Kazan Federal University

رنگینگ QS: 370

دانشگاه فدرال کازان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است که فعالیت خود را در سال 1804 میلادی در شهر کازان روسیه آغاز کرد و همواره در طول تاریخ در زمینه های مختلف علمی و آموزشی پیشرو و فعال بوده است.

از این رو با پیشرفت های چشمگیر علمی در سال های اخیر، این دانشگاه در سال 2021 در جایگاه 370 در رده بندی QS (22 رتبه صعود نسبت به سال قبل) و همچنین 601 در رده بندی THE قرار گرفته است؛ لازم به ذکر است که برخی از دانشکده های این مرکز به صورت مستقل در بین 50 دانشکده جهان قرار گرفته اند.

هرساله دانشگاه کازان میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشجویان روس و بین المللی بوده که سبب شده است به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه های روسیه مخصوصا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی شناخته شود.

این محبوبیت از آن جا که دانشگاه کازان در لیست اعلامی دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در سال 2022-2021 قرار گرفته است، برای ایرانیان دوچندان شده است.

بنابراین دانشجویان ایرانی علاقمند می توانند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه ثبت نام کرده و مدرک خود را در ایران نیز ارزشیابی نمایند. این دانشگاه که به عنوان دومین دانشگاه قدیمی کشور روسیه به شمار می رود، امروزه با بیش از 372 دانشگاه و انستیتوهای تحقیقاتی در جهان در حال همکاری بوده و پروژه های بین المللی موفقی را از خود به جای گذاشته است.

این شرایط سبب می شود تا فرصت انتقال علم و دانشجو از این دانشگاه به مراکز پیشرفته علمی در جهان فراهم آید و بالعکس. این همکاری ها به دانشگاه و مراکز تحقیقاتی محدود نبوده؛ بلکه بسیاری از کمپانی های بزرگ در صنایع مختلف نیز با این دانشگاه در ارتباط هستند.

از جمله این پارتنرها می توان به دانشگاه کمبریج (انگلستان)، دانشگاه آکسفورد (انگلستان)، دانشگاه گلاسکو (اسکاتلند)، امپریال کالج لندن (انگلستان)، دانشگاه لودویک ماکسیمیلیانس مونیخ (آلمان) و همچنین کمپانی های Samsung، LG، Haier، Cupet، PetroChina و ... اشاره کرد. دانشگاه کازان با 16 دانشکده و 164 دپارتمان و همچنین دارا بودن 2 پردیس در مناطق Yelabuga و Naberezhnye Chelny میزبان بیش از 50 هزار دانشجو در 700 کورس تحصیلی مختلف است.

لازم به ذکر است که طبق آمار اعلامی از سوی دانشگاه، از این تعداد دانشجوی ثبت نامی، 11168 دانشجوی بین المللی از 101 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

از جمله امکانات دیگر دانشگاه، می توان از کتابخانه های بزرگ و مجهز دانشگاه، سالن های سخنرانی، بیش از 10 موزه در علوم مختلف، سالن های ورزشی متعدد، لابراتوارهای مجهز تحقیقاتی و بین المللی و ... نام بد که شرایط تحصیل و آموزش را برای دانشجویان خود تسهیل می نماید.

همچنین دانشجوهای این دانشگاه برای اقامت و اسکان خود می توانند از آپارتمان های داخل و خارج دانشگاه، واحد های خانوادگی و خوابگاه استفاده نمایند که امکانات رفاهی کافی را در مدت زمان تحصیل در اختیار دانشجویان قرار می دهند. از برجسته ترین فارغ التحصیلان دانشگاه فدرال کازان می توان به اشخاص زیر اشاره کرد: o Leo Tolstoy o Nikolay Lobachevsky o Vladimir Lenin o Evgeny Zavoisky o Nikolay Zinin o Alexander de Courtenay o Vladimir Engelhardt o Ivan Simonov o Stanislav Govorukhin o Alexander Konovalov o Igor Tarchevsky

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

شهریه دانشگاه فدرال کازان بسته به رشته موردنظر در بازه 150 هزار تا 970 هزار روبل متغیر می باشد.

  • دعوتنامه دانشگاه
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی همراه با تاییدیه های وزارت علوم کشور مبدا و سفارت روسیه
  • اصل و ترجمه ریزنمرات همراه با تاییدیه های وزارت علوم کشور مبدا و سفارت روسیه
  • کپی شناسنامه
  • پاسپورت
  • مدرک زبان روسی تورفل (توصیه می شود مقاله "آزمون تورفل (TORFL)" را مطالعه نمایید.")
  • بیمه درمانی
  • 4 قطعه عکس 4*3

دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره های پزشکی : از 1 مارچ تا 12 آگوست دوره دکتری : از 21 ژوئن تا 30 جولای50000

تعداد دانشجو

370

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه فدرال کازان

مشاوره رايگان تحصيل در روسیه
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه فدرال کازان داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: