University of Bayreuth

رنگینگ QS: 521

دانشگاه بایرویت با نام آلمانی Universitat Bayreuth، یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر بایرویت است که در سال 1975 میلادی تأسیس شد و از جمله اولین دانشگاه های سطح کشور آلمان به شمار می رود که کورس های بین رشته ای را به دانشجویان متقاضی ارائه داد.

نکته قابل توجه در مورد دانشگاه بایرویت این است که با وجود گذشت کمتر از 50 سال از تأسیس آن، به عضویت شبکه نخبگان بایرن (Elitenetzwerk Bayern) درآمده و سیاستی مستقل و پیشرفته برای کشف و رشد استعداد دانشجویان اتخاذ نموده است.

این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 13 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در 6 دانشکده است که از این تعداد، در حدود 2400 نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند. شاید برای ما ایرانی ها مهم باشد که بدانیم 10% از تعداد کل دانشجویان بایرویت را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

لازم به ذکر است که این دانشگاه برای انتخاب دانشجویان خود نظری بر سوابق تحصیلی، نمرات کسب شده در مقاطع قبل و همچنین نتیجه آزمون های ورودی دانشگاه دارد تا شرایطی ایده آل را برای بهترین و درخشان ترین افراد فراهم نماید.

باید بدانید که سیاست دانشگاه بایرویت در راستای تمرکز بر همین 6 دانشکده بوده تا از وجود بهترین امکانات آموزشی و رفاهی برای دانشجویان خود اطمینان حاصل نماید.

از جمله امکانات دانشگاه بایرویت می توان به آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته مستقر در دانشکده های مختلف، سالن های سخنرانی، استخرهای CIP و همچنین کتابخانه بزرگ اشاره کرد که سبب بهبود عملکرد دانشجویان در کنار تحقیقات در حال انجام می شود.

در بایرویت، دانشجویان فرصت دارند تا در محیطی تحقیقاتی و خلاقانه تحصیل و فعالیت داشته باشند و کسب جوایز بزرگ اروپا مانند لایبنیتز، لیچنبرگ و جایزه تحقیقاتی هامبولت تأییدی بر این ادعا است. کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه بایرویت را دارند، باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشند: - برای اقدام به اپلای و انجام مراحل اداری، ارائه اصل مدارک دانشجو ضروری است. - کلیه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه برای تسهیل روند اداری خود لازم است تا مدارک خواسته شده را تا 15 جولای ارائه دهند. - دانشجویان بین المللی که برای ورود به اتحادیه اروپا نیاز به ویزا دارند، توصیه می شود تا 15 مارچ اقدام نمایند. - پذیرش دریافت شده فقط برای سالی که درخواست شده است، معتبر است.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

دانشگاه بایرویت از جمله دانشگاه های دولتی کشور آلمان به شمار رفته و هزینه ای بابت شهریه از دانشجویان دریافت نمی شود و صرفا هزینه خدمات عمومی معادل 112 یورو را پرداخت می نمایند.

  •  پاسپورت معتبر
  • بیمه دانشجویی
  • نامه و تأییدیه تمکن مالی دانشجو
  • مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان آلمانی در سطوح B2 و C1 و یا انگلیسی (آیلتس 6.5 یا تافل 88)
  • قبولی در کنکور و دانشگاه در کشور ایران (در صورت وجود)
  • انگیزه نامه
  • رزومه شخصی دانشجو
  • گواهی سلامت
  • توصیه نامه

مهلت ثبت نام دانشجویان بین المللی در دانشگاه بایرویت برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان تا 15 جولای می باشد.13300

تعداد دانشجو

521

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه بایرویت

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه بایرویت داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :