Technical University of Darmstadt

رنگینگ QS: 267

دانشگاه صنعتی دارمشتات به عنوان یک موسسه آموزشی کاملا مستقل و خود مختار کار خود را در سال 1877 میلادی و با موضوعات مهندسی و علوم طبیعی آغاز کرد و با برپایی دوره های علوم انسانی و اجتماعی، زمینه فعالیت خود را گسترش داد.

به گونه ای که امروزه با ارائه بیش از 110 کورس تحصیلی، هرساله در حدود 25 هزار دانشجو را ثبت نام کرده تا به رویای خود برای تحصیل در آلمان جامه عمل بپوشانند.

لازم است بدانید که از این تعداد دانشجو 32% خانم و 19% به عنوان دانشجویان بین المللی از سرتاسر دنیا به این دانشگاه وارد شده اند.

ویژگی منحصربفرد دانشگاه دارمشتات، تمرکز این موسسه بر تحقیقات عملی و میدانی علاوه بر آموزش های نظری است که باعث شده است هرساله تعداد بسیار زیادی دانشجوی ماهر با علم بالا روانه بازار کار اروپا و جهان کند.

از سوی دیگر، دانشگاه دارمشتات به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی و بدون شهریه کشور آلمان مطرح شده و باعث شده است تا از مشتاقان تحصیل در آلمان هیچ هزینه ای بابت شهریه دریافت نکند و زمینه تحصیل عادلانه و برابر را برای همه دانشجویان فراهم نماید.

بنابراین با وجود این ویژگی ها، می توان دریافت هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان ایرانی نیز برای این دانشگاه اقدام و ثبت نام می نمایند. طبق تحقیقات و آمار دانشگاه، فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از تحصیل به طور متوسط درآمدی در حدود 100 تا 133 هزار یورو در سال خواهند داشت و این را مدیون مدرک معتبر دانشگاه دارمشتات در اروپا و جهان می دانند. این دانشگاه در شهر علمی و دانشجویی دارمشتات واقع شده و دارای فضایی بالغ بر 309 هزار متر مربع بوده که دانشجویان در 164 ساختمان مستقل مشغول به فعالیت هستند.

دو پردیس اصلی دانشگاه در Stadtmitte و Lichtwiese واقع شده و دیگر امکانات دانشگاه از جمله باغ های گیاه شناسی و استادیوم دانشگاه در مناطق مختلف شهر قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است که دانشگاه دارمشتات، خوابگاه دانشجویی به دانشجویان خود ارائه نمی دهد؛ بلکه با افراد مختلفی در این زمینه همکاری می کند و دانشجویان را برای دریافت مناسب ترین مکان برای اقامت کمک و راهنمایی می کند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه صنعتی دارمشتات به عنوان یکی از مراکز دولتی آلمان، شهریه ای بابت آموزش از دانشجویان دریافت نمیکند و دانشجویان می بایست فقط هزینه ثبت نام و امکانات عمومی دانشگاه را پرداخت نمایند؛ چیزی در حدود 270 یورو.

لازم به ذکر است که این هزینه برای رشته مهندسی پزشکی قدری بالاتر در حدود 368 یورو می باشد.

  • مدرک مقطع قبلی به همراه ریزنمرات ( ترجمه شده به انگلیسی و یا آلمانی که توسط سفارت آلمان تأیید شده باشد.)
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6.5 – تافل 88 – CAE C1 – TOEIC 792) یا آلمانی (Goethe B1 or B2 – OSD B1 or B2 – telc B1 – TestDaf)
  • نتیجه آزمون ورودی دانشگاه
  • پاسپورت معتبر
  • رزومه شخصی دانشجو
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه صنعتی دارمشتات برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان 15 جولای است.25889

تعداد دانشجو

267

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه صنعتی دارمشتات

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه صنعتی دارمشتات داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :