University of Manchester

رنگینگ QS: 27

دانشگاه منچستر به عنوان یکی از بزرگترین و برترین دانشگاه های جهان در سال 1824 میلادی تأسیس گردید و امروزه با ارائه بیش از 1000 کورس تحصیلی در مقاطع مختلف، میزبان تعداد زیادی از دانشجویان داخلی و بین المللی می باشد. این دانشگاه در حال حاضر دارای 3 دانشکده اصلی (شامل 8 مدرسه و دپارتمان زیرمجموعه) بوده که طبق آخرین آمار دانشگاه، بیش از 40 هزار دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد در حدود 29% سهم دانشجویان بین المللی است.

همان طور که ذکر شد، دانشگاه منچستر طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی را در بر گرفته و دانشجویان می توانند بر حسب علاقه خود برای ادامه تحصیل اقدام نمایند؛ اما بر اساس انتخاب رشته دانشجویان در سال های اخیر، رشته های علوم کامپیوتر، مدیریت بازرگانی، امور مالی و بیو شیمی از جمله محبوب ترین رشته های این دانشگاه شناخته شده اند که این علاقه و تقاضای بالا ناشی از سطح بسیار خوب دانشگاه در رشته های مختلف است. شاید برای خیلی از داوطلبان تحصیل در این دانشگاه در مورد مدرک زبان در این دانشگاه سوال پیش بیاید؛ باید بگیم که مدارک زبان IELTS، TOEFL، GMAT و GRE در این دانشگاه مورد قبول می باشد.

شاید یکی از مهم ترین دلایل انتخاب دانشگاه منچستر توسط دانشجویان، تسهیلات اقامتی و خوابگاه و همچنین بورسیه های تحصیلی موجود در دانشگاه باشد. این دانشگاه دارای بیش از 19 ساختمان خوابگاهی شامل بیش از 8000 اتاق متعلق به مجموعه دانشگاه است؛ علاوه بر این مجموعه های اقامتی دیگر نیز در سطح شهر وجود داشته که تحت مدیریت دانشگاه هستند و دانشجویان می توانند برای اقامت خود به این موارد نیز توجه نمایند. اما نکته قابل ذکر در مورد خوابگاه های دانشگاه منچستر، تک نفره بودن اتاق های آن است که برای اتاق های کاملا مجزا هزینه ای در حدود 140 تا 150 پوند در هفته و برای اتاق های با امکانات مشترک بین 98 تا 111 پوند در هفته هزینه خواهد داشت. دانشگاه منچستر همواره خود را متعهد به پاداش و بورسیه به دانشجویان واجد شرایط دانسته و این روند را هرساله در دستور کار خود قرار داده است.

در حال حاضر برای دانشجویان زیر 25 سال و از خانواده های کم درآمد بورسیه معادل سالیانه 1000 پوند و برای دانشجویان نخبه و شایسته در دروس دانشگاه بورسیه 1000 تا 5000 پوندی در سال تدارک دیده اند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند برای دریافت بورسیه GREAT نیز اقدام نمایند که تمامی هزینه های شهریه، حمل و نقل و زندگی را تحت پوشش قرار می دهد و از این رو به عنوان یکی از انتخاب های جذاب برای دانشجویان ایرانی به شمار می رود.

همانطور که ذکر شد، دانشگاه منچستر شامل 3 دانشکده مستقل بوده که هرکدام تعدادی دپارتمان تحقیقاتی و آموزشی را کنترل می کنند؛ 1) دانشکده زیست شناسی، پزشکی و بهداشت؛ 2) دانشکده مهندسی؛ 3) دانشکده علوم انسانی. پردیس اصلی دانشگاه منچستر با 229 ساختمان در فضایی معادل 667 هکتار از جمله بزرگترین دارایی های آموزش عالی انگلستان به شمار می رود که شامل انجمن ها و ساختمان های بسیار مهمی هستند. حتما در مورد پردیس دانشگاه منچستر مطالعه کنید.

امروزه دانشگاه منچستر دارای یکی از بزرگترین شبکه های دانشجویان فارغ التحصیل در انگلستان بوده که در حدود 500 هزار نفر از 190 کشور در آن عضو هستند و بسیاری از آن ها دارای پست های مهم در دانشگاه، سیاست، تجارت و رسانه هستند. از جمله این افراد سرشناس می توان به Teo Chee Hean، Winnie Byanyima، Benedict Cumberbatch، Sophie Raworth، Darne Sally Davies و ... اشاره کرد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

میانگین شهریه و هزینه تحصیل به صورت سالانه در دانشگاه منچستر برای :

مقطع کارشناسی : - رشته های هنر و انسانی : 18500 پوند - رشته های مهندسی و علوم : 23000 پوند - رشته های کلینیکال : 40000 پوند

مقطع تحصیلات تکمیلی : - رشته های مدیریت : 44000 پوند - رشته های مهندسی و علوم : 21500 پوند - رشته های کلینیکال : 19000 پوند

  • مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6.5 – تافل 90 – GMAT 550)
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه (بین 1000 تا 4000 کلمه)
  • نمونه کار یا پورتفولیو (در صورت نیاز)
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه منچستر برای ترم تابستان تا 29 ژانویه و برای ترم زمستان تا 15 اکتبر می باشد.40250

تعداد دانشجو

27

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه منچستر

مشاوره رايگان تحصيل در انگلیس
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه منچستر داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :