University of Sheffield

رنگینگ QS: 93

به جرأت می توان دانشگاه شفیلد را یکی از 100 مرکز تحقیقاتی برتر جهان دانست که از سال 1905 میلادی کار خود را آغاز کرده است. در همین راستا و به دلیل قدردانی از پیشرفت های علمی و آموزشی، این دانشگاه 5 بار جایزه Queen’s Anniversary را دریافت نموده است. اما ویژگی منحصر بفرد این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی و یا حتی داخلی، هزینه مناسب و مقرون به صرفه نسبت به دیگر دانشگاه های هم ردیف خود است؛ به گونه ای که دانشگاهی با رتبه جهانی 93 برای هزینه تحصیل خود از دانشجویان بین 12 تا 36 هزار پوند دریافت می کند.

 

شفیلد یکی از شهرهای پر جنب و جوش، صمیمی و همچنین مناسب برای زندگی است؛ شاید ذکر این نکته برای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در انگلستان جذاب باشد که هزینه های زندگی در شفیلد 10% از میانگین کشور انگلستان و 25% از شهر لندن کمتر می باشد. با این تفاسیر و همچنین شرایط آموزشی، دانشگاه شفیلد به عنوان گزینه ای طلایی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

 

در حال حاضر بیش از 40 هزار دانشجو در 55 دپارتمان مستقل در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که موقعیت آموزش در مقاطع مختلف این دانشگاه را یافته اند. از جمله انستیتوهای وابسته به دانشگاه شفیلد می توان به 4 مرکز اشاره کرد؛ o Energy Institute o Healthy Lifespan Institute o Institute for Sustainable Food o Neuroscience Institute که هدف اصلی این مراکز، بررسی مسائل و مشکلات روز جهان و همچنین یافتن راه حلی برای آنان است.

 

علاوه بر این، وجود بیش از 350 باشگاه و انجمن های دانشجویی در دانشگاه شفیلد سبب شده است تا دانشجویان در زمینه های مختلفی مانند ساخت فیلم، مهندسی، کارآفرینی، رقص، ورزش و هنر نیز استعداد های خود را محک بزنند. از نظر اقامت دانشجویان نیز می توان به وجود بیش از 6200 اتاق در آپارتمان ها و خوابگاه های دانشگاه اشاره کرد که تقریبا تمامی دانشجویان سال اول می توانند در این اقامتگاه ها مستقر شوند. تمام این خوابگاه ها متعلق به دانشگاه و یا تحت مدیریت دانشگاه اما به صورت خصوصی اداره می شوند و دانشجویان برای اجاره می بایست هزینه ای در حدود 4650 تا 11200 پوند در سال پرداخت نمایند که این مبلغ تمامی موارد رفاهی، قبض ها، بیمه وسایل، اینترنت و همچنین استفاده از امکانات ورزشی در دانشگاه را پوشش می دهد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه شفیلد به صورت میانگین در حدود 25 هزار پوند بوده که بسته به رشته متغیر می باشد.

  •  مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  •  مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6 / کارشناسی ، 6.5 / تکمیلی – تافل 80 / کارشناسی ، 88 / تکمیلی) 
  • رزمه شخصی دانشجو 
  • انگیزه نامه 
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه شفیلد فقط در ترم تابستان بوده و دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش تا 15 ژانویه فرصت دارند.40158

تعداد دانشجو

93

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه شفیلد

مشاوره رايگان تحصيل در انگلیس
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه شفیلد داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: