Imperial College London

رنگینگ QS: 8

امپریال کالج لندن به عنوان یکی برترین موسسات آموزشی در کشور انگلستان و جهان در سال 1823 میلادی دایر شد و تا به امروز همواره در بین رتبه های برتر دانشگاه های دنیا قرار گرفته است.

طبق آخرین آمار در سال 2021، این دانشگاه در رتبه بندی QS، در رتبه 8 جهان و 3 انگلستان قرار گرفته است. از این رو و در پی کیفیت بالای آموزش و پژوهش در این دانشگاه، هر سال تعداد بسیار زیادی از دانشجویان انگلستان و کشورهای دیگر، این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می نمایند. شاید بتوان گفت که محبوبیت این دانشگاه بیشتر در رشته های مهندسی، پزشکی و مدیریت زبانزد بوده و از تقاضای بالاتری برخوردار می باشد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای 9 پردیس دانشگاهی است که در نقاط مختلف شهر لندن قرار گرفته اند و 17 هزار دانشجو و بیش از 8 هزار نفر از کادر علمی دانشگاه در این دپارتمان ها مشغول به فعالیت هستند.

دانشجویان امپریال کالج می توانند علاوه بر فعالیت های تحصیلی، در بیش از 300 انجمن فرهنگی و ورزشی دانشگاه حضور پیدا کنند تا رویکردی بهتر به آینده شغلی و شخصی خود داشته باشند. علاوه بر این، دانشگاه هرساله بیش از 6700 کورس تحصیلی را در 4 دانشکده خود؛ ساینس، مهندسی، پزشکی و مدیریت ارائه می دهد.

همچنین Data Science Institute، Institute of Global Health Innovation و Centre for Hedge Fund Research از جمله مراکز تحقیقاتی و انستیتوهای پژوهش دانشگاه هستند که در زمینه های مختلفی مشغول به فعالیت در ابعاد جهانی می باشند. امپریال کالج برای دانشجویان خود نیز شرایط اقامتی و خوابگاه های متنوعی را در نظر گرفته که دانشجویان می توانند از طریق سامانه GradPad، اقامت خود را در شهر لندن مدیریت نمایند. در حال حاضر 8 نوع اتاق و خوابگاه برای دانشجویان آماده می باشد که با توجه به شرایط و امکانات مربوطه، هزینه های متفاوتی را نیز دریافت می کنند. Beit Hall، Eastside Hall، Kemp Porter Buildings، Putney Boathouse، Southside Halls، Wilson House، Woodward Buildings و Xenia انواع اقامتگاه های امپزیال کالج است که با دسترسی به وبسایت دانشگاه و سامانه های مربوطه می توانید با امکانات مختلف آن ها آشنا شوید.

یکی از ویژگی های منحصربفرد امپریال کالج، برگزاری رویداد ها و همایش های شغلی با حضور کارفرمایان مطرح بین المللی بوده که راه را برای ورود دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه به بازار کار هموار می کند.

نکته قابل توجه حمایت 3 ساله دانشگاه از فارغ التحصیلان برای یافتن شغل بوده که باعث می شود این دانشگاه در این زمینه با آمار بسیار خوبی روبرو باشد. به بیان دیگر می توان گفت که امپریال کالج، پس از آکسفورد و کمبریج در رتبه سوم کانون توجه کارفرمایان در انگلستان قرار داشته و بر اساس میانگین انجام شده، شما حداکثر 3 ماه پس از فارغ التحصیلی می توانید کار خود را با درآمد حدودی 37 هزار پوند آغاز کنید. همچنین ارائه مزایایی مانند تخفیف در استفاده از امکانات دانشگاه، پشتیبانی کاری و معرفی به مشاغل و کارفرمایان، ارتباطات اجتماعی و ... از جمله خدمات انجمن فارغ التحصیلان امپریال کالج لندن است؛ از Geoffrey Wilkinson، Frederick Gowland Hopkins و William Crookes نیز، به عنوان فارغ التحصیلان سرشناس این دانشگاه یاد می شود.

دیدن نتایج مربوط به مقطع :

تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد دکترا
# مقطع نام رشته زبان تحصیل مدت زمان دوره شهریه درخواست اپلای

هزینه تحصیل در امپریال کالج لندن در مقطع کارشناسی در حدود 28 تا 30 هزار پوند و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حدود 30 تا 35 هزار پوند است.

  • مدرک مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6.5 – تافل 92 – PTE 62)
  • پاسپورت معتبر
  • رزومه شخصی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • نامه تأییدیه تمکن مالی دانشجو

مهلت ثبت نام در امپریال کالج لندن برای دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تا 15 اکتبر و برای رشته های پزشکی تا 15 ژانویه می باشد.17000

تعداد دانشجو

8

رتبه QS

مشاوره تخصصی
امپریال کالج لندن

مشاوره رايگان تحصيل در انگلیس
اگر سوالى و يا نياز به راهنمايى بيشتر براى تحصيل در امپریال کالج لندن داريد، با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.

مشاوره مهاجرت رایگان :