RWTH Aachen University

رنگینگ QS: 145

دانشگاه صنعتی آخن یکی از دانشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی فعال و پیشرو در کشور آلمان است که در سال 1870 با شعار Thinking the Future (فکر به آینده) فعالیت خود را آغاز کرده است.

اولین کلاس تحصیلی در همان سال تاسیس با 223 دانشجو و 32 کارمند دانشکده برگزار شد.

دانشگاه آخن هم اکنون عضو اتحادیه TU9 آلمان و IDEA League اروپا می باشد و تا به امروز در زمینه های مختلف، همکاری های ملی و بین المللی متعددی از جمله DFG، German Excellence Initiative، TIMES، ALMA، Pegasus، EASN و Unitech International داشته و دارد.

طبق آمار منتشرشده در زمینه رنکینگ جهانی در سال 2019، در رده بندی QS در رتبه 144 و در رده بندی Times در رتبه 87 جهان قرار گرفته است.

شهرت افزون دانشگاه آخن بیشتر در مبحث مهندسی و فناوری و دانشکده پیشرو و مدرن دانشگاه می باشد که هرساله میزبان رویدادهای مختلف مهندسی و تکنولوژی از سرتاسر جهان است که طبق آمار اعلام شده در مجله QS در رتبه 44 و در مجله Times در رتبه 27 رنکینگ جهانی قرار گرفته است و جزو بهترین دپارتمان های مهندسی در آلمان و جهان شناخته شده است.

در حال حاضر در حدود 45 هزار دانشجو در 157 کورس آموزشی در حال تحصیل هستند که 22% از این تعداد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

نکته قابل توجه دانشجویان در مورد دانشگاه صنعتی آخن، تحصیل رایگان در این دانشگاه است که باعث شده است امروزه از 125 کشور مختلف از سرتاسر جهان دانشجو بپذیرد. پردیس اصلی دانشگاه شامل 9 دپارتمان و 260 مرکز تحقیقاتی مختلف در شهر آخن واقع شده است که در محوطه ای به مساحت 620 هکتار قرار گرفته و به دو قسمت Midtown و Melaten تقسیم شده است.

نکته قابل توجه این است که پردیس دانشگاه آخن در نزدیکی مناطق توریستی همچون ساختمان Audimax (بزرگترین سالن سخنرانی شهر) قرار گرفته است.

همچنین، دسترسی بسیار آسان به حمل و نقل عمومی از دانشگاه و وجود کافه ها و رستوران های متعدد باعث شده است که محیطی جذاب همراه با امکانات فراوان در اختیار دانشجویان دانشگاه باشد.

از جمله امکانات دیگر پردیس دانشگاه وجود کتابخانه ای وسیع است که روزانه چندین هزار نفر محقق برای انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی خود از آن استفاده می کنند.

همچنین دانشگاه دارای 7 انستیتوی مرکزی میکروسکوپی الکترونی، مرکز تربیت بدنی، مرکز LBZ (تربیت معلم)، مرکز IT، مرکز زبان دانشگاه، کتابخانه مرکزی و مدیریت آموزش و پرورش می باشد که بر روی پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی متنوعی فعالیت دارند. دانشگاه صنعتی آخن به طور کلی با 450 نفر اعضای هیئت علمی شامل 9 دپارتمان مجزا در فیلدهای آموزشی متفاوت است که به شرح زیر می باشد :

1. دپارتمان ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی

2. دپارتمان طراحی

3. دپارتمان مهندسی عمران

4. دپارتمان مهندسی مکانیک

5. دپارتمان زمین شناسی و مهندسی مواد

6. دپارتمان مهندسی برق و فناوری اطلاعات

7. دپارتمان هنر و علوم انسانی

8. مدرسه اقتصاد و بازرگانی

9. دپارتمان پزشکی همان طور که در بالا ذکر شد، تحصیل در دانشگاه آخن رایگان بوده و هزینه ای بابت شهریه دریافت نمی شود و تنها هزینه ای اندک بابت حمل و نقل و پوشاک متوجه دانشجویان این دانشگاه خواهد بود.

وجود بورسیه های متنوع و کمک های مالی دانشگاه از جمله DAAD مخصوصا به دانشجویان خارجی کمک می کند که رفاه هرچه بیشتری داشته باشند.

از جمله افتخارات کسب شده دانشگاه صنعتی آخن، کسب 10 جایزه لایبنیتز و چندین عنوان و مقام های درخشان دیگر باعث شده است که دانشگاه آخن همواره در بین برترین دانشگاه های آلمان و اروپا باشد.

مشاهیر و دانشمندان بزرگی همچون Johannes Stark (برنده جایزه نوبل فیزیک سال 1905 میلادی)، Thomas Christian Sudhof (برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی سال 2013 میلادی) و Hans Schlegel (فضانورد یزرگ آلمانی) نیز از جمله افرادی هستند که در دانشگاه آخن تحصیل کرده اند.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه فنی آخن نیز جزو دانشگاه های رایگان کشور آلمان است و شما برای تحصیل در این دانشگاه صرفا میبایست هزینه های خدماتی و حمل و نقل را تأمین کنید که مبلغی معادل 300 یورو به ازای هر ترم تحصیلی پرداخت خواهید کرد.

  • تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه o رزومه شخصی متقاضی
  • کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه
  • بیمه دانشجویی
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه نامه تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه
  • مدرک زبان آلمانی (DSH یا TestDaf) یا انگلیسی (TOEFL) به همراه کپی
  • نامه پذیرش برای مقطع بالاتر در ایران (در صورت وجود)

ترم زمستان : از 12 آپریل تا 23 جولای ترم تابستان : از 4 اکتبر تا 28 ژانویه



47000

تعداد دانشجو

145

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه صنعتی آخن

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه صنعتی آخن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :