University of Bristol

رنگینگ QS: 58

دانشگاه بریستول در سال 1876 میلادی به عنوان یک کالج آموزشی و تحصیلی در شهر بریستول (واقع در غرب لندن) شروع به کار کرد. ویژگی خاص و ویژه بریستول به عنوان یک موسسه آموزش عالی در انگلستان، پذیرش یکسان زن و مرد در مقاطع تحصیلی مختلف است. این دانشگاه همواره به دلیل سطح بالای آموزش و کیفیت در استانداردهای تحصیلی، دارای رتبه بالایی در نهاد های رسمی و بین المللی می باشد. این دانشگاه دارای یک پردیس دانشگاهی مرکزی بوده که 26 مدرسه و در حدود 208 ساختمان در آن واقع شده اند که بیشاز 20 هزار دانشجو در زمینه های مختلف آموزشی، تحقیقاتی، فرهنگی و ورزشی در حال فعالیت هستند.

از جمله زمینه های تحصیلی دانشگاه می توان به دانشکده های هنر، مهندسی، پزشکی و بهداشت، علوم طبیعی و اجتماعی و همچنین حقوق اشاره کرد. علاوه بر این دانشگاه بریستول، برنامه های آموزشی مختلفی را در خارج از کشور انگلستان نیز برگزار می کند که دانشجویان علاقمند از کشورهای خارج اتحادیه اروپا می توانند در این دوره های یک و دو ساله شرکت کنند. دانشگاه بریستول همواره به دلیل ارتباط نزدیک با صنایع مختلف و همچنین کارفرمایان بین المللی به عنوان یکی از بهترین انتخاب های دانشجویان برای ادامه تحصیل در انگلستان است. لازم به ذکر است که این دانشگاه در رتبه بندی موسسه QS بر اساس نرخ اشتغال پس از تحصیل در رتبه 49 جهان قرار گرفته است.

علاوه بر این بریستول عضو شبکه Russell (شبکه دانشگاه های متمرکز بر تحقیقات) بوده و طبق آمار اعلامی از سوی widespread global connection در رتبه دوم دانشگاه های تحقیقاتی در جهان ایستاده است.

بریستول شرایطی را برای اسکان و اقامت دانشجویان در مقاطع مختلف نیز فراهم آورده است؛ از این رو دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی فرصت اقامت در 35 خوابگاه موجود دانشگاه را خواهند داشت که با امکانات مختلفی در دسترس دانشجویان قرار می گیرد.

از جمله این امکانات می توان به خشکشویی، اتاق مشترک، اتاق تمرین موسیقی، پارکینگ دوچرخه، اینترنت، پارکینگ محدود، بار، امنیت 24 ساعته، اتاق مطالعه و دیگر امکانات رفاهی اشاره کرد. نکته قابل توجه امکان اقامت دانشجویان معلول و کم توان مناسب با نیازهای ایشان نیز در Adapted Rooms در دانشگاه بریستول وجود دارد. در ادامه و از دیگر امکانات دانشگاه می توان به 9 کتابخانه دانشگاه اشاره کرد که شامل تعداد زیادی از نسخ کتاب، آنلاین، مجلات و ... هستند و امکان تحقیق را برای دانشجویان تسهیل نموده است؛ همچنین افراد نابینا و کم توان نیز می توانند متناسب با شرایط خود از این کتابخانه ها استفاده نمایند.

نکته قابل توجه و مهم برای دانشجویان ایرانی ارائه بورسیه های تحصیلی مختلف در دانشگاه بریستول است؛ در سال 2020، بریستول در حدود 1 میلیون پوند بورسیه به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه داده است. این بورسیه و اسکولارشیپ ها، هزینه هایی مانند شهریه، زندگی و حمل و نقل را پوشش می دهد. از جمله این بورسیه ها می توان به Think Big Undergraduate Scholarship، Chevening Schoarship و Michael Wong Pakshong Bursary اشاره کرد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه بریستول در حدود سالانه 21 تا 24 هزار پوند است.

  • مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 7.5 – تافل 103 – PTE 78 – Cambridge 184 – دولینگو 135)
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه بریستول برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 31 جولای است.20570

تعداد دانشجو

58

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه بریستول

مشاوره رايگان تحصيل در انگلیس
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه بریستول داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: