخصصی در UdeM دانشجو باید در دوره زبان فرانسوی شرکت کند و پس از کسب مهارت‌های لازم وارد دوره اصلی شود. نمره زبان انگلیسی مورد نیاز شما برای پذیرش تحصیلی در این دانشگاه ۸۶ تافل یا ۶.۵ آیلتس خواهد بود.

برای اپلای دانشگاه مونترال و تحصیل در آن  می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید مهلت پایانی هر ترم به صورت زیر خواهد بود

 • ترم پاییز: ۱ فوریه
 • ترم زمستان: ۱ سپتامبر
 • ترم بهار و تابستان: ۱ فوریه

توصیه می‌کنیم 6 ماه پیش از شروع کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی UdeM برای ثبت درخواست اقدام کنید لازم به ذکر است در صورت عدم انجام کلیه مراحل به موقع، درخواست به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.70000

تعداد دانشجو

111

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه مونترال

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه مونترال داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: