Dalhousie University

رنگینگ QS: 1

دانشگاه دال هاوزی یک دانشگاه دولتی و یکی از دانشگاه های برجسته هلیفکس در ایالت نوااسکوشیا به شمار می رود که در سال 1818میلادی به عنوان کالج تاسیس شد و در سال 1863 عنوان دانشگاه یافت. به این ترتیب یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است.

هلیفکس مرکز ایالت نوا اسکوشیا در کاناداست؛ با  جمعیتی در حدود ۴۰۳ هزار نفر. در بین شهرهای کانادا هلیفکس یک شهر کوچک اما امن محسوب می‌شود. در واقع نرخ ارتکاب جرم و تعداد افراد بی‌خانمان در این شهر کم است. شهر هلیفکس نقش به سزایی در عرصه حمل و نقل و تجارت در کشور کانادا ایفا نموده و همین امر باعث شده تا هلیفکس در رده مهم‌ترین شهرهای اقتصادی در کانادا قرار بگیرد. به علاوه فعالیت هایی مانند ماهی‌گیری، کشاورزی و وجود معادن متعدد نیز بخشی از چرخه اقتصادی در هلیفکس هستند که در کنار یکدیگر، هلیفکس را به یکی از قطب‌های اقتصادی در کانادا تبدیل کرده‌اند. همچنین وجود تعداد زیاد مراکز آموزشی در این شهر آن را به یک شهر علمی در کانادا مبدل نموده است و سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی این شهر را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. همچنین در هلیفکس به دلیل زیاد بودن تعداد دانشجویان دارای میانگین جمعیت جوانی است و به دلیل وجود دانشگاه‌‌ها و کالج‌های عمومی و خصوصی در هلیفکس از آن به عنوان یک شهر علمی در کانادا یاد می‌شود.

دال هاوزی یک دانشگاه تحقیقاتی است که به دانشجویان خود امکان انتخاب 200 رشته تحصیلی متنوع را داده است . همین امر سبب می گردد دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند؛ در حال حاضر بالغ بر 15 هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. لازم به ذکر است که در حدود یک سوم از این تعداد را دانشجویان بین المللی و یا خارجی تشکیل می دهند.

 بررسی های انجام شده توسط Times World نشان می دهد که دال هاوزی در رتبه 251 تا300  در بین دانشگاه های سراسر جهان قرار گرفته است. رتبه 317 در بهترین دانشگاه های جهان توسط US News & World Report  و کسب رتبه 272 در رتبه بندی QS در سال 2022.

این دانشگاه دارای 4 پردیس با نام های پردیس ساکستون،کارلتون،استودلی و همچنین پردیس کشاورزی(یا ترورو) است.

دانشگاه دال هاوزی دارای هشت آپارتمان مسکونی در پردیس هلیفکس و چهار اقامتگاه در پردیس ترورو است. محل اقامت دانشگاه با ظرفیت حدود 2600 نفری به دانشجویان اختصاص داده شده است و هزینه اجاره اتاق های یک نفره برای ترم های پاییز و زمستان مجموعا در حدود 6 هزار دلار است.

به علاوه هزینه های جانبی از جمله خوراک، نوشت افزار، حمل و نقل و هزینه های متفرقه سالیانه  8000 دلار به هزینه های شما اضافه می گردد.

دانشگاه دال هاوزی بیش از 2000 کمک هزینه ورودی برای سال اول به واجدین شرایط ارائه می دهد؛ مثل بورسیه های غیر قابل تمدید به مبلغ 500 تا 3000 دلار و بورسیه های قابل تمدید به ارزش 4000 تا8000 دلار در سال است. همچنین دانشجویان اجازه کارهای دانشجویی در محیط دانشگاه یا خارج از دانشگاه به مدت 20 ساعت در هفته خواهند داشت.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه دال هاوزی برای دوره های کارشناسی به صورت سالانه بین 14 تا 18 هزار دلار تعیین می گردد. این تفاوت هزینه با توجه به رشته های تحصیلی محاسبه می شود. در خصوص شهریه های تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی، دانشجویان بین المللی بین 8 تا 15 هزار دلار کانادا را پرداخت می نمایند.

  1. مدارک و ریزنمرات مقاطع قبل
  2. توصیه نامه 
  3. رزومه وانگیزه نامه
  4. نمرات آزمون زبان تافل اینترنتی 92 و یا آیتلس 7

لازم به ذکر است که متناسب با مقطع تحصیلی، مدارک مورد نیاز متفاوت است.

برای ترم سپتامبر تا 1 اپریل

برای ترم ژانویه 31 آگوست

و برای ترم می تا 31 دسامبر

شما می بایست حداقل 6 ماه پیش از فرا رسیدن این تاریخ  اقدام به تکمیل و جمع آوری مدارک خود کنید.



1

تعداد دانشجو

1

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه دال هاوزی

مشاوره رايگان تحصيل در کانادا
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه دال هاوزی داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: