University of Freiburg

رنگینگ QS: 175

دانشگاه فرایبورگ با نام کامل Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جامع آلمان در سال 1457 میلادی در قلب شهر فرایبورگ تأسیس گردید. در حال حاضر این دانشگاه به بیش از 24 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی سرویس ارائه می دهد. لازم است بدانید که این دانشگاه در رتبه بندی Times در جایگاه 83 جهانی و هفتم کشور آلمان قرار گرفته است. این دانشگاه امروزه با فعالیت آموزشی و تحقیقاتی در بیش از 180 کورس تحصیلی، دارای 11 دانشکده بوده که طبق آمار رشته های پزشکی، بیزینس، فلسفه، مهندسی، پرستاری و روانشناسی برخی از محبوب ترین رشته های دانشگاه فرایبورگ به حساب می آیند.

دانشگاه فرایبورگ دارای 3 پردیس بزرگ در شهر فرایبورگ است؛ دانشجویان بر حسب علاقه و شرایط شخصی می توانند در خوابگاه های دانشگاه در این مناطق آموزشی اقامت داشته باشند و یا به صورت مستقل منزل اجاره نمایند.

لازم به ذکر است که تعداد واحد های خوابگاه دانشگاه فرایبورگ بسیار محدود بوده و تنها در حدود 4 هزار دانشجو ظرفیت دارند. نکته قابل توجه در مورد دانشگاه فرایبورگ، وجود آزمون ورودی برای برخی از برنامه های تحصیلی دانشگاه می باشد که دانشجویان می بایست از قبل شرایط رشته خود را بررسی و با دقت انتخاب نمایند. ضمنا برنامه های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه اغلب به زبان آلمانی بوده و تعداد رشته های انگلیسی زبان محدود می باشد؛ از جمله این رشته ها می توان به ارشد فیزیک کاربردی، ارشد مطالعات فرهنگی انگلستان و آمریکای شمالی، ارشد اقتصاد، ارشد زبان انگلیسی و همچنین زبان شناسی اشاره کرد.

بنابراین ترجیح و شرایط دانشگاه بر تحصیل شما به زبان آلمانی است که نیاز به مدرک C1 آلمانی دارد. فرایبورگ علاوه بر برنامه های آموزشی مشخص، دوره های نظری و عملی متعددی را در زمینه های مختلف تحقیقاتی و فنی ارائه می دهد که باعث می شود دانشجویان از نظر فنی نیز به سطح خوبی برسند و آماده ورود به بازار کار آلمان شوند. همچنین بیش از 300 همکاری بین المللی این دانشگاه با موسسات و مراکز علمی تحقیقاتی در سطح جهان بر این مشخصه دانشجویان دامن زده است.

از جمله افتخارات دانشگاه فرایبورگ می توان به دریافت جایزه وزارت علوم و تحقیقات آلمان اشاره کرد که بارها در زمینه های مختلف به این دانشگاه اعطا شده است.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه فرایبورگ برای مقطع کارشناسی در حدود 3000 یورو در سال می باشد.

 

  • مدرک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان آلمانی (DSH 3 – Goethe C1 – TestDaf 4) یا زبان انگلیسی (آیلتس 7 – تافل 100)
  • TestAs
  •  آزمون ورودی دانشگاه (برای برخی رشته ها)
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه فرایبورگ برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان 15 جولای است.24000

تعداد دانشجو

175

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه فرایبورگ

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه فرایبورگ داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: