Freie University of Berlin

رنگینگ QS: 130

دانشگاه فرای در سال 1948 توسط گروهی از دانشجویان و اساتید با شعار Truth, Justice, Liberty (حقیقت-عدالت-آزادی) در شهر برلین تاسیس شد. از این رو با نهادن نام Freie (Free) آن را یک دانشگاه رایگان و آزاد معرفی کردند که توسط گروهی از توده های مردمی کمک های مالی فراوانی را به دست می آوردند.

فرای یکی از برترین دانشگاه های اروپا و بزرگترین دانشگاه شهر برلین است که در سال 2019 میلادی در رده بندی QS در رتبه 130 و در رده بندی Times در رتبه 104 قرار گرفته است. دانشگاه فرای برلین در چندین سازمان ملی و بین المللی معتبر از جمله اتحادیه دانشگاه های اروپایی (EUA) و شبکه دانشگاهی پایتخت های اروپا (UNICA) عضویت دارد.

در حال حاضر، دانشگاه دارای 11 دپارتمان آکادمیک، 4 پردیس اصلی و یک مرکز پزشکی ادغام شده با دانشگاه هامبولت است که 37 هزار دانشجو در 150 کورس آموزشی در تمامی مقاطع در حال تحصیل هستند.

فرای یکی از دانشگاه هایی است که بالاترین میزان پذیرش دانشجوهای خارجی را در جهان دارا می باشد و با سازمان ها و انستیتوهای بین المللی متعددی در کشورهای مختلف در 5 قاره مانند فرانسه، هند، ترکیه، بلژیک، کرواسی، مجارستان، بریتانیا، هلند، روسیه و ... همکاری می کند. از این رو فرصت های شغلی و کارآموزی های متنوعی پیش روی دانشجویان دانشگاه فرای قرار دارد.

فرصت شغلی پس از تحصیل و تحصیل رایگان در دانشگاه فرای از جمله موارد و دلایلی است که باعث شده است دانشجویان بسیاری در سرتاسر جهان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه و کشور آلمان باشند. طبق آمار هرساله در حدود 600 دانشجو و محقق به دانشگاه فرای اپلای می کنند و به تحقیقات بیشتر می پردازند.

بزرگترین پردیس دانشگاه، پردیس Dahlem که در جنوب غربی برلین واقع شده است، شامل چندین دپارتمان نظیر علوم انسانی، علوم اجتماعی، تاریخ، حقوق، مدیریت، اقتصاد، علوم سیاسی، زیست شناسی، شیمی و فیزیک است. این پردیس از شروع قرن 20 یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی و کشف استعداد در سطح جهان به شمار می رود.

دومین انستیتوی مرکزی، پردیس J.F.Kennedy می باشد که در زمینه مطالعات امریکای شمالی فعالیت دارد. پردیس Lankwitz نیز شامل دپارتمان های علوم جغرافیایی، هواشناسی، زمین شناسی و هوافضا می باشد.

پردیس Düppel نیز چهارمین پردیس دانشگاه فرای است که دپارتمان دامپزشکی در آن واقع شده است. مرکز پزشکی ادغام شده با دانشگاه هامبولت برلین نیز به نام Benjamin Franklin شناخته می شود. بر طبق برنامه آموزشی دانشگاه فرای برلین، حدود 450 نفر اعضای هیئت علمی دانشگاه در 12 دپارتمان و بخش مجزا فعالیت دارند که شامل موارد زیر می باشد :

1) دپارتمان زیست شناسی، شیمی و داروسازی

2) دپارتمان زمین شناسی

3) دپارتمان روان شناسی

4) دپارتمان تاریخ و فرهنگ

5) دپارتمان حقوق

6) دپارتمان ریاضیات و علوم کامپیوتر

7) دپارتمان فلسفه و علوم انسانی

8) دپارتمان فیزیک

9) دپارتمان علوم سیاسی و اجتماعی

10) دپارتمان دامپزشکی

11) مدرسه اقتصاد و مدیریت

12) مرکز علوم پزشکی همچنین این دانشگاه شامل چندین انستیتوهای مرکزی و مراکز بین رشته ای نیز می باشد.

سیستم کتابخانه دانشگاه فرای بزرگترین کتابخانه در آلمان محسوب می شود که شامل 8.5 میلیون نسخه کتاب و بیش از 25 هزار ژورنال و مجله های تخصصی می باشد.

نکته قابل توجه دیگر وجود 49 کتابخانه تخصصی در مراکز و انستیتوهای دانشگاه فرای می باشد.

افراد موفق و با شهرت جهانی بسیاری از قبیل وکلا، سیاست مداران، مورخان، اقتصاددانان و ... مانند Shoucheng Zhang فیزیکدان سرشناس، Jürgen Kocka مورخ آلمانی و Wolfgang Becker کارگردان مشهور از جمله افرادی هستند که در دانشگاه فرای برلین تحصیل کرده اند که در مجموع 5 جایزه نوبل و 15 جایزه لایبینز را کسب کرده اند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه فرای برلین از جمله دانشگاه های رایگان کشور آلمان است و شما هیچ هزینه ای جز برنامه ها و خدمات دانشگاه پرداخت نمی کنید.

مجموع هزینه ای که می بایست برای ترم تابستان این دانشگاه پرداخت شود، 312 یورو بوده که در بخش های زیر پرداخت می شود:

 هزینه ثبت نام : 50 یورو

 خدمات پشتیبانی دانشجو : 54 یورو

مجمع مشارکت دانشجویی : 10 یورو 

کارت حمل و نقل دانشجویی : 198 یورو

  • تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه
  • کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه
  • بیمه دانشجویی
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه نامه تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه
  • مدرک زبان آلمانی (DSH یا TestDaf) یا انگلیسی (IELTS) به همراه کپی
  • نامه پذیرش برای مقطع بالاتر در ایران (در صورت وجود)

ترم زمستان : از اولین روز کاری ماه ژوئن تا 15 جولای ترم تابستان : از اولین روز کاری ماه دسامبر تا 15 ژانویه34000

تعداد دانشجو

130

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه فرای برلین

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه فرای برلین داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: