University of Mannheim

رنگینگ QS: 307

دانشگاه مانهایم به عنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی در سطح اروپا در سال 1967 میلادی در بادن ووتمبرگ تأسیس شد و امروزه با همکاری های متعدد با موسسات آموزشی و انستیتوهای تحقیقاتی ملی و بین المللی خود را در سطح جهان مطرح نموده است. لازم به ذکر است که مرکز تحقیقات اجتماعی دانشگاه مانهایم به عنوان یکی از برترین و پیشرفته ترین مراکز در این زمینه در سطح جهان به شمار می آید. این دانشگاه در حال حاضر در 6 بخش و دانشکده مستقل میزبان بیش از 12 هزار دانشجو از آلمان و سایر نقاط جهان است که رشته هایی مانند مدیریت بازرگانی، اقتصاد، علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق و فناوری اطلاعات را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهد.

لازم است بدانید که از این تعداد دانشجو 18% یعنی در حدود 1700 نفر، از دانشجویان بین المللی این دانشگاه از 100 کشور مختلف هستند. مانهایم به عنوان یکی از دانشگاه های عمومی کشور آلمان مطرح است؛ اما از دانشجویان بین المللی هزینه ای را بابت شهریه سالیانه دریافت می کند که این هزینه در مقایسه با تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی و یا کانادا بسیار مقرون به صرفه است. پردیس دانشگاه در منطقه کاخ baroque واقع شده که فضایی بسیار زیبا برای تحصیل بوده و دارای 1760 ساختمان در زمینه های مختلف می باشد که بیش از 840 نفر، هیئت علمی این دانشگاه را تشکیل می دهند.

نکته بسیار مهم در مورد دانشگاه مانهایم، ارائه تمام برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی به زبان آلمانی است و دانشجویان برای ورود به این مقطع می بایست مهارت زبان آلمانی خود را در سطح C1 به اثبات برسانند.

همچنین برای علاقمندان به تحصیل به زبان انگلیسی باید گفت که 8 کورس کارشناسی ارشد این دانشگاه کاملا به زبان انگلیسی ارائه می شود.

ABSOLVENTUM نام شبکه فارغ التحصیلان دانشگاه مانهایم بوده که به عنوان بزرگترین شبکه در این نوع در آلمان شناخته شده است و هرساله به صورت منظم رویداد ها و گردهمایی هایی را برای مشاوره و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود برگزار می کنند. از جمله مشاهیری که در دانشگاه مانهایم تحصیل کرده اند می توان به Henning Kagermann (مدیرعامل سابق SAP)، Bruno Salzer (مدیرعامل Hugo Boss) و Jens Weidmann (رئیس Deutsche Bundesbank) اشاره کرد.

یکی دیگر از نکات منحصربفرد دانشگاه مانهایم، ارائه یک پورتال شغلی به منظور یافتن کار برای دانشجویان است که این افراد می توانند با ثبت و آپلود رزومه خود و همچنین جستجوی مشاغل معرفی شده، شغل موردنظر و علاقه خود را بیاید.

همچنین برگزاری نمایشگاه های شغلی و رویدادهای شرکت ها و کارگاه های آموزشی، دانشجویان را در این راه کمک کرده و نشان از شرایط بسیار خوب دانشگاه مانهایم برای فارغ التحصیلان این دانشگاه دارد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه مانهایم برای دانشجویان بین المللی در حدود 3000 یورو در سال می باشد.

  •  مدارک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات 
  • تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه مانهایم 
  • مدرک زبان آلمانی (TestDaf 4 – DSH 2 – DSD 2 – CERF C1) یا انگلیسی (آیلتس 6.5 – تافل 90) o مدرک GRE/GMAT در صورت نیاز 
  • قبولی در آزمون ورودی (برای مقطع کارشناسی) 
  • رزومه شخصی دانشجو 
  • انگیزه نامه 
  • پاسپورت معتبر 
  • نامه تأییدیه تمکن مالی

مهلت ثبت نام در دانشگاه مانهایم برای ترم بهار تا 15 نوامبر و برای ترم پاییز تا 31 می (مقطع کارشناسی تا 15 جولای) می باشد.12000

تعداد دانشجو

307

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه مانهایم

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه مانهایم داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :