University of Oxford

رنگینگ QS: 5

دانشگاه آکسفورد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان بوده که بر اساس شواهد و تاریخ در سال 1096 میلادی تأسیس شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان در سال 2021 در رتبه 5 مجله QS قرار گرفته است. دانشگاه آکسفورد هم اکنون میزبان بیش از 24 هزار دانشجو بوده که از این تعداد نیمی در مقطع کارشناسی و نیمی دیگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. لازم به ذکر است که دانشگاه آکسفورد یکی از بالاترین آمارها در مقوله دانشجوی بین المللی را با 43% دارا بوده که این نشان از محبوبیت و سطح بالای این دانشگاه در انگلستان و جهان دارد.

آکسفورد دارای 39 کالج و 6 دپارتمان خصوصی بوده که هر یک از این کالج ها در زمینه خاص و متنوعی فعالیت و پژوهش دارند. دانشجویان برای دسترسی و ثبت نام در این دانشگاه می توانند از طریق UCAS و یا به صورت اختصاصی به هریک از این کالج ها مراجعه و مکاتبه نمایند. لازم است بدانید که ممکن است هریک از این رشته ها و کالج ها آزمون ورودی داشته و دانشجویان می بایست قبل از هر اقدامی نمره لازم در این آزمون را کسب کنند. همچنین برای رشته هایی که نیاز به ارائه پورتفولیو بوده، متقاضیان باید قبل از 10 نوامبر نمونه کار خود را ثبت کنند. پس از گذراندن این مراحل و ارائه مدارک لازم، نام متقاضیانی که در این مراحل موفق بوده اند در لیست مصاجبه قرار خواهد گرفت که این مصاحبه بین 1 تا 10 دسامبر برگزار خواهد شد. شاید دانشگاه آکسفورد به عنوان یکی از مدرن ترین و برترین دانشگاه های جهان محسوب شود که هرساله تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان آن در صنایع بزرگ مشغول به کار می شوند؛ اما بسیاری از مردم برتری این دانشگاه را در رشته های مدیریتی می دانند. تمام دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه آکسفورد را دارند، می بایست هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه (معادل 102 دلار امریکا) را به صورت آنلاین پرداخت نمایند؛ البته بر طبق آمار بانک جهانی، متقاضیان کشورهای کم درآمد می توانند این هزینه را پرداخت نکنند.

یکی از نکات بسیار مهم تحصیل در کشور انگلستان، دانش زبان انگلیسی در سطح مشخص است. طبق اعلام دانشگاه، متقاضیان تحصیل در آکسفورد می توانند برای تحصیل در رشته های علوم کامپیوتر، ریاضیات و آمار آیلتس 6.5، تافل 100 و CAE 185 ارائه دهند ولی برای تمامی رشته های موجود در این دانشگاه می بایست آیلتس 7، تافل 110 و CAE 191 را کسب نمایند. از جمله امکانات دانشگاه آکسفورد می توان به قدیمی ترین موزه دانشگاهی جهان، بزرگترین مطبوعات دانشگاهی جهان و همچنین بزرگترین سیستم کتابخانه دانشگاهی در انگلستان اشاره کرد. دانشگاه آکسفورد دارای یک شبکه فارغ التحصیلی بین المللی بوده که بسیاری از افراد بزرگ در این شبکه حضور دارند. آکسفورد در طول تاریخ مشاهیر و بزرگان زیادی را به خود دیده است؛ از این افراد می توان به 27 نخست وزیر انگلستان، 30 رهبر بین المللی، 50 برنده جایزه نوبل و همچنین 120 بنده مدال المپیک اشاره کرد.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد برای یک دانشجوی بین المللی به طور متوسط در حدود 27 هزار پوند می باشد.

  • مدارک تحصیلی مقاطع قبل به همراه ریز نمرات
  • تکمیل اپلیکیشن فرم دانشگاه آکسفورد
  • مدرک زبان انگلیسی( آیلتس 7 تا 7.5 – تافل 100 تا 110 – کمبریج 185 تا 191)
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه از هدف تحصیل در انگلستان
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در دانشگاه آکسفورد هرساله تا تاریخ 15 اکتبر می باشد.24000

تعداد دانشجو

5

رتبه QS

مشاوره تخصصی
دانشگاه آکسفورد

مشاوره رايگان تحصيل در انگلیس
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در دانشگاه آکسفورد داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت: