Technical University of Berlin

رنگینگ QS: 148

دانشگاه صنعتی برلین (Technical University of Berlin) با مساحت 604 هزار متر مربع یکی از موسسات تحقیقاتی معتبر در کشور آلمان به حساب می¬آید که در سال 1879 با شعار We Have the Ideas for the Future تاسیس شد و امروزه یکی از معتبرترین دانشگاه¬های اروپا به منظور تحصیل در آلمان به شمار می¬رود.

این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه¬های صنعتی کشور آلمان (TU9)، بوده که متشکل از بزرگترین و برجسته-ترین مراکز فنی آلمان و مدیران برتر صنعت اروپا می¬باشد که در سال 2019 در رتبه 147 رده¬بندی QS در جهان قرار گرفته است.

همچنین، دانشگاه TU Berlin عضو شبکه مدیران صنعتی برتر اروپا (Top Industrial Manager for Europe) است که تبادل دانشجو میان دانشگاه های مهندسی اروپا را مسجل می¬کند.

پردیس اصلی دانشگاه در شهر برلین واقع شده است که هم¬اکنون در آن حدود 500,33 دانشجو در 40 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی و 100 کورس آموزشی در حال تحصیل هستند.

اعلام نیاز کشور آلمان به نیروهای کار و دانشجویان بین¬ المللی سبب شده است که افراد خارجی بیش از 130 کشور مختلف، این مرکز را به عنوان دانشگاه تحصیل در آلمان و گزینه اپلای خود برگزینند؛ از این رو در سال 2018 میلادی با 24% از سهم کل دانشجویان، بالاترین میزان پذیرش دانشجوهای بین المللی را در بین دانشگاه های کشور آلمان به خود اختصاص داده است همچنین دانشگاه، اقامتگاه ها و خوابگاه های متنوعی را با هزینه¬ای اندک برای دانشجویان این دانشگاه از جمله آپارتمان¬های خصوصی و خوابگاه¬ها فراهم کرده است.

بر طبق برنامه آموزشی دانشگاه صنعتی برلین هم¬اکنون حدود 2900 نفر از اعضای هیئت علمی در 7 زمینه متفاوت فعالیت دارند که شامل موارد زیر میباشد:

1) دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر شامل زیرشاخه های : انرژی مهندسی اتوماسیون – فرکانس بالا و تکنولوژی سیستم های نیمه هادی – سیستم های مخابراتی – مهندسی کامپیوتر و میکروالکترونیک – مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر نظری – انفورماتیک کسب و کار و روش های کمی

2) دپارتمان مدیریت و علوم اقتصاد شامل زیرشاخه های : فن¬آوری و مدیریت – مدیریت کسب و کار – اقتصاد و قانون کسب و کار

3) دپارتمان ریاضیات و علوم طبیعی شامل زیرشاخه های : شیمی – ریاضیات - فیزیک حالت جامد - اپتیک و فیزیک اتمی - فیزیک نظری – نجوم و فیزیک نجومی

4) دپارتمان علوم انسانی شامل زیرشاخه های : تاریخ هنر و شهرسازی تاریخی – آموزش - زبان و ارتباط - مطالعات آموزش و اشتغال فنی و حرفه ای - مرکز مطالعات جنسیتی

5) دپارتمان علوم برنامه ریزی و محیط زیست شامل زیرشاخه های : معماری – مهندسی عمران – علوم کاربردی – داده های جغرافیایی و فن آوری اطلاعات – معماری مناظر و برنامه ریزی محیطی – بوم شناسی – جامعه شناسی – برنامه ریزی شهری و منطقه ای

6) دپارتمان علوم و مهندسی فرایند شامل زیرشاخه های : بیوتکنولوژی – مهندسی انرژی – فن آوری غذایی و شیمی مواد غذایی – فرایند و روش های مهندسی – علم مواد

7) دپارتمان مهندسی مکانیک و حمل و نقل شامل زیرشاخه های : مکانیک سیالات و آکوستیک – حمل و نقل سطح – هوا و فضا – ساخت و ساز، میکروتکنولوژی و مهندسی پزشکی – ماشین آلات و مدیریت کارخانه – مهندسی مکانیک علاوه بر این، در حال حاضر موضوعات کارآفرینی و نوآوری در دانشگاه صنعتی برلین از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تمرکز ویژه¬ای بر این موضوعات شده است.

کتابخانه دانشگاه برلین، یکی از مدرن¬ترین کتابخانه ها در کشور آلمان است که در سال 2004 با سرمایه-گذاری کمپانی فولکس واگن با نام رسمی University Library of the TU Berlin and UDK تاسیس شد و در حال حاضر حدود 3 میلیون نسخه کتاب جلدی و الکترونیکی را در اختیار دانشجویان و محققان قرار می-دهد که روزانه 3100 نفر در زمینه¬های مختلف به جستجو می¬پردازند.

از امکانات دیگر دانشگاه در سال¬های اخیر می توان به سیستم InnoCampus که در جهت ارتقای دانشگاه در زمینه های یادگیری آنلاین در دانشگاه تاسیس شده¬است، اشاره کرد.

از جمله افتخارات دانشگاه صنعتی برلین می¬توان از اعطای 7 جایزه نوبل، 2 جایزه ملی علوم به اعضای هیات علمی این دانشگاه و همچنین اعضای US National Academy نام برد. دانشمندان و مشاهیر بسیاری از جمله Wernher von Braun، Konrad Zuse ، Carl Bosch و Henri Marie از جمله افرادی هستند که در طی سال¬های متمادی در دانشگاه برلین افتخارآفر

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه فنی برلین هزینه ای بابت تحصیل از شما دریافت نمی کند و جزو دانشگاه های رایگان کشور آلمان به شمار می رود. اما برای تحصیل در این دانشگاه، هزینه های جانبی که شامل حال دانشجویان می شود، به شرح زیر است :

 •  هزینه امور اداری : 50 یورو
 • هزینه انجمن مشارکت دانشجویی : 9 یورو
 • هزینه studierendenWERK : 54 یورو
 • هزینه بلیط دانشجویی حمل و نقل : 194 یورو

در نتیجه مجموع هزینه های هر ترم یک دانشجو در دانشگاه صنعتی برلین معادل 307 یورو خواهد بود.

 •  تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه
 • رزومه شخصی متقاضی
 • کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه
 • بیمه دانشجویی
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه نامه تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه
 • مدرک زبان آلمانی (DSH یا GOETHE C2 یا DSD II یا DSP II یا TestDaf یا telc C1) یا انگلیسی (TOEFL) به همراه کپی
 • نامه پذیرش برای مقطع بالاتر در ایران (در صورت وجود)

ترم زمستان : از 1 می تا 20 آگوست ترم تابستان : از 1 دسامبر تا 15 ژانویه33631

تعداد دانشجو

148

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه صنعتی برلین

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه صنعتی برلین داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: