University of Stuttgart

رنگینگ QS: 333

شاید بتوان پیشرفته ترین دانشگاه و انستیتوی تحقیقاتی در کشور آلمان را دانشگاه اشتوتگارت دانست؛ این دانشگاه در سال 1829 میلادی تأسیس شد و به دلیل آموزش در سطح جهانی به عنوان یکی از برجسته ترین موسسات فنی شناخته شده است. اگر بخواهیم دلیل این موفقیت و پیشرفت در مدت زمان کوتاه را بیان کنیم، می توان به کادر قوی و با انگیزه دانشگاه، محققان برتر، برنامه های آینده نگرانه این مجموعه و همچنین همکاری های بین المللی با دانشگاه های سطح یک جهان اشاره کرد.

دانشگاه اشتوتگارت در حال حاضر با ارائه بیش از 167 کورس تحصیلی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در 10 دانشکده مستقل میزبان بیش از 28 هزار دانشجو است که هر دانشکده شامل تعداد زیادی دپارتمان پژوهشی و تحقیقاتی می باشد. دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه اشتوتگارت با شانس بالا و در مدت زمان کوتاهی جذب بازار کار و صنایع مختلف می شوند که این باعث شده است، اشتوتگارت در بین 200 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی Graduate Employability Ranking of 2021 قرار بگیرد؛ بنابراین شما با تحصیل در این دانشگاه، فرصت کار در یکی از قدرتمند ترین مناطق اقتصادی آلمان را خواهید داشت که بسیاری از صنایع و شرکت های بزرگ در آن فعال هستند. محوطه دانشگاه از دو پردیس اصلی City Center و Vaihingen و همچنین چندین منطقه کوچکتر تشکیل شده است که دانشجویان و محققان بسیاری در این انستیتو و دپارتمان ها مشغول به فعالیت و تحقیق هستند.

از جمله دیگر امکانات دانشگاه می توان از آکادمی تحصیلات تکمیلی دانشگاه اشتوتگارت (GRADUS)، نیروگاه ترکیبی منطقه، مرکز رایانه ای پیشرفته، مرکز زبان و همچنین موسسه اطلاعات و ارتباطات دانشگاه نام برد. ذکر ای نکته نیز جالب است که بدانید، دانشگاه اشتوتگارت تحت سامانه SUPER که مخفف Stuttgart University Program for Experiencing Research است، دانشجویانی را نیز از دانشگاه ها و موسسات آموزشی و تحقیقاتی دیگر پذیرش می نماید. برای دانشجویان ایرانی که سوال زبان تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت را دارند؛ اکثر دوره های این دانشگاه به زبان آلمانی در حال ارائه است، اما رشته هایی مانند INFOTECH، COMMAS و مهندسی برق در مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند. از جمله نکات مهم در مورد دانشگاه اشتوتگارت، سختی اخذ خوابگاه برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه است. لازم به ذکر است که شهر اشتوتگارت، سومین شهر آلمان از نظر بالا بودن سطح اجاره منزل می باشد؛ بنابراین دانشجویان می توانند از امکانات دیگری مانند هتل دانشجویان بین المللی و هاستل های شهر استفاده نمایند.

علاوه بر این، دانشجویان می توانند از طریق بخش مسکن دانشجویی دانشگاه، درخواست اخذ آپارتمان های دو اتاقه و ... نمایند. به صورت خلاصه با حضور در دانشگاه اشتوتگارت، شما تجربه تحصیل و زندگی در یک شهر پر جنب و جوش و پویا را خواهید داشت که کیفیت بالایی از زندگی را به شما ارائه می دهد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط در حدود 1500 یورو برای هر ترم تحصیلی می باشد. همچنین برای اخذ پذیرش از دانشگاه می بایست مبلغ 70 یورو به عنوان اپلیکیشن فی دانشگاه پرداخت گردد.

  •  مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  •  مدرک زبان آلمانی (TestDaf 4 – DSD II – Goethe C1) یا انگلیسی (آیلتس 6(7) – تافل 80(95))
  •  رزومه شخصی دانشجو 
  • انگیزه نامه 
  • پاسپورت معتبر 
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه اشتوتگارت برای ترم تابستان تا 15 ژانویه و برای ترم زمستان 15 جولای است.28000

تعداد دانشجو

333

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه اشتوتگارت

مشاوره رايگان تحصيل در آلمان
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه اشتوتگارت داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: