Merchant logo Laval University

رنگینگ QS: 414

دانشگاه لاوال اولین و قدیمی ترین دانشگاه  فرانسوی زبان در استان کبک است که در سال 1663 میلادی تاسیس شد. مؤسسان این مرکز علمی، خط‌ مشی آن را بر تحقیق، خلاقیت و نوآوری بناکرده‌اند. این شهر در ایالت کبک و در منطقه جنوبی آن قرار دارد و جمعیت آن در منطقه شهری حدود ۵۲۸ هزار نفر است. مردم اغلب به زبان فرانسه صحبت می‌کنند و زبان رسمی نیز فرانسه است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در کبک اقدام می‌کنند. برخورداری از سیستم حمل و نقل عمومی راحت، مدرن و پیشرفته نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت زندگی در کبک است که با استفاده از آن می‌توانید به آسانی رفت و آمد کنید.

 این دانشگاه  با 17 دانشکده و دارای بیشترین تنوع رشته‌های ارائه ‌شده (500 رشته‌ تحصیلی) میزبان ۴۵۰۰۰ دانشجو می باشد که از این تعداد حدود 6600 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. برای ثبت نام در این دانشگاه شما نیاز به ارائه مدرک تحصیلی معتبر از مقطع پیشین و ارائه مدرک زبان فرانسوی دارید. برای این منظور باید نمره 361 به بالا از آزمون TCF با نمره 8 به بالا در مهارت نوشتار ارائه داد. البته ناگفته نماند که پذیرش تحصیلی برخی از رشته‌های تحصیلی نیاز به مدرک زبان انگلیسی نیز دارد. در صورت نداشتن مدارک موردنیاز ممکن است دانشگاه به شما پذیرش مشروط دهد که در این صورت شما موظف بر گذراندن دروس پیش‌نیاز به مدت دو سال یا دوره‌ زبان فرانسوی هستید. همچنین برخی رشته‌های تحصیلی مانند علوم پزشکی نیاز به شرکت در آزمون ورودی نیز دارند.

دانشگاه لاوال در سیستم رتبه بندی TIMES در کانادا رتبه 13 و در جهان رتبه 251-300 را کسب کرده؛ همچنین موسسه آماری QS در سال 2022 میلادی دانشگاه لاوال را در جایگاه 414 جهانی و 15 کشور کانادا قرار داده است.

شهریه سالانه مقطع کارشناسی از حدود 20 هزار دلار شروع می‌شود و به حدود 23 هزار دلار می‌رسد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 15هزار دلار شهریه سالانه دارد. شهریه مقطع دکتری دانشگاه لاوال نیز سالانه 13 هزار دلار اعلام شده است.

علاوه بر این شما برای یک سال تحصیلی خود در کانادا هزینه های جانبی من جمله خوراک، پوشاک، مسکن، نوشت افزار و حمل و نقل نیز خواهید داشت؛ بنابراین هزینه تخمینی حضور برای یک سال تحصیلی دانشجویان 33 تا 35 هزار دلار کانادا محاسبه شده است.

تحصیل در کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی با بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی نیز امکان‌پذیر است. ایالت کبک بورسیه‌ای به ارزش ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ دلار به‌ طور سالانه برای دانشجویان دکتری بین‌المللی در نظر گرفته است. بورسیه‌هایی از طرف دولت فدرال به ارزش ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ هزار دلار نیز به دانشجویان تعلق می گیرد. دانشگاه لاوال فرصت‌های شغلی پاره ‌وقت را در پردیس دانشگاهی در اختیار دانشجویان خود قرارداده تا از این طریق به تامین بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان کمک کرده باشد. در کل دانشجویان اجازه دارند به مدت ۲۰ ساعت در هفته در طول‌ترم تحصیلی خود کار کنند. همچنین امکان کار تمام‌وقت در تعطیلات برای آن‌ها وجود دارد.

دانشگاه لاوال چهار ساختمان خوابگاهی برای دانشجویان خود در نظر گرفته که عبارتند از:

 1. pavilions - Ernest- Lemieux
 2. Pavilion, H Biermans L. Moraud
 3. Pavilion, Agathe Lacerte
 4. Pavilion, Alphonse-Marie-Parent

امکانات و لوازم رفاهی برای زندگی به‌طور کامل در این خوابگاه‌ها تعبیه‌شده است و اجاره ‌بهای این خوابگاه‌ها به‌طور سالیانه برای هر نفر حدود ۸۵۰۰ دلار کانادا است.

از مشاهیر دانش آموخته در دانشگاه لاوال می توان به: David Saint-Jacque فضانورد کانادایی، Brian Mulroney سیاستمدار کانادایی که به عنوان ۱۸ امین نخست وزیر کانادا از ۱۷ سپتامبر ۱۹۸۴ تا ۲۵ ژوئن ۱۹۹۳ خدمت کرده است، Gary Kobinger استاد دانشکده‌ میکروبیولوژی و رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی که موفق به کشف واکسن ابولا شد، Ben Mulroney مجری تلویزیونی کانادا، Boris Bede فوتبالیست کانادایی که در فرانسه به دنیا آمد و در لیگ تورنتو بازی کرد اشاره کرد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

شهریه سالانه مقطع کارشناسی از حدود 20 هزار دلار شروع می‌شود و به حدود 23 هزار دلار می‌رسد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 15هزار دلار شهریه سالانه دارد. شهریه مقطع دکتری دانشگاه لاوال نیز سالانه 13 هزار دلار اعلام شده است.

علاوه بر این شما برای یک سال تحصیلی خود در کانادا هزینه های جانبی من جمله خوراک، پوشاک، مسکن، نوشت افزار و حمل و نقل نیز خواهید داشت؛ بنابراین هزینه تخمینی حضور برای یک سال تحصیلی دانشجویان 33 تا 35 هزار دلار کانادا محاسبه شده است.

شما نیاز به ارائه مدرک تحصیلی معتبر از مقطع پیشین و ارائه مدرک زبان فرانسوی دارید. برای این منظور باید نمره 361 به بالا از آزمون TCF با نمره 8 به بالا در مهارت نوشتار ارائه داد. البته ناگفته نماند که پذیرش تحصیلی برخی از رشته‌های تحصیلی نیاز به مدرک زبان انگلیسی نیز دارد. در صورت نداشتن مدارک موردنیاز ممکن است دانشگاه به شما پذیرش مشروط دهد که در این صورت شما موظف بر گذراندن دروس پیش‌نیاز به مدت دو سال یا دوره‌ زبان فرانسوی هستید. همچنین برخی رشته‌های تحصیلی مانند علوم پزشکی نیاز به شرکت در آزمون ورودی نیز دارند.

و اما در نهایت برای دریافت پذیرش، تمام متقاضیان بین‌المللی باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهند:

 • پاسپورت
 • کپی برابر اصل مدارک تحصیلی به ‌صورت ترجمه‌ شده
 • کپی برابر اصل ریزنمرات مقاطع تحصیلی قبلی به ‌صورت ترجمه ‌شده (برای مقطع دکتری ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است.)
 • مبلغ اپلیکیشن فی برای هزینه ثبت‌نام

مهلت پایانی ثبت‌نام برای دانشجویان بین‌المللی به شرح زیر است:

 • ترم زمستان: ۱۵ سپتامبر
 • ترم تابستان: تا ۱۵ ژانویه
 • ثبت نام دوره زبان فرانسه پیش از دانشگاه 1 آوریل
 • ترم پاییز: ۱ فوریه
 • برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی: ۱ نوامبر

البته توجه داشته باشید ددلاین‌ها برای رشته و مقاطع مختلف، متفاوت‌اند و در صورت گذشتن مهلت پایانی اخذ پذیرش در ترم‌های مختلف، ثبت‌نام شما به ترم بعدی موکول خواهد شد.45000

تعداد دانشجو

414

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه لاوال

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه لاوال داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :